PES 6/2009 - Online играње преку Hamachi

Член од
12 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
9
Бидејќи ја неам ПЕС 6,сакам да ја симнам.Е сега,дали ќе можам да играм онлајн со рипувана игра или да си барам фул инсталација од играва.Бидејќи рипуваните се по 300-400 мега,а фул инсталација е 3 гига
 

NajIntelegent*

NajIntelegent*
Член од
27 мај 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Брат вика дека ваков патч нема, а и ова програмчево кај шо треба да се даунлоадира вика ерор. Ти ги имаш некако да ми ги пратиш по мсн скајп???

Потребно:
пач 1,20 од Конами
крак за пачот 1,2
и следново програмче:wink:
Упатство одкога ке го инсталирате пачот 1.20 на Конами:
1.Отпакувајте го фајлот pesgs1.0.3.exе во фолдерот каде што ви е инсталирана играта.
2.Отворете го
3.Притиснете 0 и ентер за инсталирање на сертификатот
4.И потоа притиснете 2 (Доколку ви покаже ерор одете во C:\\Documents and Settings\\(USERNAME)\\Local Settings\\Application Data и најдете го фајлот pes09.crt отворете го и инсталирајте го сертификатот)
5.Се е подготвено влезете во Хамачи и отворете го pesgreen и притиснете 1 за да креираш или 2 за да влезеш во веке креирана игра.
6.Ако сте креатор само внесете го твоето hamachi ip и ке ти се отвори пес 2009
7.Ако сте client прво внесете го Хамачи Ip-то на креаторот па вашето и пес ке се отвори
8.Кога сте влезени во игра одете во network и пишете вило кој user и pass потоа ке ви се отвори прозорец halsten... притиснете ок и agree.
9.Ако сте креатор креираш меч(мора да биде Friendly) ако си client барај меч.
Ако имате проблеми прашајте( а не би требало) само следете ги внимателно инструкциите тестирано е и работи.
п.с Не сум одговорен за настанати штети работете на свој ризик:toe:
Брат вика дека ваков патч нема, а и ова програмчево кај шо треба да се даунлоадира вика ерор. Ти ги имаш некако да ми ги пратиш по мсн скајп???[/quote]

Потребно:
пач 1,20 од Конами
крак за пачот 1,2
и следново програмче:wink:
Упатство одкога ке го инсталирате пачот 1.20 на Конами:
1.Отпакувајте го фајлот pesgs1.0.3.exе во фолдерот каде што ви е инсталирана играта.
2.Отворете го
3.Притиснете 0 и ентер за инсталирање на сертификатот
4.И потоа притиснете 2 (Доколку ви покаже ерор одете во C:\\Documents and Settings\\(USERNAME)\\Local Settings\\Application Data и најдете го фајлот pes09.crt отворете го и инсталирајте го сертификатот)
5.Се е подготвено влезете во Хамачи и отворете го pesgreen и притиснете 1 за да креираш или 2 за да влезеш во веке креирана игра.
6.Ако сте креатор само внесете го твоето hamachi ip и ке ти се отвори пес 2009
7.Ако сте client прво внесете го Хамачи Ip-то на креаторот па вашето и пес ке се отвори
8.Кога сте влезени во игра одете во network и пишете вило кој user и pass потоа ке ви се отвори прозорец halsten... притиснете ок и agree.
9.Ако сте креатор креираш меч(мора да биде Friendly) ако си client барај меч.
Ако имате проблеми прашајте( а не би требало) само следете ги внимателно инструкциите тестирано е и работи.
п.с Не сум одговорен за настанати штети работете на свој ризик:toe:
Брат вика дека ваков патч нема, а и ова програмчево кај шо треба да се даунлоадира вика ерор. Ти ги имаш некако да ми ги пратиш по мсн скајп???[/quote]
 
Член од
5 април 2010
Мислења
564
Поени од реакции
201
Еве вака може да се игра PES 6 преку хамачи (преведено од српскиот форум за ПЕС)

За почеток морате да се ослободите од следните tcp портови: 10881, 10884, 12880, 12881.

Портовите се ослобуваат на следниот начин: Oдите во Network Connections, па потоа десен клик на Local Area Connections, па после тоа идете на Properties. После тоа Advanced, па кај Windows Firewall oдберете Settings. и на крај одберете Еxceptions.

Сега тука треба да се ослободите за сите портови. Кликнете на Add Port, и кај Port Number ги внесувате портовите кој се горе наведени (10881, 10884, 12880, 12881). Кај Name може да внесете што сакате, не е тоа битно.

Сега е на ред Хамачито.

1. Симнете го од тука

2. Направете свој акаунт, т.е поставите си го својот ник.

3. Потоа треба да се поврзете на некоја постоечка мрежа. Еве јас направив мрежа за кајгана. Username: kajgana1, Password:kajgana1

4. Договорите се кој ќе креира, а кој ќе се приклучува.

Сега симнете го ОВОЈ фајл, и екстрактирајте го во датокеката кај што ви е инсталирана играта.

Оној кој ќе биде креаторот треба да го покрени овој фајл : PSL Host GS6 v1.21b.exe и кога ќе ви побара да впишете Local IP Address, треба да ја внесете IP адресата од Хамачито, која можете да ја видите најгоре на хамачито со бели бројки.

Оној кој ќе се приклучува на серверот, треба исто да постапи како и претходно, само треба да го стартува овој фајл: PSL Client GS6 v1.21. Исто и кога ќе ви побара IP адреса, ја внесувате IP адресата од противникот, таа што креаторот ја внел од хамачито. И ако му се појави ваква слика(гледај доле) тоа е тоа, би требало да започни натпреварот. Напоменувам дека и Хамачито и овој прозор треба да бидат вклучени додека играте.

Среќно, и пишете коментари дали ви успеало ова. :vozbud:

P.S Јас ја направив таа мрежа колку за објаснување нема да биде редовно уклучена, но ако некој сака да игра, нека проба со тоа што ќе креира нова мрежа.


Ke moze da stavite nov link od faljot koj se naoga pod brojot 4 potocno ovdeka

Сега симнете го ОВОЈ фајл, и екстрактирајте го во датокеката кај што ви е инсталирана играта.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.745
Поени од реакции
1.813
момци еви и јас сакам да ви се приклучам во лигава ако може
се разбира
и сега кажете ми кој начин да го правам не ве сватив
со хамачи ли ели овој другиов начин

поздрав
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.580
Види низ постовине Манга има убаво објаснето :)
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.745
Поени од реакции
1.813
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.580
^Неможам брат,пред некое време го форматирав компјутеров и ја немам пес 06 моментално во мојот ПЦ ако најдам време ќе ти пишам :) :smir:
 

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363


За сите оние кои играа преку странава онлајн ПЕС6..... форумот е укинат.... направена е проверка на мулти акаунтите.... новиот пач при крај на октомври!

Инаку еве ја страната......http://www.pes6j.net/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom