Person of Interest

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.011
Поени од реакции
6.040
На трудничко АФК ќе да е Шо изгледа. Може ќе се врати за наредна година овој период.
Жива е, што е добро, а како ќе ја направат да биде на пауза останува да се види.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.136
Досаден станува овој Харолд
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ја почнав пред некој ден. Првите 5 епизоди скоро исти со различни ситуации. До крај е ваква серијата? Да ја гасам дур е време или се дешава нешто ?
Почетокот е таков, секогаш различни епизоди и различни случаеви решаваат, додека во позадина на самите епизоди се развива всушност темата на серијата.


Некој што гледал 18ка, нем да ми каже дека е иста со 17 :D
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
350
Поени од реакции
439
Само што ја изгледав 4x11. :eek:
Не се нормални дефинитивно, совршенство од епизода.:cuc:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ratings Debate: Is a ‘Person of Interest’ season 5 renewal likely?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.106
Поени од реакции
5.771
Да бидам искрен, не ми се допадна финалето. Сеуште нема новост за дали ќе ја продолжуваат за 5та сезона, но ако ја продолжат, стварно треба да смислат подобра приказна од оваа во 4та сезона.
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
350
Поени од реакции
439
Искрено очекував Correction да испадне нешто сосема поинаку, но во секој случај имаше логика. Финалето мене ми беше одлично. Подобро беше она на трета сезона, но ова ни ја донесе најдобрата сцена со дијалогот меѓу Финч и Машината, а во позадина Pink Floyd - Welcome to the Machine.:cuc: А и генерално целата 4-та сезона беше најдобра досега, извонредно беше прикажана студената војна меѓу Machine и Samaritan.

Приказната е таа што ја поставија во трета сезона, е сега пета сезона ќе има поинаков концепт сигурно по клифхенгерот од финалето. Плус ќе бидат само 13 епизоди, некои велат дека можеби е последна сезона. Јас не верувам бидејќи некако тешко е да ја завршат целата приказна во 13 епизоди, а и сценаристите изјавија дека имале планирано 6 сезони. Ќе видиме.
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.011
Поени од реакции
6.040
Серијава е снимана во Њу Јорк, и поради локацијата им се најскапи за правење. Ако биде ова последна сезона, ќе биде поради тоа, не подари слаба гледаност или рејтинзи.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.011
Поени од реакции
6.040
Сара Шани, aka Shaw, ќе биде гостин у Деј Донован во епизодата што ќе се прикаже на 13 септември, првпат после породувањето од март.
Ова може да значи и нејзино враќање во ПОИ во Јан/Фев, кога и да продолжува со можеби последната сезона. Пристапот кон сезонава што следи, ќе биде како да е последна.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Да не читам спојлери ги избегнав сите мислења, дојдов директно најдоле само да прашам. Ако може збор-два во кратки црти за серијава, дали вреди да се гледа, дали секоја епизода е сама за себе или сите епизоди се споени, на која серија исто позната највеќе наликува и такви некои работи. :)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Да не читам спојлери ги избегнав сите мислења, дојдов директно најдоле само да прашам. Ако може збор-два во кратки црти за серијава, дали вреди да се гледа, дали секоја епизода е сама за себе или сите епизоди се споени, на која серија исто позната највеќе наликува и такви некои работи. :)
Се е до Фкус :D
Според мене вреди да се гледа, си има своја сторија во позадина која тече и со секоја наредна се повеќе се задржуваат на главната сторија, секако во почетокот не се толку приметува, но како одминуваат епизодите/сезоните се одмотува клопчето. Од мене имаат 9/10.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.643
Добра е серијава? Гледам почнаа на Телма да ја даваат а игра веќе 4 години.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Добра е серијава? Гледам почнаа на Телма да ја даваат а игра веќе 4 години.
Јас кога ја гледав серијата телма не постоеше :P .Само торент другар остај ти тоа телма .
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.643
Јас кога ја гледав серијата телма не постоеше :P .Само торент другар остај ти тоа телма .
Не дека на телма ќе ја гледав, него видов реклама таму, сакав да ја пофалам телевизијата што носи нови, актуелни серии кај нас, наспроти Сител и Канал 5 кои не трујат со турска програма.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Трета и четврта сезона беа ебење, во еден здив ги изгледав. Како ме извозе серијава. :cuc:
Нешто инфо кога ќе се емитува петта сезона?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom