PES 6/2009 - Online играње преку Hamachi

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
ај кажејте пес9 како да ја играм онлајн
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.565
Поени од реакции
32.342
Му се игра на неко ПЕС6?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ај ако го има некој програмчето да стави линк за даунлоад или да ми го прати по приватна бидејќи линкот не работи. Па да видам што ќе биде, ако е се во ред @Acid
Важи уште понудата?
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.565
Поени од реакции
32.342
Важи, ајде да играме. Додај ме на MSN :)
 

Slock92

Топчија во СРЖ!!!!!
Член од
13 септември 2008
Мислења
277
Поени од реакции
9
Еј ај на кој му се игра ПЕС 09 преку ХАМАЧИ нека ми каже како би можеле да играме па да се пресметаме...Да се види кој е МАСТЕР ОФ МАКЕДОНИЈА :) поззз
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.777
Поени од реакции
4.717
Дали ќе може некој кој има искуство во играње ПЕС 09 преку ова Хамачиво да објасни детално процедура како да се приклучиме и да играме?
 

Slock92

Топчија во СРЖ!!!!!
Член од
13 септември 2008
Мислења
277
Поени од реакции
9
Ej napraviv se toa za Pes 06 aj na koj mu se igra neka ostai kaj mene na prfil msn i ke se staime...I am the best da znaete :D
 
Г

Грејвдигер

Гостин
LoGiX (Arsenal) - A*1*T*E*A*M (Milan)
1:3 ; 4:1

Првата утакмица пресврт му направив, арно им текна на овие моите да трчат... е*ати тромовите пензионери, а втората пак на цело беа шашави, си мислиш со бастуми трчат и ја ударат топката. За првпат арно е :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.823
Поени од реакции
21.933
Кај мене нешто зае*ава што и да пишам Konami ID или рassword ми вика дека е погрешно 10 пати пробав и не бива да не знае некој што е работа?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Кај мене нешто зае*ава што и да пишам Konami ID или рassword ми вика дека е погрешно 10 пати пробав и не бива да не знае некој што е работа?
Чек малце. Полека фино лепо објасни што неможе, ама баш ништо не те разбрав што пишува, кој пасс во пишуваш и каде...

едит: Еве манга имал објаснето овде што и како се прави.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.823
Поени од реакции
21.933
Чек малце. Полека фино лепо објасни што неможе, ама баш ништо не те разбрав што пишува, кој пасс во пишуваш и каде...

едит: Еве манга имал објаснето овде што и како се прави.
Се направив тоа значи без хамачи сакам да играм.
И влегувам во игра одам NETWORK и после ми бара KONAMI ID и KONAMI ID PASSWORD и напишам тоа и после кога одам LOGIN ми вика дека не е точно KONAMI ID и KONAMI ID PASSWORD.

Едит: се регристрирав таму читав дека не е морално ама јас пробав така и еве сега ме пушти ама ми бара најнов апдејт од Конами 1.4 сега ќе го инсталирам па најверојатно ќе сака.

Пак не сака еве сега го симнав тој пачот 1.4 направив апдејт ставив крак пробувам да се логирам и еве што ми вика:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Се направив тоа значи без хамачи сакам да играм.
И влегувам во игра одам NETWORK и после ми бара KONAMI ID и KONAMI ID PASSWORD и напишам тоа и после кога одам LOGIN ми вика дека не е точно KONAMI ID и KONAMI ID PASSWORD.

Едит: се регристрирав таму читав дека не е морално ама јас пробав така и еве сега ме пушти ама ми бара најнов апдејт од Конами 1.4 сега ќе го инсталирам па најверојатно ќе сака.

Пак не сака еве сега го симнав тој пачот 1.4 направив апдејт ставив крак пробувам да се логирам и еве што ми вика:
брат ова е за пес 6 а не за пес 2009
 

Kajgana Shop

На врв Bottom