Person of Interest

Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Нешто повеќе да кажеше за серијава? За шо се работи, каков жанр?
-Некој интересен податок..

да не барам сеа, кога веќе си отворил тема :)
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
Се арботи за еден тип кој порано работел во ЦИА, и сите мислат дека е мртов, и ќе го најде еден милионер кој развил софтвер со кој може да открие дека некои луѓе се вмешани во одредена невоља само што не знае дали ќе бида таа личност напаѓач, жртва или сведок. Тој милионерот е еден гаден лик од lost не знам како се викаше...продуценти се џеј џеј абрамс и џонатан нолан, не е нешто бомбастично но ок е...
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Се арботи за еден тип кој порано работел во ЦИА, и сите мислат дека е мртов, и ќе го најде еден милионер кој развил софтвер со кој може да открие дека некои луѓе се вмешани во одредена невоља само што не знае дали ќе бида таа личност напаѓач, жртва или сведок. Тој милионерот е еден гаден лик од lost не знам како се викаше...продуценти се џеј џеј абрамс и џонатан нолан, не е нешто бомбастично но ок е...
Хах знам за кој гаден лик мислиш од Изгубени, легендата Benjamin Linus:ROFLMAO:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Пилотот е ептен добар. Во Америка билборди за серијава има на секој чекор, а реклами по телевизија се вртат бетер него ли платена политичка програма пред избори.

И секако, чим е Џеј Џеј Абрамс, првите две сезони ќе бидат врв, а подоцна гарант ќе усере нешто со алтернативни светови и реалности.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.642
Прости им Џеј Џеј, незнаат што зборат.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Ја догледа и третата сезона од Фринџ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.642
Ја догледа и третата сезона од Фринџ?
Да. Сум запнал многу, затоа почнала да ме иритира. Неколку денови пауза па продолжив и ми се плачеше дека нема уште. :) Затоа ми е чудно, голташ се во Fringe, а алтернативните светови и се во тој контекст во LOST ти сметат. Радо би продискутирал низ другиве теми, овде сме офтопик.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас од денеска ќе почнам да го гледам ова па ќе видиме ипмпресии потоа
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Да. Сум запнал многу, затоа почнала да ме иритира. Неколку денови пауза па продолжив и ми се плачеше дека нема уште. :) Затоа ми е чудно, голташ се во Fringe, а алтернативните светови и се во тој контекст во LOST ти сметат. Радо би продискутирал низ другиве теми, овде сме офтопик.
Не знам зошто би биле во офтопик, кога збориме за Абрамс, а знаеме дека е дел од тимот. Јас само предвидувам што ќе се случи во оваа серија, по добриот пилот.

Јебига, ме нервира што секоја негова серија мора да зацепа во некакви алтернативни реалности. Дај боже да не испадне и ова како Лост или еве како Фринџ со четвртава сезона.

Што се тиче актерскава екипа, првите двајца ми се ептен погодени. Едино инспекторката малку ми забушава, но би се проголтала. Очекувам многу од серијава, барем првите две сезони. :)
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
Не знам зошто би биле во офтопик, кога збориме за Абрамс, а знаеме дека е дел од тимот. Јас само предвидувам што ќе се случи во оваа серија, по добриот пилот.

Јебига, ме нервира што секоја негова серија мора да зацепа во некакви алтернативни реалности. Дај боже да не испадне и ова како Лост или еве како Фринџ со четвртава сезона.

Што се тиче актерскава екипа, првите двајца ми се ептен погодени. Едино инспекторката малку ми забушава, но би се проголтала. Очекувам многу од серијава, барем првите две сезони. :)
се слагам а пропо инспекторката требало некоја фацка да најдат оваа ми е некако мртва не знам зошто
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Вчера почнав да ја гледам и задоволен сум.Особено задоволен сум од Michael Emerson.Значи фаца е човеков.Негована улога многу ме потсеќа на онаа што ја имаше во лост :)
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Добра е серијава,а ова со инспекторкава стварно некако не иде.Ај што не е фацка некоја ама па и секоја епизода ако биде вака (да го бара "man in a suit" и на крај ништо) глупо би било.:confused:
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
По последнава 4 епизода мислам дека работите тргнуваат на подобро....и тоа многу подобро:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom