NOKIA 5800

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8
Ај ако можеш стави слики само од тоа што го држи телефонот. Да видам како изгледа, па да одам да си купам утре..
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
и ја го имам купено од т-мобиле, си идеше со него такво постоље и тие привезоци, две стапчиња за тачот и 8гб мемориската (немој да речеш дека и нејзе ја нема)
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
да ти ебам телефонот (иако многу го сакам) почна да ми мрзнее екранот значи сите тие митови за 5800 се вистинити дека тачот не е мнногу квалитетен,на пониска температура мрзнее.Затоа чим дојде N-900 кај нас го мењаам 5800
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
да ти ебам телефонот (иако многу го сакам) почна да ми мрзнее екранот значи сите тие митови за 5800 се вистинити дека тачот не е мнногу квалитетен,на пониска температура мрзнее.Затоа чим дојде N-900 кај нас го мењаам 5800
Стигнат е N900 спреми ќеш и купуј го ... види го има и во приватни мобилари по 450-480, во импулс е поскап :helou:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Стигнат е N900 спреми ќеш и купуј го ... види го има и во приватни мобилари по 450-480, во импулс е поскап :helou:
неделавааа :zlo:
фала торте за информацијава,се распрашував кај еден другар работи у алфа копи и ми рече дека уше не е стигнат кај нас(ама згрешил)
 

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8
и ја го имам купено од т-мобиле, си идеше со него такво постоље и тие привезоци, две стапчиња за тачот и 8гб мемориската (немој да речеш дека и нејзе ја нема)
Имам еден приверзок, 8ГБ мемориска и едно стапче за екранот тоа што си стои на телефонот. Тоа е само..
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
да ти ебам телефонот (иако многу го сакам) почна да ми мрзнее екранот значи сите тие митови за 5800 се вистинити дека тачот не е мнногу квалитетен,на пониска температура мрзнее.Затоа чим дојде N-900 кај нас го мењаам 5800
da vistina e deka mrzne ali sepak za tie pari bolje nema...
btw n900 vidov vo vip 30k mislam bese...:) ako imas kes ne mu ja misli
Edit poveli link http://www.vip.mk/cm/gsm_adv_2/index.php?phoneId=118
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
da vistina e deka mrzne ali sepak za tie pari bolje nema...
btw n900 vidov vo vip 30k mislam bese...:) ako imas kes ne mu ja misli
Edit poveli link http://www.vip.mk/cm/gsm_adv_2/index.php?phoneId=118
како бе мрзнее не ве разбирам .во Полска бев пола Европа поминав на -20 ништо не приметив ,овде ви мрзнело на 5 степени ,не разбирам на кој начин мрзнее,а и каква мана може да му биде тоа на телефонот кога се тоа навистина тешки временски услови сепак,безразлика дали е екстремно ладно или топло

иначе јас сум презадоволоен од телефонот ,за тие пари има и повеќе од доволни карактеристики

Ови мапите се супер ги симнав сите ,гпсот одлично работи ,без никаква интернет конекција ми покажуваше точно кај сум

Единствено нешто што ме мачи е тоа што пенкалцето не ми стои цврсто прикачено,почнува да се разлабавува

Инаку за интернет пребарувач ви го препорачувам http://www.skyfire.com/ сега искочи и за овој телефон,има вградено адобе флеш плејер и можете на пр да гледате ТВ на телефонот или некои клипови од неколку страни ,што со другите прелистувачи не е можно
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
како бе мрзнее не ве разбирам .во Полска бев пола Европа поминав на -20 ништо не приметив ,овде ви мрзнело на 5 степени ,не разбирам на кој начин мрзнее,а и каква мана може да му биде тоа на телефонот кога се тоа навистина тешки временски услови сепак,безразлика дали е екстремно ладно или топло

иначе јас сум презадоволоен од телефонот ,за тие пари има и повеќе од доволни карактеристики

Ови мапите се супер ги симнав сите ,гпсот одлично работи ,без никаква интернет конекција ми покажуваше точно кај сум

Единствено нешто што ме мачи е тоа што пенкалцето не ми стои цврсто прикачено,почнува да се разлабавува

Инаку за интернет пребарувач ви го препорачувам http://www.skyfire.com/ сега искочи и за овој телефон,има вградено адобе флеш плејер и можете на пр да гледате ТВ на телефонот или некои клипови од неколку страни ,што со другите прелистувачи не е можно

I jas sum prezadovolen, no nekogas znae da mrzne.. go koristam od odamna skyfire-ot i super e...
 

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8
Бев денес во Т-Мобалј, 100 кутии отворивме нема такво на кое стои телефонот. Да не продава некој тука такво?
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Единствено нешто што ме мачи е тоа што пенкалцето не ми стои цврсто прикачено,почнува да се разлабавува
Истиов проблем го имам и јас али еден другар ми кажа дека го решил со тоа што му капнал малку лепилце на капачето одвнатре ( поточно на правоаголното памукче )
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Истиов проблем го имам и јас али еден другар ми кажа дека го решил со тоа што му капнал малку лепилце на капачето одвнатре ( поточно на правоаголното памукче )
Како ќе се продаваат нови пенкалца :smir:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Истиов проблем го имам и јас али еден другар ми кажа дека го решил со тоа што му капнал малку лепилце на капачето одвнатре ( поточно на правоаголното памукче )
хехе и јас размислував на некој таков начин да го решам проблемот ,на лепак не ми текна :pos2:
да можно е да се среди така ќе пробам :smir:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
да ти ебам телефонот (иако многу го сакам) почна да ми мрзнее екранот значи сите тие митови за 5800 се вистинити дека тачот не е мнногу квалитетен,на пониска температура мрзнее.Затоа чим дојде N-900 кај нас го мењаам 5800
Јас бев на -5степени зимава со телефонот во џеб(фармерка). Јас смрзнав, темефонот не. :toe:

Згора на тоа снег врнеше, и кога го вадев телефонот паѓаа неколку снегулки на екранот, по што имаше малку вода, али не замрзна.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Бев денес во Т-Мобалј, 100 кутии отворивме нема такво на кое стои телефонот. Да не продава некој тука такво?

Да не го извадиле и тоа значи, ја кој земав доаѓаше.


Еве како изгледа без телефон.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom