Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Сакав да те прашам, како ти се ФПС игрите на ПС3 (aко си играл сеуште) ? Поточно дали добро ти лежи контролерот како што ти е на xbox360 ?
Па само Килзон 2 ја играв така што таа сама по себе има чудни контроли и имаат ставено weight во движењето да напраат ко демек пореално. Ок беше немав некои проблеми , али мене дефинитвно поише ми се свига 360 контролерот од Дуал Шокот , за сите жанрови =)
П.с. Единствена работа што ми е боље у дуал шокот е тоа што дирекционите копчиња се навистина КОПЧИЊА а не срање аналог како на 360ката ....
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Што се дешава? Новости нешто колкава штета, кога ќе се вратат онлајн нема ништо а?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.694
Поени од реакции
11.941
^

Околу 25 милиони украдени account - и од PlayStation Network, од вкупно
100 милиони account - и кои се ранливи и изложени на ризик од кражба.

Сони жртвено јагне најдоа во хакерската група Anonymous, кои ги нападнаа
MasterCard, Visa и PayPal откако ги блокираа сметките на Викиликс.

Според Сони, Anonymous го нападнале PlayStation Network со DDoS (Distributed Denial of Service),
па Сони сите свои напори ги насочиле кон отстранување на проблемот, додека во позадина се случувала
кражбата на податоците на која вработените на Сони не обрнале внимание, бидејќи биле презафатени со
отстранување на проблемот предизвикан од DDoS нападот.

PlayStation Network во моментов е бојно поле на сајбер војна која Сони ја води со хакерите.

Sony Offline Entertainment, доста разбирлив израз за во вакви околности. :pos2: :pos2: :pos2:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Член од
24 март 2011
Мислења
23
Поени од реакции
0
Koga ke go napravat PSN,da ne znae nekoj?Inaku u vtornikot ja zemav Battlefield Bad Company 2 i zakon e igrata.Samo cekam da ja probam online.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Дај PSN Account, да те адниме кога ќе биде ПСН пак функционален.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
I'm back in Skopje ! Иначе уште ништо од ПСН ??
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Сега сте дечки на исто ниво со мене, само што јас имам преку 100 игри, а немам дадено 2-3000 евра за нив! :pos2:
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Имам проблем со сониво, CECHC04 e.Кога го палам почиња вентилаторот да врти малце, се гаси, и трипати титка?Шо може да му биде?
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Имам проблем со сониво, CECHC04 e.Кога го палам почиња вентилаторот да врти малце, се гаси, и трипати титка?Шо може да му биде?
Однеси го на сервис знаат они да го средат.........одпосле одма продавај го зш веќе со една и пол нога е во гроб(од како ќе го поправиш за кратко време пак ќе ти се заебе)........проблемот е во тоа што се има прегреано.

--- надополнето ---

 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Мф мф , прво чистење на сингл плејер стварите , а после ќе не почастат некоја компензација од ПСН . Life is good!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom