Nokia Lumia 1020 во Македонија

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Браво за ONE, ме изненадија искрено со оглед на тоа што пред некој месец ја донесоа Lumia 900 :pos:
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
248
Леле ама е скап. 40000 денари никад не би дал за телефон. Највеке во живот што сум платил за мобилен е 4000 денари . 10 пати помалце од овој телефон:P
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Леле ама е скап. 40000 денари никад не би дал за телефон. Највеке во живот што сум платил за мобилен е 4000 денари . 10 пати помалце од овој телефон:P

Убаво викаш, најдобро би било да искочиме на протест, они ќе носат скапи телефони, како не им е срам!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Леле ама е скап. 40000 денари никад не би дал за телефон. Највеке во живот што сум платил за мобилен е 4000 денари . 10 пати помалце од овој телефон:P

Ништо страшно де.... 2025 година ќе се наоѓа овај модел по цена од 3799 денари.
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
248
Убаво викаш, најдобро би било да искочиме на протест, они ќе носат скапи телефони, како не им е срам!
Хех јас си купив нокиа н95 што беше 40000 денари за 3500. Која заштеда нели :)

Него сериозно....... телефонов стварно е прескап за наши простори и ретко кој ке го купи
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ќе дојде во Ледиком за -10K, најверојатно, така да не е проблем.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ме радува што го донесоа и тоа официјално - први :)
Не ме радува цената во моментов, ама очекувам да падне до пролет :)
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
248

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Како е можно вака да се ефтини сите мобилни кај нив? Што е финтава? Да не се некои копии? Самсунг Ноте 3 за испод 30.000 , немогуче
Zalno e sto mislime deka vo Ledikom se eftini.....Problemot e sto operatorite gi prodavaat po nenormalno visoki ceni i zatoa niz privatnite mobilari ni izgledaat eftino.Ne samo kaj Ledikom i kaj drugite se istite ceni so mala razlika plus minus....Treba da si lud samo za telefon da gledas preku operatori.....Plus telefonite se original i imaat godina dena garancija.


Sent from my ZTE Blade III Pro using Tapatalk 2
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Па браво што го донеле. Јас очекував после нова година да биде тоа.
Инаку јас пред 3 месеци го купив од Америка, го платив всушност колку што е сега во Ледиком, 650 $ од Microsoft Store.
Али сега и таму се уште поевтини. Преку ebay ги има веќе и за 500 долари нови.
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
248
Па браво што го донеле. Јас очекував после нова година да биде тоа.
Инаку јас пред 3 месеци го купив од Америка, го платив всушност колку што е сега во Ледиком, 650 $ од Microsoft Store.
Али сега и таму се уште поевтини. Преку ebay ги има веќе и за 500 долари нови.
И каков е телефонот? Задоволен си од него? Честопати велат дека Windows оперативниот систем на телефониве бил катастрофа во споредба со андроид. Дали се во право?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom