PlayStation 4

Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Да се регистрирав, ама како би им купил пример со Виса итн,
Не знам друже, разгледај го сајтот/форумот, ќе најдеш објаснување ваљда, прашај ги администраторите што како оди. Еднаш го имав прегледано форумот, имаше една листа на луѓе кои треба да се избегнуваат, т.е. оние кои вршеле измама (не праќале игри после исплата и сл.). Сигурно постои и листа на луѓе кои го почитуваат договореното. Убаво разгледај, ќе најдеш можеби се што те интересира. Знам дека еден човек од Србија кој доаѓа на форумот на titlovi кој купуваше игри за многу ефтини пари од таму.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
aj popraete me ako gresam

znaci vaka

najdobar deal 15.000 ps4 slim 500gb
ako ima potreba se kupue eksteren?
registracija na akaunt u US i kupuvanje preku amazon gift cards digitalno?
50 evra za godisno psn se isplaka i vredi taka? stavaat dobri igri?
fizicki kopii po pazar 3 i slicnite? kade ima najeftino a da ne e razmena neli...
i posledno kaj da gi najdam najeftino basic startnite gta, fifa, takvite.. bezrazlika digitalnoili kopija

fala
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Не ставаат добри игри на ПСН sekoj mesec, се некои инди игри се, Хбокс е подобар во ова. Секако погледни ги и ексклузивните игри како Унчартед, ТЛОУ, Heavy Rain, Beyond Two Souls (Remasteri), Killzone, Ratchet&Clanck, Infamous, Bloodborne, Persona,Yakuza, Nioh. Obavezno citivo za sekoj sopstvenik na PS.
Mozes da pozajmis od nekoe drugarce igra i da ja izigras pa da mu ja vratis. Poveketo igri na Sony se bazirani na singleplayer i se linearni sto znaci se zavrsuvaat brzo.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
aj popraete me ako gresam

znaci vaka

najdobar deal 15.000 ps4 slim 500gb
ako ima potreba se kupue eksteren?
registracija na akaunt u US i kupuvanje preku amazon gift cards digitalno?
50 evra za godisno psn se isplaka i vredi taka? stavaat dobri igri?
fizicki kopii po pazar 3 i slicnite? kade ima najeftino a da ne e razmena neli...
i posledno kaj da gi najdam najeftino basic startnite gta, fifa, takvite.. bezrazlika digitalnoili kopija

fala
1. Ако планираш да купуваш повеќе дигитални верзии на игрите, 500 GB може и малце да ти бидат. Со екстерен hard disc најверојатно ова ќе го изрегулираш, али спореди ги цените на PS4 од 1 TB и PS4 од 500 GB + hard disc и види што повеќе ќе ти се исплати.

2. Регистрација исклучиво на амерички акаунт и купување на Amazon Gift Cards дигитално. Препорака од мене, разгледај го и британскиот шоп, можно е да има повеќе попусти и подобри понуди од америчкиот. Зависи кога како.

3. PSN се исплаќа само и само ако планираш да играш игри online, немој да даваш пари само за тоа да играш повеќе игри, најчесто се indie игри што за џабе ќе ти зафаќаат место во сонито, а не верувам да ги изиграш целсно (најдобрата игра до сега што ја дале е Resident Evil 1 Remastered). Ако планираш да играш FIFA, NBA или некоја друга игра како Division, Overwatch, CoD, Battlefield, Destiny тогаш земи PSN.

4. Физички копии по пазар3 и страниве ретко сум начекал, влези во ГРУПАВА, овде имаш мењавање на игри и често се случува луѓе и да објавуваат физички копии од игри.

5. Јас од дечково зимам најчесто игри, до сега немам видено некој да ги дава поефтино игрите, зборам за дигитални верзии. Нема никаква измама или не знам ти што, ти доаѓа дома ти ја инсталира играта и си играш најнормално.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
@wot
https://www.ekupi.mk/mk/Електроника/Gaming/Kонзоли/PlayStation-4-500GB-Slim-+-Fifa-17-+-додатен-PS4-DualShock-Controller/p/EK000025143

19.919 so 2 џоистици и фифа 17

Вчера јас земав половен 15.000 со 2 џоистика и 2 игри
Од амазон во дигитал код земав ПС Плус за 1 година,
PS Now за 3 месеци ( ова гола вода све игри од пс3 се ) со тутанска виса картичка.

Фифа ја земав дигитална во примари акоунт за 1360ден од овој сајт
https://digital-game.com/
не гарантираат играта колку време ке трае што тоа јас денес го дознав од јутјуб линк
нарачав уште 1 игра се симна ама некој сменил пасс од акаунтот и неможам да ја играм веке им пишав дрн дрн јариња ти кажуваат нов ид и пас ке ми дадат, ама уште ги нема.
друг сајт што ти гарантира играта ке работи 3 месеци е овој:
https://psngames.org/ps4-games/
купив една игра и пишува рок 48 часа додека ми ја испратат играта, па ке видам што ке биде

@ob1 го спомна дечково што продава исто игри, ама све се тоа примари акоунт, не можеш да ги шеруваш
цените се така и така ако имаш пс плус има доста поефтини онлине да ги земеш, одколку он што ги нуди итн.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
B

Beck's

Гостин
Prodavam ps4 so garancija od Sony gallerija. Na sonito i eksterniot hdd se intalirani ovie igri:

Project Cars Limbo Cod Infinite Warfare Cod Modern Warfare Tom Clancys Ghost Recon GTA 5 Tom Clancys Rainbow Siege Driveclub Destiny The Collection Dishonored Definitive Edition Hitman The complete season Metro Redux The Witcher Wild Hunt AC Black Flag AC Syndicate Uncharted 4 Batman Arkham Knight Dead Nation Apocalypse Outlas Knack Fallout 4 Rise of the Tomb Raider Little Big Planet 3 Doom Fifa 17 Bloodborne

Cena: 30.000 den
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
После апдејт го добив ова, ни да кажат причина за што сум баниран ни бутур, и тоа трајно имав УС акоунт, и УК


18818227_10209312202019082_1183279978_o.jpg
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
После апдејт го добив ова, ни да кажат причина за што сум баниран ни бутур, и тоа трајно имав УС акоунт, и УК


Прегледај го приврзокот 172222
Mozebi pocnale da gi gonat korisnicite vo unsupported countries koi koristat lazni podatoci i se prijavuvaat vo drugi zemji, nz dali si imal nekoja kriminalna aktivnost na profilot, kako nekoi trguvanja so drugi profili ili nesto slicno.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Mozebi pocnale da gi gonat korisnicite vo unsupported countries koi koristat lazni podatoci i se prijavuvaat vo drugi zemji, nz dali si imal nekoja kriminalna aktivnost na profilot, kako nekoi trguvanja so drugi profili ili nesto slicno.
imam kupeno samo fifa17 od digital-game, i posledno e toa sto sme go igrale od ponedelnikot
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Mozebi pocnale da gi gonat korisnicite vo unsupported countries koi koristat lazni podatoci i se prijavuvaat vo drugi zemji, nz dali si imal nekoja kriminalna aktivnost na profilot, kako nekoi trguvanja so drugi profili ili nesto slicno.
Нема никаква врска конзолата со акаунтот. Како што читам ПС4 му е баниран, а со истиот акаунт претпоставувам на друг ПС4 ќе може најнормално да си игра.
Во секој случај чудно.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Нема никаква врска конзолата со акаунтот. Како што читам ПС4 му е баниран, а со истиот акаунт претпоставувам на друг ПС4 ќе може најнормално да си игра.
Во секој случај чудно.
Malku proguglav, i mi ispadna nekakov permanent band poradi krsenje na Terms of service, eve go tekstot When using PlayStation Network all users must behave in line with our Terms of Service and User Agreement. Users who do not may be suspended or banned.
E sega pisuva A suspension is temporary. We will let you know how long the suspension is if we email you or you contact us. A ban is permanent and cannot be lifted.
Znaci ima razlika od tie dvete, neka gi procita Terms of sevice, ocigledno gi krsi pravilata na koristenje na Sony. i zatoa mu se pojavuva ovaa greska.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Malku proguglav, i mi ispadna nekakov permanent band poradi krsenje na Terms of service, eve go tekstot When using PlayStation Network all users must behave in line with our Terms of Service and User Agreement. Users who do not may be suspended or banned.
E sega pisuva A suspension is temporary. We will let you know how long the suspension is if we email you or you contact us. A ban is permanent and cannot be lifted.
Znaci ima razlika od tie dvete, neka gi procita Terms of sevice, ocigledno gi krsi pravilata na koristenje na Sony. i zatoa mu se pojavuva ovaa greska.
Па освен што имам 2 акоунта УС и УК не гледам друга причина за банована конзола, немам уште маил стигната и на 2 маила, он не ми дава ни да се логирам, па си викам од кај знае кој се мојте маилови ?
Кој е тој контакт се убив од барање јас неможам да го најдам ?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Па освен што имам 2 акоунта УС и УК не гледам друга причина за банована конзола, немам уште маил стигната и на 2 маила, он не ми дава ни да се логирам, па си викам од кај знае кој се мојте маилови ?
Кој е тој контакт се убив од барање јас неможам да го најдам ?
Pa za ban ne prakaat mail samo za suspension. Banot ti e permanenten, a suspenzijata privremena i obicno prakaat mail da ti kazat kolku vreme ke trae. Nz za koj kontakt prasuvas, ova ti e ban na konzolata, odnosno nejziniot seriski broj e vnesen vo registarot i veke nema da moze da se koristi za online funkcionalnosti bez razlika na akauntite. Verojatno si podognal nekoe znamence tamu, bidejki koristis dva akaunta vo nepodrzana zemja, mozebi pomislile deka e ukradena konzola ili nesto takvo, i najloso e toa sto kako nepodrzana zemja nemame pravo da se zalime, bidejki gi sekako krsime terms of service i user agreement. Mislam deka Sony treba da gi ponisti tie gift kartickite kako moznost za PSN pretplata i za nadopolnuvanje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom