PES 6/2009 - Online играње преку Hamachi

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Потребно:
пач 1,20 од Конами
крак за пачот 1,2
и следново програмче:wink:
Упатство одкога ке го инсталирате пачот 1.20 на Конами:
1.Отпакувајте го фајлот pesgs1.0.3.exе во фолдерот каде што ви е инсталирана играта.
2.Отворете го
3.Притиснете 0 и ентер за инсталирање на сертификатот
4.И потоа притиснете 2 (Доколку ви покаже ерор одете во C:\\Documents and Settings\\(USERNAME)\\Local Settings\\Application Data и најдете го фајлот pes09.crt отворете го и инсталирајте го сертификатот)
5.Се е подготвено влезете во Хамачи и отворете го pesgreen и притиснете 1 за да креираш или 2 за да влезеш во веке креирана игра.
6.Ако сте креатор само внесете го твоето hamachi ip и ке ти се отвори пес 2009
7.Ако сте client прво внесете го Хамачи Ip-то на креаторот па вашето и пес ке се отвори
8.Кога сте влезени во игра одете во network и пишете вило кој user и pass потоа ке ви се отвори прозорец halsten... притиснете ок и agree.
9.Ако сте креатор креираш меч(мора да биде Friendly) ако си client барај меч.
Ако имате проблеми прашајте( а не би требало) само следете ги внимателно инструкциите тестирано е и работи.
п.с Не сум одговорен за настанати штети работете на свој ризик:toe:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
307
Направете турнирче, првиот ќе ја има честа да биде потопен од мене. :icon_cool

Леле, само да помине месецов го менувам интернетот и има да ве мелам. Osobeno ovoj moderatorot s vrski sto go stavile. :kesa:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.530
Поени од реакции
2.195
најсигурен сум дека ќе бидам прв....:blabla::zlo:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ќе играм и јас ако почнувате од 1-ви за турнирчево инсталирам утре.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
180
ај и јас ако мзое да влезам бев во лигата на фифа ама досадна е фифа ај сакам овде да играм ама ако мозе да ми стаите овде да симнам ова 1.6 пачот хамачи имам и да играме:eek:jea::eek:jea:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Како што разбрав јас,пак секцало ненормално кај тој што се приклучувал - join.

Кој е слободен после,ќе пробаме.

Jove,ja sum podmornica,nema sto da potopis.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Кај да го најдам ова

1.Отпакувајте го фајлот pesgs1.0.3.exе во фолдерот каде што ви е инсталирана играта.

-----------------------------
и кога се симнува тоа програмче...големината му е 4 кб...што да правам со тоа :D ...какво е тоа програмче 4 кб ...дај објасни или па погрешен линк за download е тоа!!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Кај да го најдам ова

1.Отпакувајте го фајлот pesgs1.0.3.exе во фолдерот каде што ви е инсталирана играта.

-----------------------------
и кога се симнува тоа програмче...големината му е 4 кб...што да правам со тоа :D ...какво е тоа програмче 4 кб ...дај објасни или па погрешен линк за download е тоа!!
торент е фајлот отвори го со utorrent и ке ти се симне:helou:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
ајде кој сака една партија..нека јави тука
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
И јас не сфаќам каде треба да го барам тој pesgs1.0.3 exe? Го пишав на isohunt ама не најде ништо, така да не можам да го симнам. Некој да ме просветли?
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
извади го преку горенаведениот линк...и пушти го преку торент ...сигурно имаш некој програм за download na torent....ако немаш најубаво ќе биде да си извадиш browser Opera.. таа сама си симнува торенти..без никаков програм...значи има вградено торент програм во неа.....
ајде симнувај па да пробаме :P
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Има некој линк од пач 1,20 од Конами?
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Се направив .. и со МАЦ пробуваме ама кога ќе влежеш network не прифаќа усер и пасс .... кој знае што е проблемот ???
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Се направив .. и со МАЦ пробуваме ама кога ќе влежеш network не прифаќа усер и пасс .... кој знае што е проблемот ???
Не си направил нешто како што треба неможе да ни ти прифати усер и пасс биши било што и мора да прифати.Сигурен си дека го имаш 1.20 пачот од конами?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Што бидна со ова, функционира ли? Јас ги симнав пачот и тоа другото па не сум пробал дали работат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom