Nokia Lumia 1020 во Македонија

Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Да не продава некој Camera Grip за телефонот? Ако да, пишете ПП за цена
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
42
Поени од реакции
17
Ми треба помош, зошто телефонот не ги покажува броевите од сим картичката како да не постојат? Именикот е празен... И каде може да се најде добра футрола за него..
Благодарам :)[DOUBLEPOST=1422695256][/DOUBLEPOST]
Ми треба помош, зошто телефонот не ги покажува броевите од сим картичката како да не постојат? Именикот е празен... И каде може да се најде добра футрола за него..
Благодарам :)
Едит- решен е проблемот со именикот;) Само уште инфо за добра футрола :rolleyes:
 
Последно уредено:
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Прашање до сите вас што сте користеле Лумиа 1020...
Колку е веродостојно ова?
Доста сомнително ми изгледа, ајфонот да ја јаде Нокиата на ваков прост начин...
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Прашање до сите вас што сте користеле Лумиа 1020...
Колку е веродостојно ова?
Доста сомнително ми изгледа, ајфонот да ја јаде Нокиата на ваков прост начин...
Значи секој лунатик може да си отвори денес вебсајт и да си постира на него што сака. Ко у случајот на типов.
Не сеум хејтер на iPhone, напротив рука им давам за квалитетот на производите но вакви аматерски статии ама ич не поштуем.
Кога се работи за споредби најдобар избор се официјални сајтови што се бават конкретно со овие работи.
Нешто како Phone Arena, GSMArena и сл.
На крај краева се се сведува на начинот на правење на фотографијата. Значи не сум професионален фотограф ама знам дека за да добиеш квалитетна фотографија зависиш од многу фактори. Ambient Light, ISO, бленда... кога ќе успееш да ги синхронизираш сите овие работи во една целина, имаш максимално добра фотографија.
Сензорот е целата сврха. Дали е со предно или позадинско осветлување. Тука добоваш и губиш и во двата сегмента. Пикселажа ко пикселажа не мења многу. И ко што кажав професионализам во фотографирање. Како прво зум от на сликите не е реален ко што го прикажал типот. Тука игра улога пикселажата. Тоа што се потемни/посветли сликите мање више игра улога осветлувањето. Претпоставувам дека (ако ги правел реално сликите) сетирањата му биле на ауто и кај двата телефони. Така да со ауто пресет немаш многу избор. Едноставно сензорите се прилагодуваат на моменталната околина. Доколку имаш осет и знаење (ја немам иначе) можеш да извадиш топ фотографија.
Така да... Се се сведува на тоа.
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Ми треба помош, зошто телефонот не ги покажува броевите од сим картичката како да не постојат? Именикот е празен... И каде може да се најде добра футрола за него..
Благодарам :)[DOUBLEPOST=1422695256][/DOUBLEPOST]
Едит- решен е проблемот со именикот;) Само уште инфо за добра футрола :rolleyes:
Најдобар избор е дефинитивно eBay или Aliexpress а иначе по пазариве сигурно ќе најдеш само изборот е мал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom