NOKIA 5800

Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
4
Корисник сум на Мобимак долги години и ми се јавија денеска да ми кажат дека имам право на бесплатни 14.000 денари разговор или бесплатен телефон нокиа 5800 и некои други телефони ги нудат со и без претплата. Мене конкретно ме интересира овој телефон, неговите карактеристики и секако некој што веќе го користи да ми каже нешто повеќе. Фала многу
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.938
И јас планирам да го зеам деновиве од Германос, сакајќи Нокиа да напраат Ај фон го напрајле овој :)))
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
6
и јас го планирам телефонов :)
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
138
И јас планирам да го зеам деновиве од Германос, сакајќи Нокиа да напраат Ај фон го напрајле овој :)))
и за малце не пропаднаа ради него.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Корисник сум на Мобимак долги години и ми се јавија денеска да ми кажат дека имам право на бесплатни 14.000 денари разговор или бесплатен телефон нокиа 5800 и некои други телефони ги нудат со и без претплата. Мене конкретно ме интересира овој телефон, неговите карактеристики и секако некој што веќе го користи да ми каже нешто повеќе. Фала многу

Е блазесити на која тарифа си ти одприлика колку време и колку плакаш месечно .... ова некоја наградна игра или на сите што се долго време на мобимак му го нудат истово ?Или некоја заебанција хехе нека кажи некој ако знае повеке ме инересира
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Корисник сум на Мобимак долги години и ми се јавија денеска да ми кажат дека имам право на бесплатни 14.000 денари разговор или бесплатен телефон нокиа 5800 и некои други телефони ги нудат со и без претплата. Мене конкретно ме интересира овој телефон, неговите карактеристики и секако некој што веќе го користи да ми каже нешто повеќе. Фала многу
Ако не ти смета пластичниот изглед земај го.Софтверски телефонот е ѕвер :smir:
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
4
Е блазесити на која тарифа си ти одприлика колку време и колку плакаш месечно .... ова некоја наградна игра или на сите што се долго време на мобимак му го нудат истово ?Или некоја заебанција хехе нека кажи некој ако знае повеке ме инересира
На релакс 1800 сум, корисник веќе 6-7 години сигурно, сметки ради тоа што се повеќе луѓе под мојот број, плаќам некаде 4000 сигурно во просек.
Денеска ми се јавија од Мобимак, и покрај овој и сони ериксон w 890i ми го понудија исто бесплатно, после нокиа е66 и нокиа е71 за 2450 доплата, нокиа н95 за 5990 ден доплата и уште многу други.
Проблемот е што купив телефон пред 3 дена доста добар и се мислев или некој без пари да си зеам или да си искористам 14.000 денари во разговор. така да не е заебанција сето ова. поздрав:smir:
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
480
Поени од реакции
14
Telefonot e Super jas go iam vece 1mesec Super dizajn ekran edno drugoo za mene e TOP 10..........

@Scofield a ti sto vikas normalno sekoj telefon mora da ima plastika edno drugo...Inace mozete samo za inaaet da pravete mjuabet
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
351
Поени од реакции
16
Telefonot e Super jas go iam vece 1mesec Super dizajn ekran edno drugoo za mene e TOP 10..........

@Scofield a ti sto vikas normalno sekoj telefon mora da ima plastika edno drugo...Inace mozete samo za inaaet da pravete mjuabet
abe ima plastika i plastika.ima golema razlika vo telefonite.
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
480
Поени од реакции
14
Toa e sekoj eden Telefon mora nesto da ima kako greska,,,Ti e se namerni greski
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
6
Земи го телефонот зошто од тие 14000 ќе ти скратат нешто
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
На релакс 1800 сум, корисник веќе 6-7 години сигурно, сметки ради тоа што се повеќе луѓе под мојот број, плаќам некаде 4000 сигурно во просек.
Денеска ми се јавија од Мобимак, и покрај овој и сони ериксон w 890i ми го понудија исто бесплатно, после нокиа е66 и нокиа е71 за 2450 доплата, нокиа н95 за 5990 ден доплата и уште многу други.
Проблемот е што купив телефон пред 3 дена доста добар и се мислев или некој без пари да си зеам или да си искористам 14.000 денари во разговор. така да не е заебанција сето ова. поздрав:smir:

Убаво затебе јас сум на relaks famiy 1000 од 1000 до 2000 ми иди сметка секој месец десет години досега ништо не ми дале вака нешто како тебе :toe:
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
480
Поени од реакции
14
Убаво затебе јас сум на relaks famiy 1000 од 1000 до 2000 ми иди сметка секој месец десет години досега ништо не ми дале вака нешто како тебе :toe:

Немаш среќа дружее:)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Убаво затебе јас сум на relaks famiy 1000 од 1000 до 2000 ми иди сметка секој месец десет години досега ништо не ми дале вака нешто како тебе :toe:
Обично даваат некој телефон за ефтини пари ако ти истекува договорот од 2 години за да те задржат уште 2 како корисник,
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
307
Нокиа 5800 XpressMusic продаден во над милион примероциНокиа внесе доста промени во скоро време па секогаш има некоја нова информација врзана за оваа компанија. Од компанијата ...
...Нокиа објавија дека моделот Нокиа 5800 XpressMusic е произведен и продаван во над милион примероци насекаде во светот.

Оваа компанија пробуваше да го сврти грбот оваа непрофитабилна година, па така го промовираше нивниот прв телефон наменет за пазарот со новиот симбиан оперативен систем прилагоден за екранот на допир. Нокиа 5800 XpressMusic се лансира и во Англија.

Моментално, најинтересниот модел од палетата на оваа компанија, Нокиа 5800 XpressMusic ќе се продава во Англија и се очекува да биде топло прифатена пред се поради цената од 249 GBP (околу 265 евра) но во другите европски земји ќе биде сосема друга цена од околу 400 евра.

изворА еве ти и нешто повеќе за телефонот
... јас можам само да им го препорачам на сите, едноставно се заљубив во него(љубов на прв поглед) и ако повторно нешто не се искомплицира утре треба да одам на состанок со него во еден од Т-Мобиле салоните.:back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom