Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
А како може од the sound recorder или recorder pro снимка да се направи ронг-тон?
 

Quattro

Vorsprung durch Technik
Член од
9 јуни 2012
Мислења
80
Поени од реакции
32
Mislenje za lumia 530 vo pogled na telefon za sekojdnevna upotreba povece za razgovor internet i viber. Mozam da zemam tri sluzbeni na biznis paket od one pa me interesira kvalitetot. Nekoi vikaat deka ne e dobra serija pa zatoa prasuvam.
P.S. Sorry za latinica od tablet pisuvam.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222

Ова си користам, од било која песна што ја имам во мобилен можам да си направам ringtone
Мене со ова нешто не ми успева :(
Не сум де до толку проста, на андроидиве сите имам ваква апликација и така правам рингтонови.
Се правам како што треба - од каде до каде да е рингтонот, зачувувам итн... и ја нема во зачувани :(
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Мене со ова нешто не ми успева :(
Не сум де до толку проста, на андроидиве сите имам ваква апликација и така правам рингтонови.
Се правам како што треба - од каде до каде да е рингтонот, зачувувам итн... и ја нема во зачувани :(
Е како не бе :), кога идеш после во лситата да си одбериш ринг тоне ја нема песната најгоре?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Е како не бе :), кога идеш после во лситата да си одбериш ринг тоне ја нема песната најгоре?
Не :(
Од Zedge што ги симнувам таму се, ама не и овие што ги сецкам :([DOUBLEPOST=1418090015][/DOUBLEPOST]P.S. Ја добивме назад 930ката, и смениле цел.. процесор maybe, матична плоча maybe?
Што и да е, немаа нано картичка во T-Mobile, па утре и тоа ќе се заврши, да видиме дали ќе профункционира како што треба :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не :(
Од Zedge што ги симнувам таму се, ама не и овие што ги сецкам :([DOUBLEPOST=1418090015][/DOUBLEPOST]P.S. Ја добивме назад 930ката, и смениле цел.. процесор maybe, матична плоча maybe?
Што и да е, немаа нано картичка во T-Mobile, па утре и тоа ќе се заврши, да видиме дали ќе профункционира како што треба :)
Имав јас една апликација што си симнував песни од јутуб, и после исто со таа апликација имаше можност да си ја направиш во рингтоне. Ама касно е сега не ми мисли мозокот како се викаше :icon_lol:.

А и да ти ја кажам ќе треба до 5 часот да си правиш рингтонови, нема смисла... :icon_lol:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Имав јас една апликација што си симнував песни од јутуб, и после исто со таа апликација имаше можност да си ја направиш во рингтоне. Ама касно е сега не ми мисли мозокот како се викаше :icon_lol:.

А и да ти ја кажам ќе треба до 5 часот да си правиш рингтонови, нема смисла... :icon_lol:
Знам за која ми зборуваш арно ме потсети... јас па ја користев само да си даунлодирам музика, идиотче не ми текна и да си сецкам со неа :)

Иначе, on the bright side, 930ката е домче, што и да и направиле работи фантастично :)

Еден од најголемите скептици што ги познавав за Лумии, успеав да го убедам да земе 710ка за проба, после 2 дена е вљубен до уши и ќе купува или 530 или ако има пари нешто подобро :) :)
Yeyeye аур релиџн гетс бигер евридеј!!
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.444
Апликација Music ми крашува, препорака за друга за слушање музика?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Морам да се пожалам од мојата Лумиа 520 .. по година ипол користење (можеби е нормално незнам) ми откажаа скоро сите странични дугмиња... он оф копчето уште пред пола година, па најгорното за покачување тон, па сега и за камерата.... инаку софтверот е коска... екранот одличен, има паѓано над 15 пати на земја ниту се изгреба нит ништо...
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Морам да се пожалам од мојата Лумиа 520 .. по година ипол користење (можеби е нормално незнам) ми откажаа скоро сите странични дугмиња... он оф копчето уште пред пола година, па најгорното за покачување тон, па сега и за камерата.... инаку софтверот е коска... екранот одличен, има паѓано над 15 пати на земја ниту се изгреба нит ништо...
дан ти откажаа од паѓањето ( се шегувам) ;)
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Морам да се пожалам од мојата Лумиа 520 .. по година ипол користење (можеби е нормално незнам) ми откажаа скоро сите странични дугмиња... он оф копчето уште пред пола година, па најгорното за покачување тон, па сега и за камерата.... инаку софтверот е коска... екранот одличен, има паѓано над 15 пати на земја ниту се изгреба нит ништо...
Стави си апликација уан тач лок скрин за да не го користиш копчето за заклучување и да го штедиш а не знам таа дали има опција на допир два пати едно по друго да го активираш екранот исто да го штедиш копчето.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Стави си апликација уан тач лок скрин за да не го користиш копчето за заклучување и да го штедиш а не знам таа дали има опција на допир два пати едно по друго да го активираш екранот исто да го штедиш копчето.
Па да така го одклучувам со два последователни тача .. лошото е што кога не сум дома а треба да го исклучам уклучам , или од било која причина се исклучи мора да чекам да дојдам дома да го ставам на полнач за да се уклучи....
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Апликација Music ми крашува, препорака за друга за слушање музика?
Добра алетрнатива на Xbox Music e OneMusic моментално е на промоција иначе е 1.99$[DOUBLEPOST=1418248467][/DOUBLEPOST]
Па да така го одклучувам со два последователни тача .. лошото е што кога не сум дома а треба да го исклучам уклучам , или од било која причина се исклучи мора да чекам да дојдам дома да го ставам на полнач за да се уклучи....
Е да нефункционален е така, а како ти зафркна можеш да образложиш дали е од тоа што ти паѓал или самиот по себе цркна?
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Добра алетрнатива на Xbox Music e OneMusic моментално е на промоција иначе е 1.99$[DOUBLEPOST=1418248467][/DOUBLEPOST]
Е да нефункционален е така, а како ти зафркна можеш да образложиш дали е од тоа што ти паѓал или самиот по себе цркна?
Никогаш после пагање не сум приметил дека не функционира нешто.. така од кликање почна да се губи, кога фаќа кога не.. и се поретко и поретко почна да фаќа.. сепак не исклучувам дека од пагање се изместиле внатре жлебовите... на он оф му беше одлепено тоа црното ситно делче кое се притиска... можеби требало понежно да го притискам :unsure:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Никогаш после пагање не сум приметил дека не функционира нешто.. така од кликање почна да се губи, кога фаќа кога не.. и се поретко и поретко почна да фаќа.. сепак не исклучувам дека од пагање се изместиле внатре жлебовите... на он оф му беше одлепено тоа црното ситно делче кое се притиска... можеби требало понежно да го притискам :unsure:
Да видиш некој сервис ако е до малку пари штетата. За нежност најдобар одговор ќе ти даде некоја девојка дали си нежен или груб :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom