Pink Floyd

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Снимките се тие. Прашање е како ги имаат обработено. Бидејќи албумот е со посвета кон Рајт, очекувам да го има повеќе низ песните. А од него повеќе има во онаа втора/трета фаза од творештвото на Пинк Флојд, па затоа се надевам дека ќе биде нешто налик на таа музика.

Инаку, песните ќе бидат инструметалки, освен една или две. Списокот:

'Things Left Unsaid'
'It's What We Do'
'Ebb And Flow'
'Sum'
'Skins'
'Unsung'
'Anisina'
'The Lost Art Of Conversation'
'On Noodle Street'
'Night Light'
'Allons-y (1)'
'Autumn'68'
'Allons-y (2)'
'Talkin' Hawkin''
'Calling'
'Eyes To Pearls'
'Surfacing'
'Louder Than Words'
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
А можеби „Allons-y“ ќе има некоја врска со Докторот. :D

Нема да им биде првпат.

Whovians will know.[DOUBLEPOST=1411745349][/DOUBLEPOST]Патем...


:confused:
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Не им треба нов албум али јбг........Ко решиле нека прават. Како и да е не очекувам нешто ептен премногу :)

Времињата течат, се менуваме ние во нив, секое време носи своја различност, па така и не очекувам во албумот да се вгради строго препознатливиот Пинк Флојдовски дух.
Можеби тој ќе си биде онака добар албум и така.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Не им треба нов албум али јбг........Ко решиле нека прават. Како и да е не очекувам нешто ептен премногу :)

Времињата течат, се менуваме ние во нив, секое време носи своја различност, па така и не очекувам во албумот да се вгради строго препознатливиот Пинк Флојдовски дух.
Можеби тој ќе си биде онака добар албум и така.
Само не ми е јасно зошто на 70 години би го менувал стилот од комерцијален аспект кога веќе имаш 300 милиони на конто.
Али едно е сигурно, албумов ќе биде добар 100% освен ако не очекуваш нов Флојд безвременски албум.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Само не ми е јасно зошто на 70 години би го менувал стилот од комерцијален аспект кога веќе имаш 400М net worth.
Не зборувам јас за целосна промена на стил. Туку нема да ја има онаа целосно препознатлива боја од тоа минато време пред речиси половина век. Едноставно кога ќе излези албумот и кога ќе го преслушуваме, ќе биде најдобро да прокоментираме за што всушност ја дрвам :)

Се очекува психоделијата да се влечка низ песни, но ова поинакво време ќе издејствува врз начинот на кој ќе музицираат и ќе се почувствува секако промената. Токму и затоа стојам на ставот дека овој албум е непотребен затоа што си го кажаа тие своето и повеќе од доволно.

Би ми било мило да згрешам, ама некако сум цврсто убеден во претпоставкава. Али нека го во случајов нека ме, нека прво излези па после ќе продебатираме што и како.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
^ Да, и ја не мислев на целосна промена на стилот, туку општо на било каква промена од комерцијален аспект што би влијаело на квалитетот :)
Aли најубаво е да си почекаме да излезе албумот и да видиме што скувале.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Dear Friends
Some people have been asking Laurie, my wife, about a new album I have coming out in November. Errhh? I don't have an album coming out, they are probably confused. David Gilmour and Nick Mason have an album coming out. It's called Endless River. David and Nick constitute the group Pink Floyd. I on the other hand, am not part of Pink Floyd. I left Pink Floyd in 1985, that's 29 years ago. I had nothing to do with either of the Pink Floyd studio albums, Momentary Lapse of Reason and The Division Bell, nor the Pink Floyd tours of 1987 and 1994, and I have nothing to do with Endless River. Phew! This is not rocket science people, get a grip.

On another subject, my recent trip to Bruxelles was very moving. To listen to the testimony of some of those present in Gaza during the euphemistically named Operation Protective Edge, July and August 2014 was deeply disturbing. I am still non plussed by the acquiescence of the governments of the USA, UK and EU to the policies of the current Israeli administration. Should we encourage our leaders to sue for a peaceful solution or not? Here is a link to the findings of The Russell Tribunal on Palestine emergency session 2014:

http://www.russelltribunalonpalestine.com/en/sessions/extraordinary-session-brussels/findings

Please study these findings and any rebuttals and then make up your own minds. Whatever you decide, let us all agree that, "To stand by silent and indifferent is the greatest sin of all."
Love
Roger
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484

Kajgana Shop

На врв Bottom