Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Сметам дека треба да има една посебна тема, за целата Lumia WP8 линија од Nokia. Би било добро да се спојат темите за 920 +820, и 520 + 720, во оваа тема, па да дискутираме за сите модели тука. Ledikom го донеле првиот поевтин WP8 телефон, Nokia Lumia 620, за кој беа повеќе форумџии заинтересирани. А ваљда и операториве треба да го донесат, кај и да е :).

http://ledikom.mk/mobilen.php?id=281&cid=8

Дали би го купиле овој телефон? Мене ептен ми го праи кеифот, иако сум скептик за тоа колку е богат app market-от, сепак, тие апликации кои ми се потребни, се горе-доле тука.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ми се прави ќеф да иам еден ваков само не сум во тек,не ги пратам толку.

Кажете ми кој модел е најнов и најдобар од Nokia Lumia ?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Ако има некој Lumia 920 и сака трампа за Nexus 4, нека збори :)
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Ми се прави ќеф да иам еден ваков само не сум во тек,не ги пратам толку.

Кажете ми кој модел е најнов и најдобар од Nokia Lumia ?
Па пред некој ден излезе Лумиа 925 и е најдобар од нив. Инаку, размислувам за да го дадам мојот HTC 8S + да доплатам за Лумиа 620.. паметен потег или не?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ми се прави ќеф да иам еден ваков само не сум во тек,не ги пратам толку.

Кажете ми кој модел е најнов и најдобар од Nokia Lumia ?
Најнов е Lumia 925, а би требало и најдобар.
--- надополнето: 15 мај 2013 во 19:06 ---
Па пред некој ден излезе Лумиа 925 и е најдобар од нив. Инаку, размислувам за да го дадам мојот HTC 8S + да доплатам за Лумиа 620.. паметен потег или не?
Според мене да, поради сите Nokia апликации, кои ги немаш на HTC-то.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Аха значи разлика е околу камерата нешто ?!:confused:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Аха значи разлика е околу камерата нешто ?!:confused:
Ќе пишам вечер детално за сите модели, сега за сега разликата е во камерата. Имаат дополнително 6-то "стакло" кој би требало да ги подобри перформансите за сликање денски.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
--- надополнето: 15 мај 2013 во 19:06 ---

Според мене да, поради сите Nokia апликации, кои ги немаш на HTC-то.
Чекај малку нели е ХТЦ -то е Виндоус мобајл како и нокиата би требало да има сите апликации и за ХТЦ и Нокиа и другите Виндоус Мобајл ?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Чекај малку нели е ХТЦ -то е Виндоус мобајл како и нокиата би требало да има сите апликации и за ХТЦ и Нокиа и другите Виндоус Мобајл ?
Епа на HTC ги нема Nokia Maps, Nokia Drive, Nokia Lens, итн ...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Слабо со Lumia телефони во Македонија. Некој да не има некакви информации дали воопшто ќе носи некој од операториве?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ова е само румор, не е сигурно дали сликите се реални.


премногу е матно но сепак се гледа дека има 3-та колона на икони. Нешто што се шушка дека треба да дојдес со GDR3 апдејтот односно при крајот на оваа година.

Иначе би требало 6 инчи овој телефон, и искрено ми се допаѓа како изгледа wp на вака голем екран. Сепак не би купил толку голем телефон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom