Pink Floyd

Член од
9 февруари 2013
Мислења
68
Поени од реакции
41
Шта речи...
Еден од омилените бендови, ептен се јаки и длабоки, секоја песна им има исправна конотација, секое нивно соло намовнува кожа, со еден збор УМЕТНОСТ.
Бенд со безсмртна слава, предобро нешто, не знам... :cuc:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.766
Поени од реакции
28.899
Онака ми дојде. Моиве гледаа турска серија некоја, јас во иста соба со нив, ја оптегнав ова на цел глас. Мајка ми вика-Намали! Не глеш дека гледаме. Е ако де и велам, сега и слушајте :D

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.766
Поени од реакции
28.899
Излезен е албумот да ви пренесам да си знајте. Ако сакате линк во ПП барајте :)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.000
Поени од реакции
9.128
Излезен е албумот да ви пренесам да си знајте. Ако сакате линк во ПП барајте :)
Сподели впечатоци тука кога ќе го ислушаш. Јас ќе си почекам уште некој ден за него.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.766
Поени од реакции
28.899
5-тата песна ја ислушав со ред, али засега ми личи ко да е праена музика онака новогодишна/божиќна, нешто во тој стил :)

Обично се кратки песничиња по минута и нешто.......за генерална оценка утре.
 
На врв Bottom