NOKIA 5800

Г

Гоццццце

Гостин
Кај да најдам апликации за телефонов? :)
 
Г

Гоццццце

Гостин
Ја ништо не најдов асаслно, се е некој хакови и неможам да разберам за што се.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Во т-мобиле не даваат футрола и усб кабелчето е 15 сантима долго ...
исто е и со пакетите од космофон.

п.с да не знае некој од каде можам да најдам оргинална футрола ако воопшто ја има во продажба?
Прашував повеќе луѓе ми викаат нигде нема :toe:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
може да знам цена за телефонов? пошто го меркам! која е најефтина варијанта, а да не е 24 доверба, договори билокакви и остало?! од кај испаѓа најефтино? =)

и дали е боље од нокиа н82?!
едит- лоши ривјус читам :S се разочарав...
1.Personally i am a big fan of Nokia. I always suggest to Nokia mobile to anybody. Till now i used Nokia phones only. But recently i have taken 5800, i am severely disappointed. I am always having Touch screen problem, it not at all accepts touch request. There is no other alternative input method except touch.
Nokia released this 5800 in hurry with loads of bugs. Generally Nokia is symbol of quality but not this time. 5800 is very good phone but it has lot of issues. Please dont buy this phone if anybody reading this review. Go for any other company if you like Touch. Nokia lost their reputation because of 5800.

2.Just can't understand the good opinions about this phone. I bought mine after reading here, in this site, good reviews about the device. But it doesn't work at all!!!
I can, with some effort, make calls that can be listen, with lots of effort, by the person I called.
I can't hear the voices messages I receive, because the service is never avaiable; the screen is always looking horrible.
HELP! DOES SOMEONE WANT BUY A CEL PHONE?
There is no explanations about how to use the phone in.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
може да знам цена за телефонов? пошто го меркам! која е најефтина варијанта, а да не е 24 доверба, договори билокакви и остало?! од кај испаѓа најефтино? =)

и дали е боље од нокиа н82?!
едит- лоши ривјус читам :S се разочарав...
Телефонот во т-мобиле чини 16500 во космофон 17900 а исто и во ВИП 17900

п.с да не знае некој од каде можам да најдам оргинална футрола ако воопшто ја има во продажба?
Прашував повеќе луѓе ми викаат нигде нема :toe:
Футрола можеш да најдеш во салоните на Т-мобиле или ако идеш на кај Гостивар че одиш во Сабах-т-мобиле таму има 100посто

П.С Теми скинсевери и слики за овај телефон исто така и за останатите може да најдете на http://www.zedge.net
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
а во ледиком глеам 15,000 дека кошта! сигурно е од мобилара да го купам?! или има некои мучки со место на производство и квалитет?

АХхеахеаехаАЕХХЕАХАЕХАЕХАЕхаеХАЕХАЕХАЕхЕАХАЕХАЕХАЕхеаХАЕХЕАХАЕ
морав ова да го споделам, пазете СОВЕТ од некој корисник на мобилниов:
When the battery dies, you can use the pick at the end of the cord to play a guitar and make your own music.
HAAHEheaEAhaEheAheaHAEheaHAheaheaheAHEAHAE

и уште нешто! дали некој го користи мобилниов, и дали го пробал ЏИПИЕСОТ?! и како финкционира? и што користи, гармин, нокиа мапс, том том??!?!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
а во ледиком глеам 15,000 дека кошта! сигурно е од мобилара да го купам?! или има некои мучки со место на производство и квалитет?

АХхеахеаехаАЕХХЕАХАЕХАЕХАЕхаеХАЕХАЕХАЕхЕАХАЕХАЕХАЕхеаХАЕХЕАХАЕ
морав ова да го споделам, пазете СОВЕТ од некој корисник на мобилниов:
HAAHEheaEAhaEheAheaHAEheaHAheaheaheAHEAHAE

и уште нешто! дали некој го користи мобилниов, и дали го пробал ЏИПИЕСОТ?! и како финкционира? и што користи, гармин, нокиа мапс, том том??!?!
Не сум го користел телефонов ни GPS-от ... иначе има просечни карактеристики ... а работи фабрички со нокиа мапс ... ама за македонија најдобри и најсодржајни мапи има гармин така да кога ќе го купиш гармин ќе стаиш и ќе возиш
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
може да знам цена за телефонов? пошто го меркам! која е најефтина варијанта, а да не е 24 доверба, договори билокакви и остало?! од кај испаѓа најефтино? =)

и дали е боље од нокиа н82?!
едит- лоши ривјус читам :S се разочарав...

Затоа во германија го нудат за 10 евра со 2 годишен постпејд договор, знаев дека неможе само туку така со неговите опции да биде само 10 евра со 2 годишен договор а експериата 110 евра, и згора на тоа 5800 е пуштен во продажба октомври 2008 а експериата февруари 2008, уште еден факт што многу ме бунеше разликата во цена.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Затоа во германија го нудат за 10 евра со 2 годишен постпејд договор
Што има тоа врска ... знаеш колку е претплата ? изгор :vozbud:

а редовна цена пример припејд е или колку кај нас или поскапо
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Што има тоа врска ... знаеш колку е претплата ? изгор :vozbud:

а редовна цена пример припејд е или колку кај нас или поскапо
Знам колку е торте, веќе 4 години сум во германија и вториот договор ми е при крај и месечна претплата е 8 евра, а ако си студент можеш дополнително да секој месец на сметката 20% попуст да добиваш или 150 бесплатни пораки, ова е за О2 операторот. со тој договор пред 4 години го земав W800i без пари а пред скоро две години W810i за само 10 евра.

Ајде кажи колку чини да го купиш онака без договр во евра 5800?
Еве со 2 години договор тука би те чинел 24 Х 8 + 10= 202 евра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom