Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
B

Beck's

Гостин
Prodavam PS3 500GB so 2 joystici so 17 instalirani igri na samata konzola. Mehanizmot za diskovi ne mu raboti, ako sakate da pustite igra od cd treba cd-to racno od gornata strana da se stavi, znaci cd gi cita samo mehanizmot ne ja vlece cd vnatre. Konzolata ne e cipuvana i site igri instalirani se originalni kupeni preku online prodavnicata na Sony. Instaliranite igri se ovie : FIFA16, FAR CRY 4, MASS EFFECT TRILOGY, THE LAST OF US, AC BLAG FLAG, DARK SOULS 2, FIFA 15, DIRT 3, BORDERLANDS 2, NFS MOST WANTED, RAYMAN ORIGINS, UNO, DARKSIDERS, MOTORSTORM APOCALYPSE, SSX.
Cena fiksna: 9000 den

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ваљда веќе никој не се замара со ПС3 ама може ќе се најде некој да ми помогне. Пред некој ден „земав“ тројка, чипувана. Ми рекоа да не ставам цд-а внатре, зошто ќе се заебело тоа и пак ќе сум можел само со оргинал цд да играм. Има вистина во тоа?

Е сеа, ако има, како да ставам игра?[DOUBLEPOST=1478548966][/DOUBLEPOST]Помагај @Донев
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Ваљда веќе никој не се замара со ПС3 ама може ќе се најде некој да ми помогне. Пред некој ден „земав“ тројка, чипувана. Ми рекоа да не ставам цд-а внатре, зошто ќе се заебело тоа и пак ќе сум можел само со оргинал цд да играм. Има вистина во тоа?

Е сеа, ако има, како да ставам игра?[DOUBLEPOST=1478548966][/DOUBLEPOST]Помагај @Донев
ke simnes igra od net, ke si simnes filezila, ke zemes lan kabel, ke gi povrzes sonito i kompjuterot i ke gi sledis instrukciite tuka sto ti se dadeni

http://www.ps3hax.net/2011/02/how-to-transfer-large-files-from-pc-to-ps3-at-lan-speeds-100mbs/

A mozes i preku usb, ili nadvoresen hard, ali ja bi ti preporacal so lan kabel zasto e najbrzo prefrlanjeto a ponovite igri se prilicno golemi. cd nikad nema ni da imas potreba da upotrebuvas zasto sve od igri imas na zamunda ili arena.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ke simnes igra od net, ke si simnes filezila, ke zemes lan kabel, ke gi povrzes sonito i kompjuterot i ke gi sledis instrukciite tuka sto ti se dadeni

http://www.ps3hax.net/2011/02/how-to-transfer-large-files-from-pc-to-ps3-at-lan-speeds-100mbs/

A mozes i preku usb, ili nadvoresen hard, ali ja bi ti preporacal so lan kabel zasto e najbrzo prefrlanjeto a ponovite igri se prilicno golemi. cd nikad nema ni da imas potreba da upotrebuvas zasto sve od igri imas na zamunda ili arena.
Фала.
Имам екстерен хдд, 500 гб али како што викаш, полесно е директно.
Баш ќе пробам вечер да средам, па ќе ти кажам ако заглавам некаде, зошто сигурно ќе заглавам.

П.С. kutiJNo rulz Inter nullz hhhhhhhhhhhh
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Фала.
Имам екстерен хдд, 500 гб али како што викаш, полесно е директно.
Баш ќе пробам вечер да средам, па ќе ти кажам ако заглавам некаде, зошто сигурно ќе заглавам.

П.С. kutiJNo rulz Inter nullz hhhhhhhhhhhh
ke zaglavis sigurno :)
al glej prvo kompjuterot da ti e u blizina na tv, inace nisto od muabetov, toj detal go zaboraviv, osven pa lap top ako ne e u prasanje, togas gajle nemas.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ke zaglavis sigurno :)
al glej prvo kompjuterot da ti e u blizina na tv, inace nisto od muabetov, toj detal go zaboraviv, osven pa lap top ako ne e u prasanje, togas gajle nemas.
Ќе го умарам донеф, ел модераторе преку тим вјуер да се замара :Д
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Ќе го умарам донеф, ел модераторе преку тим вјуер да се замара :Д
bolje sam da se zamaras so instrukciite, tamu ti se iscrtani, ili nauci, zasto vaka edna igra ke ti prefrli i toa ke bide toa, baska ako koristis lan kabel za net, a imas samo eden takov togas ke bides primoran da go isklucis netot, ja taka pravev :)
A ova so ip-vo isto, mislam deka ke izgubis net, ali ne sum siguren odamna ne sum se zamaral so ova.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Ваљда веќе никој не се замара со ПС3 ама може ќе се најде некој да ми помогне. Пред некој ден „земав“ тројка, чипувана. Ми рекоа да не ставам цд-а внатре, зошто ќе се заебело тоа и пак ќе сум можел само со оргинал цд да играм. Има вистина во тоа?

Е сеа, ако има, како да ставам игра?[DOUBLEPOST=1478548966][/DOUBLEPOST]Помагај @Донев
Колку пари го зема? И на кој начин е "чипуван"?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Дечки понудете некоја 3ка, за да купам, со некоја разумна цена.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
да не знае некој каде може да најдам чипуваано сони 3 под 10.000 денари.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Продавам ПС3 слим, 500 гига, не чипувано, 1 џојстик. Многу малку користено. 10 000 ден. Повеќе инфо во порака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom