PlayStation 4

Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Ај ако може некој детално да ми ја објасни цела процедура на тоа како да купувам игри од америчката продавница.
https://store.playstation.com/#!/en-us/new-ps4-games/cid=STORE-MSF77008-NEWPS4GAMESCATEG?smcid=pdc:us-en:pdc-explore-playstationnow:start-7-day-free-trial:null:IP9101-NPIA90010_01-PSNOWSUB1MOTR000
Одиш на тој линк и горе над сеарч полето имаш Креате Акаунт ти се отвара нов прозорец каде си внесуваш твои податоци, како држава одбираш УС, потоа како Стате одбираш ЊуЈорк и како адреса пишуваш: 725 5th Ave, New York, NY 10022
Што е адреса на Хотел, демек претстојуваш таму и си си купил ПС ;)
Потоа откако ќе си креираш акаунт ќе треба да си купиш ПС Плус претплата како би играл онлајн но не мора доколку не сакаш, исто така добиваш и бесплатни игри и попусти со таа претплата.
Потоа мора да си купиш, бонови со пари и така да ја дополнуваш сметката, бидејќи Сони не ја признава нашата картичка да се користи со Амерички сторе. Бонови можеш да најдеш во сите поголеми Амерички онлајн продавници како Amazon, Wallmart, K-Mart, Target, G2A. Откако ќе направиш успешно плаќање ќе ти испратат код, кој кога ќе го активираш ќе добиеш пари на твојот ново креиран акаунт. Ова е колку што е можно подетално да ти објаснам, доколку и понатаму имаш некои нејаснотии, ќе се обидам да најдам некое видео на ЈуТуб кое го објаснува овој процес подетално и посликовито.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
So gift cards si go polnis wallet-o?
Primer sakam igra od 2 dolari na store? Mora da kupam gift card od kolku e minimum 10, pa da gi staam na store wallet?
Dali mozam ova da go aktiviram na americki juzer? Poso pisuva uk region.
https://www.g2a.com/playstation-network-5-gbp-psn-card-uk.html
Да мораш да купуваш од 10долари па да убациш во реедем код
Тоа само н УК, не можеш на УС

Uk е далеку поефтин за пазарење игри него Ус
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Да мораш да купуваш од 10долари па да убациш во реедем код
Тоа само н УК, не можеш на УС

Uk е далеку поефтин за пазарење игри него Ус
i kako da baram za us specifcino? otvaram g2a, pisam playstation gift cards, i dava rezultati ama sekoj e za razlicen region, francija, uk itn.
moes da mi pratis link za 5 ili 10 dolari da probam ednas ko za prvpat so nesto eftino?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
i kako da baram za us specifcino? otvaram g2a, pisam playstation gift cards, i dava rezultati ama sekoj e za razlicen region, francija, uk itn.
moes da mi pratis link za 5 ili 10 dolari da probam ednas ko za prvpat so nesto eftino?
https://www.g2a.com/playstation-network-10-usd-card-psn-us.html

https://www.amazon.com/10-PlayStation-Store-Gift-Card/dp/B00GAC1D2G/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1498315707&sr=8-2&keywords=ps+wallet+digital+code&th=1

Само да знаеш со ПСН + претплата игрите се далеку поефтини
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
fala
uste edno prasanje za akauntot
dali moze ako sum registriran us da si napram drug na uk i za tamu da kupuvam uk region igri?
Да можеш да си направиш и УК акаунт

Пази со г2а, јас во рок од 1час испазарив 3 нарачки кој од 2 уредно стигнаа, 3 земени се парите, а нарачката не стигна + ми го банираа акаунтот од г2а , причина им паднало сумљиво зошто за краток период сум направил 3 нарачки ми бараа ид и креди картичка да и м пратам еве после 3 недели уште ги нема и уште сум блокиран, и парите земени.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
21 јуни 2017
Мислења
14
Поени од реакции
6
Другари, дали вреди сеа допрва да земам Sony 4 или набрзо ќе има нова конзола ?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Другари, дали вреди сеа допрва да земам Sony 4 или набрзо ќе има нова конзола ?
НЕМА да има набрзо, најверојатно крајот на 2020 за празниците, или можеби 2019 ако убрзаат, но сепак тешко другар. Еве денес го кажал тоа претставник од Сони:http://www.hcl.hr/vijest/playstation-5-ce-izaci-i-nece-biti-samo-nadogradnja-za-ps4-pro-108452/
Инаку неодамна исто така кажаа дека сакаат да надминат преку 100милиони продадени ПС4, сега се на 60мил, така да зимај не се мисли, http://www.hcl.hr/vijest/sony-zeli-prodati-preko-100-milijuna-ps4-konzola-i-nade-ulaze-u-novog-spiderman-playstation-108329/
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
@dace@mkd ти повеќе гледам ги разбираш работиве едно не ми е јасно Пс4 зошто толку слабо продадена во Јапан само 4,7илиони, а Европа растура со 24милиони
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
@dace@mkd ти повеќе гледам ги разбираш работиве едно не ми е јасно Пс4 зошто толку слабо продадена во Јапан само 4,7илиони, а Европа растура со 24милиони
Поради игри како оваа:http://www.hcl.hr/video/nismo-bas-sigurni-kako-igra-omega-labyrinth-z-vec-nije-zabranjena-108457/
Но шала на страна, Јапонците немаат таков вкус како нас, на пример игри како Унчартед, ТЛОУ, Год оф Вар, Хоризон се глупост за нив, исто така кај нив економијата е на повисоко ниво, па така игрите редовно достигнуваат цени од 8000+јени што е отприлика 80€, но сепак ништо тоа не е за Сони, ХО е таму многу помалку застапен. Јапонците обично преферираат игри како Блодборне, Јакуза, Персона, ФајналФантази, Ниох и други. Исто така е во пораст бројот на играчи на ПЦ, каде што царува Мајкрософт (со исклучок на тие што гејмаат на Линукс/Мак). Исто така во Јапан владее таа догма за отаку, луѓето како мене, кои гледаат аниме, читаат манга и играат игри, кои не се прифатени во опшеството па се отргнуваат уште од рана возраст од родителите, и наместо се принудени да одат во подготвителну училишта (крам скуслс). Исто така во Јапан владее друштвената компонента, таму се многу експонирани аркадните центри (флипери) каде што луѓето излаваат и се дружат. Сони е повеќе фокусирана на западњачкиот пазар, имаат многу пари инвестирано во западњачки студија, за разлика од Нинтендо кој се фокусира на домашното.
Eve nekoi videa od IGN:
 
Член од
18 март 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Сигурен сум дека има некој прашано и одговорено ама има многу страници форумов кој ќе бара сега. Ај нека каже некој ако знае се играат ли игри од пс3 на пс4?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Сигурен сум дека има некој прашано и одговорено ама има многу страници форумов кој ќе бара сега. Ај нека каже некој ако знае се играат ли игри од пс3 на пс4?
Категорично НЕ, таа услуга ја нуди само Мајкрософт кој овоѕможува играње на игри од Хбокс360 и оригиналниот Иксбокс. Додека Сони нуди стреаминг кој кошта 20еура ако не се лажам, и можеш да играш дури и на ПЦ, секако со добар пинг, пошто серверите им се негде во УК ако не грешам. Мене ми беше претерано да дадам толку пари за нешто што треба да е бесплатно како во случајот на Мајкрософт, но имаш фри трајал од 7дена. Тогаш ги немаше Анчартед, ТЛОУ, ГодофВар, РедДеадРедемптион и слични, и не ми беше претерано интерес но откако ги додао накнадно можеш да се претплатиш и да ги изиграш сите овие игри посебно ако играш на ПЦ каде што овие игри не излегле, но не би ти препорачал да имаш претплата за стално.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
Igri za PS4 nekade niz skopjevo poeftini ? Konkretno za Fifa 17 prasuvam, gledav ceni otprilika se nakaj 4000, moze da se najde negde poeftino ili tesko ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom