PlayStation 4

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Pa za ban ne prakaat mail samo za suspension. Banot ti e permanenten, a suspenzijata privremena i obicno prakaat mail da ti kazat kolku vreme ke trae. Nz za koj kontakt prasuvas, ova ti e ban na konzolata, odnosno nejziniot seriski broj e vnesen vo registarot i veke nema da moze da se koristi za online funkcionalnosti bez razlika na akauntite. Verojatno si podognal nekoe znamence tamu, bidejki koristis dva akaunta vo nepodrzana zemja, mozebi pomislile deka e ukradena konzola ili nesto takvo, i najloso e toa sto kako nepodrzana zemja nemame pravo da se zalime, bidejki gi sekako krsime terms of service i user agreement. Mislam deka Sony treba da gi ponisti tie gift kartickite kako moznost za PSN pretplata i za nadopolnuvanje.
Чудно што пишува OR како тоа Сони незнаат, или сум баниран или сум под суспензија
гледам на јутјуб истиот проблем бил 30дена под супсензија, и они мислам незнаат што прават.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Чудно што пишува OR како тоа Сони незнаат, или сум баниран или сум под суспензија
гледам на јутјуб истиот проблем бил 30дена под супсензија, и они мислам незнаат што прават.
Тие се гадови од сони банираат без причина не само луѓе од неподржани земји туку и луѓе од поддржани земји,еве прегледувам илјадници видеа на youtube од луѓе кои се жалат дека биле банирани без причина и тоа од поддржани земји.Затоа ќе си земеш xbox и завршена работа таму и да пцуеш тешко дека ќе те банираат,сега плејстешанот можеш да го користиш само за single player.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Тие се гадови од сони банираат без причина не само луѓе од неподржани земји туку и луѓе од поддржани земји,еве прегледувам илјадници видеа на youtube од луѓе кои се жалат дека биле банирани без причина и тоа од поддржани земји.Затоа ќе си земеш xbox и завршена работа таму и да пцуеш тешко дека ќе те банираат,сега плејстешанот можеш да го користиш само за single player.
Navistina preteruvaat, sega vidov imaat ponuda za site NOVI korisnici koi ke zemat PSN+ i toa najgolemiot paket od 12 meseci im davaat Battlefront gratis, a za starite nisto, nada. Ova me potseka na promociite na Telekom za Magenta paketite. Stvarno preterizam od strana na Sony, i eden golem sreden prst za site postoecki i verni korisnice. Imaat sreka sto poveketo igri im se SP pa ne ti e tolku neophodna PS+ pretplata. MS mozebi nemaat ekskluzivi kako Sony, no se mnogu ponapred vo site drugi komponenti. Sekogas ja nadograduvaat nivnata online platforma, so novi opcii i pogodnosti, on naredniot mesec ke vovedat pratplata so poveke od 100 igri, kako i EA Access. Treba Japancite uste da ucat vo toj segment.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Еве линк за сите фанови на Сони, кои немаат обврски и можат да останат будни цела ноќ, се очекува ова да биде една од подобрите конференции на Сони, посебно бидејќи немаат хардверски одговор на Шкорпио на есен. Доколку неможете да останете будни вечерва, ќе имате снимка утре.
 
Член од
18 март 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дечки незнам дали е на право место да го пишувам ова ама незнам каде веќе да барам. Ај ке ве молам да каже некој Witcher 3 дали може да се најде негде кај нас по продавнициве? Бев во Sony во City Mall бев доле во Beverlihills ако го знаете кај што продаваат игри под стопанска банка во академска книга дури и во јиготон влегов кај што е најмала шансата да ја има.
 
B

beaverknight

Гостин
Дечки незнам дали е на право место да го пишувам ова ама незнам каде веќе да барам. Ај ке ве молам да каже некој Witcher 3 дали може да се најде негде кај нас по продавнициве? Бев во Sony во City Mall бев доле во Beverlihills ако го знаете кај што продаваат игри под стопанска банка во академска книга дури и во јиготон влегов кај што е најмала шансата да ја има.
не моеш да ја земеш ко дигитална верзија на псплус?
 
Член од
18 март 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
не моеш да ја земеш ко дигитална верзија на псплус?
Искрено незнам, нели на псплус се тоа само нарачки па да ја пратат до адреса? Ама ја нема македонија а не праќаат од земја во земја.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Искрено незнам, нели на псплус се тоа само нарачки па да ја пратат до адреса? Ама ја нема македонија а не праќаат од земја во земја.
Не бе какви нарачки, 2017 сме бе, тоа е како Стим ако си слушнал за компјутер што е. Дигитална копија, и Македонија не е признаена од Сони како земја, неможеш директно да купиш. Ама можеш да се пишеш Блгарин или Амер и можеш да купуваш бонови. Јас физичка копија не сум купил кој знае колку време. Едноставно нема потреба, дигиталната дистрибуција е иднината. Башка Витчер3 е релативно многу стара игра е може да се најде за џабе.
 
Член од
18 март 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Не бе какви нарачки, 2017 сме бе, тоа е како Стим ако си слушнал за компјутер што е. Дигитална копија, и Македонија не е признаена од Сони како земја, неможеш директно да купиш. Ама можеш да се пишеш Блгарин или Амер и можеш да купуваш бонови. Јас физичка копија не сум купил кој знае колку време. Едноставно нема потреба, дигиталната дистрибуција е иднината. Башка Витчер3 е релативно многу стара игра е може да се најде за џабе.
Фала многу брат инаку нов сум на сониво така да незнам многу уживај инаку до сега бев само на тастатура и маус и не признавав конзоли ама ете сеа гледам што сум испуштал а може и не сум испуштал само ми дојде убаво sony 4 па земав[DOUBLEPOST=1497637378][/DOUBLEPOST]
не моеш да ја земеш ко дигитална верзија на псплус?
Фала и на тебе па сеа време да се учи како да се користи
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Фала многу брат инаку нов сум на сониво така да незнам многу уживај инаку до сега бев само на тастатура и маус и не признавав конзоли ама ете сеа гледам што сум испуштал а може и не сум испуштал само ми дојде убаво sony 4 па земав[DOUBLEPOST=1497637378][/DOUBLEPOST]
Фала и на тебе па сеа време да се учи како да се користи
Инаку за ФПС ти е тиња конзолата, освен ако не вложиш многу напор (аутоаим го сметам за чит). Витчер3 е така малце примарно ПЦ наслов, но може да се игра и на конзола. Инаку за ПЦ може да се најде и за 15€, што е одлична цена за игра од таков калибар, ја ставаат често и во Хумбел Бундле и ГоГ на попусти. За најдобро користење на конзолата би ти препорачал купување на дигитални ваучери од Американскиот Амазон. Не е исто како користење со домашна картица и Пејпал но што да се прави, или пак користење со Виртуелна виса картичка преку entropay.com и земја наместена Малта. Твој избор. Поздрав и со здравје да си ја користиш.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Имам срека 30дена бан само добив, мислев ке го јадев доживотно :D

psn.jpg
 
Член од
27 февруари 2014
Мислења
25
Поени од реакции
2
Дечки незнам дали е на право место да го пишувам ова ама незнам каде веќе да барам. Ај ке ве молам да каже некој Witcher 3 дали може да се најде негде кај нас по продавнициве? Бев во Sony во City Mall бев доле во Beverlihills ако го знаете кај што продаваат игри под стопанска банка во академска книга дури и во јиготон влегов кај што е најмала шансата да ја има.
Ја имаш witcher 3 на Бугарскиов стор.На попуст е сега.Околу 30 и нешто лева(17 еура),дигитална верзија.

Sent from my 5010X using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Ај ако може некој детално да ми ја објасни цела процедура на тоа како да купувам игри од америчката продавница.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
32
Поени од реакции
0
witcher 3 супер зачувана за 1100 мкд
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ај ако може некој детално да ми ја објасни цела процедура на тоа како да купувам игри од америчката продавница.
Правиш налог УС,
Се регистрираш на амазон со американска улица, бр, и посткод и купуваш Wallet oд колку сакаш и ги ставаш во редеем код на пс сторе , све тоа на ПЦ ке завршиш работа, немој на пс4
 

Kajgana Shop

На врв Bottom