NOKIA 5800

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.162
Поени од реакции
889

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Ima nov Update na firmware-ot od v31. vo v40.0.005
ima dobri novosti no i dolgoocekuvaniot kineticki skroll veke e dostapen navalete narode...
dodaden e i nov homescreen supere napraven... kratenkite i kontaktite vo eden homskrin;) Perfect;)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Проблем. Никогаш досега ми се нема појавено следново:
Значи, кога ми се јавува некој или му се јавувам, ми стигнува порака или пишувам, понекогаш ми се затемнува цел екран и на долниот дел од екранот има плава лента на која пишува само ОК, а над лентата со ситни (речиси невидливи букви) пишува мемори фул. Стискам ОК и си продужуем, но зошто ми се појавува?

Меморијата не ми е фул, бидејќи избришав се што не ми треба и дојдов до 4.5гб слободен просор на картицата, а на телефонот не ни е чепната меморијата.

Хелп?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Проблем. Никогаш досега ми се нема појавено следново:
Значи, кога ми се јавува некој или му се јавувам, ми стигнува порака или пишувам, понекогаш ми се затемнува цел екран и на долниот дел од екранот има плава лента на која пишува само ОК, а над лентата со ситни (речиси невидливи букви) пишува мемори фул. Стискам ОК и си продужуем, но зошто ми се појавува?

Меморијата не ми е фул, бидејќи избришав се што не ми треба и дојдов до 4.5гб слободен просор на картицата, а на телефонот не ни е чепната меморијата.

Хелп?
Не таа меморија туку рам меморијата ... проверувај дали имаш оставено уклучени апликации со држење долго на мени копчето ... или па стај си ram booster, free ram некоја таква апликација
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Не таа меморија туку рам меморијата ... проверувај дали имаш оставено уклучени апликации со држење долго на мени копчето ... или па стај си ram booster, free ram некоја таква апликација
od licno iskustvo ne ti preporacuvam da si stavas Ram Booster oti ke ti go zaebe cel mob. Bolje ostaj taka proveri da ne imas otvoreni applikacii otkolku da si stais ram booster.;)
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Откако го сменив фирмверот, кога и да ми врти некој, го нема она како порано Answer, Silent, Hold туку прво ми се појавува едно unlock, и додека да го отклучам ми одзема многу време, престанува и да ѕвони. Како да го вратам тоа старото?
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
Откако го сменив фирмверот, кога и да ми врти некој, го нема она како порано Answer, Silent, Hold туку прво ми се појавува едно unlock, и додека да го отклучам ми одзема многу време, престанува и да ѕвони. Како да го вратам тоа старото?
nema da mozesh da go vratish stariot nacin ..no koga vrti crvenata linija na unlock, go povlecuvash prstot po linijata i odma se otklucuva i ti se pojavuva stariot nacin..answer,hold itn..
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Ај ако сакаш закачи го на рапид SkyFire, оти не ми го отвара овде. А ова е како Adobe Flash? За да си гледаш онлајн филмови, тв...
Samo da si najdam napojuvanje asalno za stariot pc ke ti go pratam oti momentalno sum na laptopot na brat mi.
 

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8


Кај можам да најдам вакво во Македонија? Ова на кое стои телефонот...
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Гарант го имаш, ако си го земал нов.
Ама е склопено и не го познаваш, малечко е.

Ако си го зел а старо и не дошол со такво, иди по мобилариве распрашајсе.
 

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8
Гарант го имаш, ако си го земал нов.
Ама е склопено и не го познаваш, малечко е.

Ако си го зел а старо и не дошол со такво, иди по мобилариве распрашајсе.
Нема ништо..на ново ми е земен пред 2 недели од Т-Мобајл.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Мора да има, исто го имав и јас земено од тмобиле со него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom