Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Nekoj da neznae kako da cipnam ps 3 za da igram kopirani igri?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Nekoj da neznae kako da cipnam ps 3 za da igram kopirani igri?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Ќе ја однесеш конзолата во PSX Game Shop во Буњаковец и тој ќе го џеилбрејкува, односно ќе го модификува, за да може да ги играш видео игрите директно од самиот хард диск на конзолата.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
еј не знам дали за тука е прашањево ама каде можам да купам пс2 гамепад?
 
Член од
21 април 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
Ќе ја однесеш конзолата во PSX Game Shop во Буњаковец и тој ќе го џеилбрејкува, односно ќе го модификува, за да може да ги играш видео игрите директно од самиот хард диск на конзолата.
Јас земав PS3 на 4.11 верзија.
Има чаре или џеилбрејк без да го носам во Буњаковец или не?
Чипување за него е 3100 ден.
 
Член од
22 август 2013
Мислења
150
Поени од реакции
48
Јас земав PS3 на 4.11 верзија.
Има чаре или џеилбрејк без да го носам во Буњаковец или не?
Чипување за него е 3100 ден.
Немa чaре без пaри, мoрa флешувaње/downgrade. Нoси гo вo Буњaкoвец.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
T

therealsvaba

Гостин
Продава ли некој NBA LIVE 09 или 10 ?[DOUBLEPOST=1449946818][/DOUBLEPOST]Ги продава ли некој следниве PS3 игри:
The Last Of Us
GTA V
NBA 2K14 / 15
NBA LIVE 09 / 10[DOUBLEPOST=1449946980][/DOUBLEPOST]Прави ли некој GAMESHARE
Јас ги имам
BF4 PREMIUM
CALL OF DUTY ADVANCED WARFARE
FAR CRY 3
SPLINTER CELL BLACKLIST
NFS RIVALS
MINECRAFT
MAX PAYNE 3
NBA JAM
GOD OF WAR III
 
Последно уредено од модератор:
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Имам едно прашање во врска со PS3, па ако некој е запознаен со вакво нешто ако може нека одговори. ..

Имам монитор DELL -----> http://www.dell.com/ed/business/p/dell-u2312h/pd

Успеав да го поврзам ПС3то преку HDMI ---> DVI влез, бидејќи нема HDMI влез мониторот..

Прашањето ми е, дали има начин да извадам звук преку слушачки/звучници ? Бидејќи DVI влезот дава само слика, а самиот монитор нема звучна, односно нема од каде да произлезе..

Дали некој пробал или нашол начин околу ова??

Фала однапред
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
AV Multi кабел, тоа е излез со оние 3 приклучоци жолт, бел и црвен.

Белиот и црвениот ќе ги вклучиш во појачало/home theater ако имаш. Во опции на пс3 каде што подесуваш слика и звук, за звук ќе треба да подесиш вака:

Или ако имаш појачало кое подржува оптички кабел, поврзи го пс3 со него преку оптички кабел и нормално ќе избереш Digital Out (Optical)
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
315
Дечки, од која земја е најдобро да направам профил на PSN STORE? И дали може да се купува игри од PSN Store со дебитна картица Виса Електрон од Тутунска?
Odogovorov mnogu kasni, ama sega ja pregleduvam temava. Jas sum registriran na angliskata prodavnica, Kupuvam so visa vauceri od amazon ( i tamu treba da stavis angliska adresa) pa vaucerite gi prefrlam na smetkata od playstation. Ima vauceri od 5, 10 15, 20 funti. Bas vcera za sinot gi kupiv Rayman legends, and origins za samo 9.5 funti.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Здраво дечки би сакал да ми дадете мислење. Сакам да купам Playstation. Се двоумам помеѓу PS3 и PS4. Сега нормално дека PS4 е подобро меѓутоа ако сака некој да ми објасни дали има преголема разлика во гејмплејот и дали вреди да се дадат двојно повеќе пари. Секако планирам да купам овие денови само се двоумам што да земам. :)
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Здраво дечки би сакал да ми дадете мислење. Сакам да купам Playstation. Се двоумам помеѓу PS3 и PS4. Сега нормално дека PS4 е подобро меѓутоа ако сака некој да ми објасни дали има преголема разлика во гејмплејот и дали вреди да се дадат двојно повеќе пари. Секако планирам да купам овие денови само се двоумам што да земам. :)
Подобро ти е тројка , за четворка ем ќе треба да се нацрташ по 50тина евра за игра ем не добиваш нешто подобра графика имаќи ја цената во предвид.
Ако си заинтересиран за PS3 јас продавам чипувана тројка, со два џојстици, внатрешен HDD od 500GB и плус екстерен исто така од 500GB, за игри си симнувам од торент, ставам на hdd и си играм без проблем онлајн. Ако си заинтересиран пиши пп.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Подобра ти е четворка секако, иако нови игри се 50тина евра, имаш користени на продавање за по 10тина евра на ebay, некогаш ќе начекаш и 4-5 игри за 20тина долари. Како може да не добиваш нешто подобра графика не ми е јасно? Разбирам дека се скапи игрите, ама графика на пс4 каде каде е подобра од пс3.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom