NOKIA 5800

Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Пфф, нема проблем, ако немаш нешто важно прави ресет... али мислам дека нема баш да промени многу, зашто истите ствари ке ги ставиш пак. :smir:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
гоце маафакеру, како иде цела процедура? треба да инсталирам тоа pc-suite или како и да е од цедето? ово оно?
 
Г

Гоццццце

Гостин
гоце маафакеру, како иде цела процедура? треба да инсталирам тоа pc-suite или како и да е од цедето? ово оно?
Па ја немав ништо инсталирано од CD, само го ставив усб кабелот и сам ми го препозна телефонот,
одбрав од менито што ке ти се појави од телефонот PC Suite , после си го инсталираш тоа што го даде аксилион на претходната страна, го симињаш апдејтот 140 мб и одиш некст на апдејт..
и си чекаш некое време, ке ти обеле позадината на телефонот и се си е нормално тоа, одкоа ке помине се тоа по 5-8 минути ти се уклучува се најнормално и тоа е тоа, немораш да правиш бекап како што пишува.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Екстра телефонче. Подобар од iPhone според мене, а и според многу reviews.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Може некој да ми каже кај може да се провери колку простор иам зафатено на мемориска ?
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
dali mozam nekade da proveram uste kolku procenti mi e ostatokot na baterijata .. kako sto imashe na nekooi telefoni.
cisto informativno
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Некој проблем имам со ви фи то бев денеска во жена парк и пробувам да се пуштам и ми пишува No getway reply шо е ова? подесено нешто немам или?
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
Некој проблем имам со ви фи то бев денеска во жена парк и пробувам да се пуштам и ми пишува No getway reply шо е ова? подесено нешто немам или?
care
Settings>Connectivity>Destinations>Internet , i tamu imas access point izbrisi go i povtorno gore nad internet add napraj mu.
pozdrav
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Прееска го купив од Ти Мобајл телефонов, вака супер ми е, нешто не можам само да го прилагодам со мојата безжична мрежа не знам зошто, ми вика No gateway reply, а во Рамстор и на уште едно место супер си работеше... Отворив како што кажува Сашенце горе али го нема мојот акцес поинт на листата туку ги има другите на кои што сум се конектирал веќе и го има Ти Мобајл...
Некое друго чаре? :)
Исто ме интересираше дали фабричкото пакување содржи и футрола зошто јас не добив, а гледам другари некои што го купиле истиот телефон добиле али не знам од кај го имаат они купено и кај има да се купи таква дека го пребарав цело Скопје скоро и не најдов баш асална футрола и да ми кажете кај има да се купи таква заштитна фолија за екранот?
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Прееска го купив од Ти Мобајл телефонов, вака супер ми е, нешто не можам само да го прилагодам со мојата безжична мрежа не знам зошто, ми вика No gateway reply, а во Рамстор и на уште едно место супер си работеше... Отворив како што кажува Сашенце горе али го нема мојот акцес поинт на листата туку ги има другите на кои што сум се конектирал веќе и го има Ти Мобајл...
Некое друго чаре? :)
Исто ме интересираше дали фабричкото пакување содржи и футрола зошто јас не добив, а гледам другари некои што го купиле истиот телефон добиле али не знам од кај го имаат они купено и кај има да се купи таква дека го пребарав цело Скопје скоро и не најдов баш асална футрола и да ми кажете кај има да се купи таква заштитна фолија за екранот?
За тоа за интернетот незнам....
иначе и јас го купив од Т мобиле футрола не ми дадоа се мачев и јас барав низ гтц немаше ни една шо пасува после најдов една во 2бе мислам се викаше тоа...ја земав таа околу 300 и нешто денари
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Футроли за Нокиа 5800 на кого му треба исти како оргиналната само не пишува нокиа горе ... пишете пп за цена и контакт :helou:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Еве читам дека Нокиа 5800 не се поднесувале баш со Thompson рутерите (што ги даваат ТHome со Call and surf и 3 Max пакетите) и сега треба да исклучам WMM на рутерот за да можам да сурфам АМА тоа се прави преку телнет, а ТHome имаат ставено ограничување на корисничкото име што го имаш на рутерот и нема привилегии да се конектира преку Телнет... И сега пробувам да го хакнам рутерот за да го средам ова...
За футроли бев до Мега Мобил и имаа таму како оригиналните али не ми правеа баш мерак така да си земав друга футрола и си земав заштитна фолија за екранот.
Некој го има направено Upgrade-от на софтверот и дали го има хакнато после тоа?
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
veke dva dena zedov 5800 i mn sum zadovolen od mobilniov da prasam sega kako mozam da znam koj firmware mi e instaliran i koj e posledniot
Dali treba da e mobilniot haknat za da mozam da instaliram GARMIN`?
i kako mozam da izbrisam eden tool so go dL sega nigde ne mozam da go najdam` mn zamara so toj Trialot ili Buy`

Fala odnapred`
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
veke dva dena zedov 5800 i mn sum zadovolen od mobilniov da prasam sega kako mozam da znam koj firmware mi e instaliran i koj e posledniot
Dali treba da e mobilniot haknat za da mozam da instaliram GARMIN`?
i kako mozam da izbrisam eden tool so go dL sega nigde ne mozam da go najdam` mn zamara so toj Trialot ili Buy`

Fala odnapred`
За фирмвер куцни *#0000# и ќе видиш, не треба да е хакнат за гармин, ако добро те разбрав апликација да избришеш од апп менаџер или означи ја апликацијата и опшнс римув :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom