Nintendo

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
New 3DS имаш?

Revelations е бољата. Mercs е полошата.(y)
Ти одговарам тука на постот од другата тема зашто сакам малце поопширно да пишувам за игри за 3DS, па да не бидам оф-топик таму.

Да, New 3DS XL. Летоска го земав и до сега имам играно неколку од игрите што се појавуваат на сите листи за најдобри игри на 3DS, како Super Mario 3D Land, Luigi's Mansion 2, A Link Between Worlds, Ocarina of Time, Fire Emblem: Awakening и Xenoblade Chronicles. Исто ја земав и Metroid: Samus Returns првиот ден кога излезе и ептен ми се свиѓаше.

Инаку за Resident Evil точно е. Читав за двете игри пред да се одлучам да ја земам Revelations и видов дека таа е класична RE игра. Додека Mercs, како што разбрав, е обичен шутер со тепање бранови од непријатели.

Моментално ја играм Dragon Quest VIII. Планирам после неа да продолжам со други JRPG, зашто жанров почнува да ме влече. Би ги играл Bravely Default/Second, а исто сакам да играм и Final Fantasy, пошто немам играно до сега. За DS ги има FFIII и FFIV, ама ќе мора физички копии да најдам, што може да биде заебано тука.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.815
Имам јас n3ds, а и брат ми си купи, он го крекуваше, па игрите му се џабе. Али ја не.

Марио Карт е многу забавна работа за download play.
Имам нешто хард копии (Codename STEAM и други некои).
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Super Mario Maker за 3DS од 29ти јуни ќе се приклучи кон Nintendo Selects линијата, односно ќе добие намалување на цената на 20 евра. Со тоа, според мене, конечно оваа верзија на играта, која е утепана во споредба со WiiU верзијата, ќе има реална цена. Покрај неа, кон Nintendo Selects ќе се приклучат и Animal Crossing: New Leaf и Donkey Kong: Country Returns 3D.

Mario Maker по оваа цена изгледа tempting, ама од друга страна па до 29ти јуни ќе треба да се чека. А до тогаш Switch ќе купам.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
Pocna site strani potocno poglemite strani da gi povlecuvam Nintendo romovite od strav da ne bidat tuzeni ima nekoja informacija ?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.175
Pocna site strani potocno poglemite strani da gi povlecuvam Nintendo romovite od strav da ne bidat tuzeni ima nekoja informacija ?
Не сите, али најголемата а и вооедно најстарата страна за симнување РОМови EMUPARADISE веќе се повлече. Има сеуште други активни страни како Romhustler, freeroms, romsmania итн... али ова е тежок удар за интернет РОМ заедницата.

Емупарадајс функционираше од 2000 година, и сега ради можна (повторувам: МОЖНА) тужба од Нинтендо, сопствениците решија предвреме да ги повлечат сите ромови, дури и оние од Сони, Сега и Атари.

Кои ѓупци испаднаа овие од Нинтендо, хрррк ПУ!!!
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
Не сите, али најголемата а и вооедно најстарата страна за симнување РОМови EMUPARADISE веќе се повлече. Има сеуште други активни страни како Romhustler, freeroms, romsmania итн... али ова е тежок удар за интернет РОМ заедницата.

Емупарадајс функционираше од 2000 година, и сега ради можна (повторувам: МОЖНА) тужба од Нинтендо, сопствениците решија предвреме да ги повлечат сите ромови, дури и оние од Сони, Сега и Атари.

Кои ѓупци испаднаа овие од Нинтендо, хрррк ПУ!!!
Eve sega bas sakav da slegnam edna igra koga gledam emuparadise so izvestuvanje deka gi povlecuva site igri ama totalno site nema niedna igra na nivnata strana i imat pusteno izvestuvanje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom