PES 6/2009 - Online играње преку Hamachi

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
OrrCee-mkgunner 2:1,4:2

Stvarno golem pla4ko e...isklu4i zatoa sto mu seckalo...epa i kaj mene secka...kako sto gledam site po4naa da se plasat od mene...site po4naa da me brisat od msn..kako na primer djmanga...
:vozbud: :vozbud: Кој те избришал бе :vozbud: :vozbud:

Друже ако мислиш со вакво однесување во лигата, слободно можеш и да не играш, можеме и без тебе. Му сецкало, му сецкало, исклучил, и сега што ???
 

Andreas_bild

Cr7_conor mcgregor
Член од
23 октомври 2007
Мислења
77
Поени од реакции
76
dali nekoj igra na PES 09 ONLINE ????? ako nekoj igra neka mii kazi kako
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
:vozbud: :vozbud: Кој те избришал бе :vozbud: :vozbud:

Друже ако мислиш со вакво однесување во лигата, слободно можеш и да не играш, можеме и без тебе. Му сецкало, му сецкало, исклучил, и сега што ???
Ej brat poleka malku ne se digaj mnogu...sakam da kazam deka jas koga izgubiv si priznajav i mu 4estitav ferski...a to po4na da se pravda ...i mi veli da sum si go smenil internetot deka za toa mu seckalo...a ako mn vi smetam samo kazete ne e problem nema da igram ama ako od 14 prijaveni da glasat 7...nema da igram
Brat mislam deka ne treba ti da se pravis glaven...spusti se malku na zemja
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
OrrCee-mkgunner 2:1,4:2

Stvarno golem pla4ko e...isklu4i zatoa sto mu seckalo...epa i kaj mene secka...kako sto gledam site po4naa da se plasat od mene...site po4naa da me brisat od msn..kako na primer djmanga...
ABE ORCEEEEEEEEE, SO SE DROLJAS BE, AJ DA NE ISKLUCAM KOGA NE SE IGRA TI DEMEK SI MN JAK A? ABE TOA TI E KE POBEDI 2 PATI I SE POSRA OD RADOST! KOGA VISE SE ISPOVEDAS OVDE KAZI PO KOLKU PRIMAS onaka REDOVNO ILI AKO NE BAREM PROSEKOT SPOMNI GO OD 5 PRIMENI PO NATPREVAR!:kesa:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
ABE ORCEEEEEEEEE, SO SE DROLJAS BE, AJ DA NE ISKLUCAM KOGA NE SE IGRA TI DEMEK SI MN JAK A? ABE TOA TI E KE POBEDI 2 PATI I SE POSRA OD RADOST! KOGA VISE SE ISPOVEDAS OVDE KAZI PO KOLKU PRIMAS onaka REDOVNO ILI AKO NE BAREM PROSEKOT SPOMNI GO OD 5 PRIMENI PO NATPREVAR!:kesa:
AWE BRAT...sAMO NA EDEN NATPREVAR GO POBEDI BRAT MI SO 5 GOLA I SO SEA SE PRAVIS MNOGU...aKAKO MI BESE NA MENE PRVOTO POLUVREME KOGA MI SECKASE ...PA JAS IZDRZAV...A NA TEBE KOGA TI SECKASE TI ISKLU4IA DA TI KAZAM VO POBEDI SME 5-1
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Следниот чекор е да се отвори фајлот HOSTS со нотепад и да се променат ИП адресите, наместо локалната ип адреса, да се стави другата ип адреса???, и да се на крај сними фајлот.

Koja e taa druga IP adresa ako moza da mi kaze nekoj?
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
EPa jas mislam taa od interneto...deka tereba da se stavi
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Ej brat poleka malku ne se digaj mnogu...sakam da kazam deka jas koga izgubiv si priznajav i mu 4estitav ferski...a to po4na da se pravda ...i mi veli da sum si go smenil internetot deka za toa mu seckalo...a ako mn vi smetam samo kazete ne e problem nema da igram ama ako od 14 prijaveni da glasat 7...nema da igram
Brat mislam deka ne treba ti da se pravis glaven...spusti se malku na zemja
Еј полека и ти малце, не се кревај толку на високо. Како прво излегуваш со факт дека сум те избришал од мсн, а јас убаво ти кажав на форумов дека имам работа и не можам да играм. Како второ ај објасни за што се правам главен ? Ти наредив да го смениш интернетот ? Ако за тебе е вреѓање тоа што ти реков да не се однесуваш така во лигата, дека треба сите пристојно и колективно да се однесуваме за се да биде реализирано успешно, тогаш не знам што друго да ти кажам. И кај пишува дека си ни сметал во лигата. Јас само ти реков дека со такво однесување не можеме ништо да направиме, ако не па лигата ја правиме сите заедно за дружба и одмерување на сили, а не карање и слично. Поздрав, и очекувам да се смират страстите до сабота, кога официјално ќе започни лигата :vozbud:

Следниот чекор е да се отвори фајлот HOSTS со нотепад и да се променат ИП адресите, наместо локалната ип адреса, да се стави другата ип адреса???, и да се на крај сними фајлот.

Koja e taa druga IP adresa ako moza da mi kaze nekoj?
Таа адреса си е поставена таму, само треба да провериш дали е таа адреса од интернетот, зошто има случаеви кога се мењава адресата, ама тоа се случува ретко многу.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Еј полека и ти малце, не се кревај толку на високо. Како прво излегуваш со факт дека сум те избришал од мсн, а јас убаво ти кажав на форумов дека имам работа и не можам да играм. Како второ ај објасни за што се правам главен ? Ти наредив да го смениш интернетот ? Ако за тебе е вреѓање тоа што ти реков да не се однесуваш така во лигата, дека треба сите пристојно и колективно да се однесуваме за се да биде реализирано успешно, тогаш не знам што друго да ти кажам. И кај пишува дека си ни сметал во лигата. Јас само ти реков дека со такво однесување не можеме ништо да направиме, ако не па лигата ја правиме сите заедно за дружба и одмерување на сили, а не карање и слично. Поздрав, и очекувам да се смират страстите до сабота, кога официјално ќе започни лигата :vozbud:
Sto se odnesuba do mene mislam deka se e sredeno nema potreba da se karame
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
djmanga 1 : 2 stolee

Признавам покажа подобра игра, заслужи што победи :smir:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Stole e navistina dobar i so mene dobro igrase
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Никола Волково 5-0 димитар
Никола Волково 4-3 димитар во вторава добро играше
Никола Волково 2-0 савен му се заеба нешто на полувреме и не можевне да го играме второто
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Ej daj we kazi koja ip treba da se pisi ....www.whatismyip.com....tamu taa li so ti e...poso jas koga kreiram mozam da vlezam a drugite ne mozat i na mene koa mi kreirat mozat da vlezat a jas ne mozam
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Никола Волково 6-4 Столее

Nikola Volkovo напиша:
Никола Волково 6-4 Столее
никола волково 3-3 димитар
Никола Волково 5-2 димитар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom