PlayStation 4

Член од
18 декември 2015
Мислења
96
Поени од реакции
235
Здраво! Дали знаете дека на новите Bluray playeri од Sony од 2015 - 2016 година има app Playstation Now и може да се играат игри онлајн? Дали некој го има овај модел Sony BDP S5500 BDP S3700 BDP S4500 ?
Ако има некој нека сподели
искуство, поздрав
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Здраво! Дали знаете дека на новите Bluray playeri од Sony од 2015 - 2016 година има app Playstation Now и може да се играат игри онлајн? Дали некој го има овај модел Sony BDP S5500 BDP S3700 BDP S4500 ?
Ако има некој нека сподели
искуство, поздрав
Znaeme, ama nz kolku imaat BP ovde, a bas i od Sony, a i da imaat premnogu e 20€ sekoj mesec, isto taka treba i dobar internet so dobar upload, jas sakav da probam no nemam dualshock 4 i plus usb adapter a ne mi se eksprementirase so nekoi programi da stavam obicen joystick, a ako veke sakas i gi ispolnuvas ovie uslovi podobro e da si kupis Samsyng ili Sony Tv mesto BR Player, eve kako izgleda toa na Samsyng Tv
 
Член од
18 декември 2015
Мислења
96
Поени од реакции
235
Gi ima ovie playeeri vo Sony galerija i vo Setec, no tamu ne bea mnogu informirani za ovaa opcija na Bluray playerite( prashalnici bea deka postoi takvo neshto) i mi rekoja deka nema da mozam da igram bidejki Playstation nemalo vo Makedonija, e sega me interesira dali na ovie playeeri sho se za nash pazar ja ima taa aplikacija ili ne, zatoa prashuvav dali nekoj ima kupeno i da kazi dali mozi ili ne :)
Fala na informacija dace@mkd
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538
Ќе го откажат сервисот Playstation NOW на Blu-Ray плеерите, телевизорите, PS3. Ќе работи само на PS4 и PC.
http://www.eurogamer.net/articles/2017-02-15-playstation-now-is-discontinuing-service-on-ps3-vita-and-playstation-tv
Ептен незгоден автогол ќе им биде ова на Сони.

Не за нешто друго, туку бидејќи PlayStation Now се наплаќа, вака само се откажуваат од сегашни постоечки и од идни корисници на PlayStation Now кои сеуште го користат или кои планираат да го користат на PlayStation 3 и на PlayStation Vita.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
https://www.vg247.com/2017/02/15/playstation-now-service-on-ps3-vita-various-tvs-will-be-discontinued-in-august/
Еве информација плус.

Иначе еве јас имам 4к Бравија 2016 модел, пак немам PS Now.
@Scorpio83 околу претплатата мислам дека без проблем ќе можеш да играш зошто ти се преплаќаш преку акаунт, така да регионот не игра голема улога. До сегашното мое искуство регионот игра улога при користење само на апликациите. Стриктно, на последното светско првенство (мислам дека беше Sky Sports) имаа пуштено бесплатно да можеш да го гледаш секој меч, така што кога ќе ја чекираа македонската адреса на УК акаунт идеше до проблем и неможев да гледам live. Истото ми се имаше случено и на УС акаунтот со други апликации што бараат америчка ИП адреса.

Како што кажа @Dexter26 ова е класичен автогол. Мислам дека ќе им се намали продажбата на БлуРеј плеери, а PlayStation TV ќе го откажат комплетно зошто ќе биде ептен useless. Очигледно дека ова не е случајно. Чим го повлекуваат овој потег, гарант имаат нешто смислено.
 
Член од
18 декември 2015
Мислења
96
Поени од реакции
235
Значи само до 15 Август ќе може да се игра, а после само филмови и музика на Блуреј плеерот :)
Дечки фала ви на информациите, поздрав и убав ден на сите ;)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.825
Да не знае некој дали ја има Horizon Zero Dawn во паневропа или на некое друго место? На сајтот гледам ја немаат објавено...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
Да не знае некој дали ја има Horizon Zero Dawn во паневропа или на некое друго место? На сајтот гледам ја немаат објавено...
Мислам дека од утре ќе ја имаат во продажба, играта денес излага. Провери за секој случај, може и од денес да ја имаат.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Продавам ПС4 500гб со 1 контролер (може и 2 ако сакате) + игра The Division
Во одлична состојба, оди во комплет со кутија и сите додатоци.
 
B

Beck's

Гостин
Шо бидна со 4.50 апдејтот, денеска требаше да искачи.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
http://www.playstationlifestyle.net/2017/03/07/sony-says-ps4-update-4-50-doesnt-release-date-playstation-china-leaks-patch-notes/#/slide/1
Asked if PlayStation 4 Update 4.50 will be releasing today (as suggested yesterday), the Ask PlayStation UK Twitter account told a user, “Unfortunately we still don’t have an official release yet, please keep check our official Blog for updates.”

While Sony isn’t saying when PS4 update 4.50 will be available, the PlayStation China website updated earlier today to say it would be out on March 7, but the post was removed shortly afterwards


Read more at http://www.playstationlifestyle.net/2017/03/07/sony-says-ps4-update-4-50-doesnt-release-date-playstation-china-leaks-patch-notes/#Z7AXTmVCt3zAFOCK.99
 

Kajgana Shop

На врв Bottom