Playstation 3

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од A__, 17 мај 2005.

 1. BlueBoy22

  BlueBoy22 True blue --> Chelsea fan

  Член од:
  28 јануари 2016
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  7
  Барам џоистик(контролер) за Сони плејстејшан 3
   
 2. Smert

  Smert

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  4.931
  Допаѓања:
  5.147
  Тука можеш да најдеш. На мапата ќе видиш каде се наоѓа.
   
 3. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.471
  Допаѓања:
  6.433
  И во Сони Галерија продавниците на Пан Европа можеш да најдеш.

  Кликни на КОНТАКТ за да дознаеш каде се наоѓаат нивните Сони Галерија продавници.

  http://www.panevropa.com.mk/

  http://www.panevropa.com.mk/sony-playstation-3/dualshock-3-playstation-3
   
 4. Smert

  Smert

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  4.931
  Допаѓања:
  5.147
  Во Сони Галерија ако не се лажам се едно 300-400 денари поскапи. Барем така беше пред 1 година.
   
 5. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.471
  Допаѓања:
  6.433
  За 390 денари се поскапи, но сепак мораме да ги спомнеме, бидејќи и тие продаваат PlayStation конзоли и опрема за истите.
   
 6. BlueBoy22

  BlueBoy22 True blue --> Chelsea fan

  Член од:
  28 јануари 2016
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  7
  Во сони проверив вчера 2900 или 2990 беа, јас знаев дека таму има ама сакав да прашам тука некој за поефтини каде можам да најдам...
  --- Споено дупло мислење, 22 јануари 2017 ---
  Инаку најдов, на фејзбук страната купи од дома оутланд ги има по 900 ден а на али експрес ги има по 500 ден еден контролер со се транспорт али треба многу да чекам(месец па и повеќе) па затоа им пишав на овие од фејзбук.
   
 7. Smert

  Smert

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  4.931
  Допаѓања:
  5.147
  Кога више не сакаш оригиналниот контролер да го купиш, а си спремен да дадеш 900 денари за којзнае каква кинеска копија, подобро додај уште малце пари и земи нешто како ова.
   
  На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
 8. StOrMK

  StOrMK Rain

  Член од:
  24 јули 2015
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  149
  Има во Анхоч контролери.
   
 9. Red John

  Red John natural born hater

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  8.689
  Допаѓања:
  20.031
  Некој да не ја продава или трампа Last of us за

  [​IMG]
   
 10. Viston

  Viston

  Член од:
  30 ноември 2011
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  8
  Nekoj da prodavat playstation 3 vo ohridsko-struskiov region ?

  Sent from my HTC_M9e using Tapatalk
   
 11. OziLLLL

  OziLLLL MADRIDISTA

  Член од:
  8 октомври 2008
  Мислења:
  3.322
  Допаѓања:
  1.872
  Jailbreak некој да ми даде линк ако се прави на супер слим 4.81.
  Фала :)
   
 12. omegaRED

  omegaRED

  Член од:
  22 август 2013
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  43
  Нема можност за jailbreak со флешување/downgrade за SuperSlim. Мислам дека може(ше) само со ODE (Optical Disc Emulation, со лемење и кабли натаму-наваму), ама по тоа што гледам и тоа не работи веќе на 4.81.

  Продај го и купи веќе jailbreak-уван Slim или Slim со CECH помал од 2501B, па за 50 евра (толку беше пред некоја година) во PSX GameShop или во IDC ќе ти го средат.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 13. Gvatanamo

  Gvatanamo

  Член од:
  13 април 2013
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  25
  Nekoj da prodava ps3 (po moznost cipovan)?
   
 14. therealsvaba24

  therealsvaba24

  Член од:
  22 јануари 2018
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  64
  Дечки дали некои има стар PSN акаунт а притоа да има симнато некои стари демоа што се тргнати од PS STORE, па ве молам доколку има пишете ми сакам да слимнам неколку...PSN: svaba24013
   
 15. Gvatanamo

  Gvatanamo

  Член од:
  13 април 2013
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  25
  kako mozam da kuppuvam igri od oficijalniot store za ps3?
   

Сподели преку: