PES 6/2009 - Online играње преку Hamachi

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.091
Поени од реакции
8.879
Abe ova so IP bez hamachi STVARNOOO ne mi e jasno!!!
Koga kreiras ja stavas IP adresata so ti ja dava na www.whatismyip.com toa e ok.
E sega, koja THE FUCK IP adresa se stava vo filot hosts: Taa so ja pokazuva na protokolot vo Local Area Connection ili koja druga....???!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.766
Поени од реакции
11.193
Abe ova so IP bez hamachi STVARNOOO ne mi e jasno!!!
Koga kreiras ja stavas IP adresata so ti ja dava na www.whatismyip.com toa e ok.
E sega, koja THE FUCK IP adresa se stava vo filot hosts: Taa so ja pokazuva na protokolot vo Local Area Connection ili koja druga....???!
Во фајлот ХОСТС ништо не треба да менуваш :smir: Јас не го знаев тоа, од после видов дека не требало, зошто на тој форумот го пишуваше и тоа, па го ставив. Така да, не го чепкај тоа :smir:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.091
Поени од реакции
8.879
Во фајлот ХОСТС ништо не треба да менуваш :smir: Јас не го знаев тоа, од после видов дека не требало, зошто на тој форумот го пишуваше и тоа, па го ставив. Така да, не го чепкај тоа :smir:
OK. Fala pa ke ti pisam sko fati, ako ne I will fuck it in its bottom!:pos2:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Во фајлот ХОСТС ништо не треба да менуваш :smir: Јас не го знаев тоа, од после видов дека не требало, зошто на тој форумот го пишуваше и тоа, па го ставив. Така да, не го чепкај тоа :smir:
ccccccc...i sega treba se od po4etok da menuvam
...abre 4ovek
 
Член од
15 април 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Еве вака...
Кој сака да игра PES 2009 на Hamachi (било со PESGREEN или PESMAGAZINE) нека дојде на

PES2009_Tetovo
pass : dragon
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.565
Поени од реакции
32.342
Ае, само што го инсталирав ова „пачов“. Па да видиме дали работи...
Му се игра на некој?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.766
Поени од реакции
11.193
Нов начин на играње PES 6 со играчи од целиот свет !
Најдобриот и единствен PES 6 public сервер онлајн. Потребно е да се регистрирате на PES6J forum со што би станале Open Beta Player.

Kaко да пристапите на серверот ?

-Прво отворете ги портовите. Еве како да ги отворите [се извинувам што ова е на српски немам време сега, ќе го преведам после]

-Потоа отворете го hosts фајлот во C:\windows\system32\drivers\etc. Сега треба да го измените тој фајл. Наместо постоечките ип адреси треба да ги внесете овие:
127.0.0.1 localhost
210.249.144.166 we9stun.winning-eleven.net
217.112.88.118 pes6gate-ec.winning-eleven.net

Вашиот фајл hosts би требало да изгледа вака.
# HOSTS file created by themoonrat (www.moonrat.co.uk - themoonrat at hotmail dot com) for GOALSERVER6
# Thanks to the legend that is reddwarf for getting this working! (http://halsten.kamibu.com/forum/index.php?board=5.0)
# Why not join the Pro Super Leauge community at www.prosuperleague.com?

127.0.0.1 localhost
210.249.144.166 we9stun.winning-eleven.net
217.112.88.118 pes6gate-ec.winning-eleven.net
Oд кога ќе го направете ова, треба да одите на SAVE, а не на SAVE AS !

Значи, најпрво се логирате на форумот, потоа го изменувате фајл хостот, и на крајот ја уклучувате играта. ЗАПОМНЕТЕ ! Додека играте мора да ви биде уклучен форумот, и мора да бидете логирани таму.

Koга се ова ќе го направите, влегувате во играте, NETWORK, внесувате било што за ПАСС, и почнувате со игра, натаму е се исто како да играме преку другиот начин.

При секое ново играње, односно при секое ново логирање на сајтот, мора секогаш да го менувате HOSTS фајлот.

Јас само што започнав да играм на ова, многу е интересно, има играчи од цел свет, а лагот е ист како што играме и преку другиот начин.

Ако имате прашања за ова, слободно прашајте.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
брат а ако го направам ова ке можам ли после да играм пак како ѓто си играме ние...
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Може малце помош? :) Ми треба торент да симнам добра ПЕС 6, најнов пач и се тоа за да играм со вас :smir: Благодарам однапред.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Ова е дефинитивно прекрасно...право си има и ранг листа...си има кое место си и се друго останато
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
Нов начин на играње PES 6 со играчи од целиот свет !
Најдобриот и единствен PES 6 public сервер онлајн. Потребно е да се регистрирате на PES6J forum со што би станале Open Beta Player.

Kaко да пристапите на серверот ?

-Прво отворете ги портовите. Еве како да ги отворите [се извинувам што ова е на српски немам време сега, ќе го преведам после]

-Потоа отворете го hosts фајлот во C:\windows\system32\drivers\etc. Сега треба да го измените тој фајл. Наместо постоечките ип адреси треба да ги внесете овие:
127.0.0.1 localhost
210.249.144.166 we9stun.winning-eleven.net
217.112.88.118 pes6gate-ec.winning-eleven.net

Вашиот фајл hosts би требало да изгледа вака.
Oд кога ќе го направете ова, треба да одите на SAVE, а не на SAVE AS !

Значи, најпрво се логирате на форумот, потоа го изменувате фајл хостот, и на крајот ја уклучувате играта. ЗАПОМНЕТЕ ! Додека играте мора да ви биде уклучен форумот, и мора да бидете логирани таму.

Koга се ова ќе го направите, влегувате во играте, NETWORK, внесувате било што за ПАСС, и почнувате со игра, натаму е се исто како да играме преку другиот начин.

При секое ново играње, односно при секое ново логирање на сајтот, мора секогаш да го менувате HOSTS фајлот.

Јас само што започнав да играм на ова, многу е интересно, има играчи од цел свет, а лагот е ист како што играме и преку другиот начин.

Ако имате прашања за ова, слободно прашајте.
Море.Ја иам рутер томсон ама го нема тиа модел јас шо го имам tg782i шо да праам?
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Море.Ја иам рутер томсон ама го нема тиа модел јас шо го имам tg782i шо да праам?
брат тоа не ти треба ништо да правиш треба само да го мениш во хостс што е фаилот...ништо друго
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
КАКО ДА ИГРАМ PES 2009 ОНЛАЈН.Помош
 

Kajgana Shop

На врв Bottom