Nintendo

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.181
Поени од реакции
40.951
Не издржаа, видоа кој продава најмногу.[DOUBLEPOST=1551444533][/DOUBLEPOST]У оноа IDC у Аеродром веќе има Nintendo производи со цени горе долу како во Грција. Ако овие не стават нормални цени, можат да се сликаат.
Производите и така се скапи, нема многу простор за македонско играње курташак со цени. Ене го Солун кај е. Не може многу да се пука цена на производ како Pro-Controler на пример, кој и така е 80 eur.
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.125
Поени од реакции
4.077
Не издржаа, видоа кој продава најмногу.[DOUBLEPOST=1551444533][/DOUBLEPOST]У оноа IDC у Аеродром веќе има Nintendo производи со цени горе долу како во Грција. Ако овие не стават нормални цени, можат да се сликаат.
Производите и така се скапи, нема многу простор за македонско играње курташак со цени. Ене го Солун кај е. Не може многу да се пука цена на производ како Pro-Controler на пример, кој и така е 80 eur.
Да имаше цени како грција немаше од таму да го купиш него од кај идц ке го земеш,на идц цените му се до плафон
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.181
Поени од реакции
40.951
Да имаше цени како грција немаше од таму да го купиш него од кај идц ке го земеш,на идц цените му се до плафон
Да, беа некои, некое време.

НО,
сега не му се. Сега некои му се и поевтини и од Грција.
У Грција (и во повеќето ЕУ земји) Pro-Controler е 79,99. Кај него е 4300 (ќе идам, ќе видам што е, ги знам фејковите како личат). Има некои работи му се малку поевтини од Грција, некои му се малку поскапи.

Не верувам дека Галерија ќе можат, на пример, за Pro Controler да идат со поевтини цени од Грција.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.449
Поени од реакции
4.024
Slegnete si od net retro igricki od nintendo i nemajte gajle :)
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.181
Поени од реакции
40.951
Slegnete si od net retro igricki od nintendo i nemajte gajle :)
Како тоа?
Тоа ваљда ако ти е крекуван 3DS-от, а за Свич сеуште нема крекувани конзоли.

Инаку, земав ПроКонтролер од АјДиСи и е топ, нов, оригинален и е поевтин од Грција и скоро од секаде во Европа, кај што држи стандардна цена 80 евра.
Другите ствари на АјДиСи навистина во големо мнозинство, му се поскапи отколку што се во Грција/ЕУ. На пример, Амибо 20+ евра, а не 15 и тн.

Има тек-тук понекоја игра што е малку поевтина од Паблик во Солун, ама генерално поскапо е.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.449
Поени од реакции
4.024
Mislev na retro igri i retro consoli kako Nintendo Ds, SNES, GBA i tn
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.125
Поени од реакции
4.077
Како тоа?
Тоа ваљда ако ти е крекуван 3DS-от, а за Свич сеуште нема крекувани конзоли.

Инаку, земав ПроКонтролер од АјДиСи и е топ, нов, оригинален и е поевтин од Грција и скоро од секаде во Европа, кај што држи стандардна цена 80 евра.
Другите ствари на АјДиСи навистина во големо мнозинство, му се поскапи отколку што се во Грција/ЕУ. На пример, Амибо 20+ евра, а не 15 и тн.

Има тек-тук понекоја игра што е малку поевтина од Паблик во Солун, ама генерално поскапо е.
Една година веќе е хакнат свичот, малче си спор со информациите све што е тегра модел може да се хакне
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.181
Поени од реакции
40.951
Една година веќе е хакнат свичот, малче си спор со информациите све што е тегра модел може да се хакне
ОК, ако е хакнат. Кај нас сеуште нема тоа.
Спор сум со информации кои не ме засегаат ниту интересираат. Ќе оверлоудам ако прибирам секакви информации.
Хакнат Свич = нема онлајн играње.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.979
Поени од реакции
5.416
Инаку, земав ПроКонтролер од АјДиСи и е топ, нов, оригинален и е поевтин од Грција и скоро од секаде во Европа, кај што држи стандардна цена 80 евра.
За остатокот од Европа не знам, ама во Германија Про контролерот држи стандардна цена од 60 евра. Често може да се најде и на акција во пакет со некоја игра за 90-100 евра. Општо retail цените за сите Nintendo производи се пониски отколку на други места. На пример повеќето игри можат да се најдат по цена од 45-50 евра, а на акција и за помалку.

IDC навистина претеруваше со цените, се надевам дека сега со конкуренција од Галерија ќе можат по нормални цени да се набават Nintendo производи во Македонија.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.181
Поени од реакции
40.951
За остатокот од Европа не знам, ама во Германија Про контролерот држи стандардна цена од 60 евра. Често може да се најде и на акција во пакет со некоја игра за 90-100 евра. Општо retail цените за сите Nintendo производи се пониски отколку на други места. На пример повеќето игри можат да се најдат по цена од 45-50 евра, а на акција и за помалку.

IDC навистина претеруваше со цените, се надевам дека сега со конкуренција од Галерија ќе можат по нормални цени да се набават Nintendo производи во Македонија.
Зависи каде во ЕУ. Во повеќето земји цените се, на пример, 80 про-контролер, 15 амибо.... Така е и во Грција. Во Германија и некои други (не многу земји) е поевтино, ама во Данска и сл. е поскапо (амибо 23 евра итн.).
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.449
Поени од реакции
4.024
Znaete nekoja dobra strana za slegnuvanje romovi ?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.708
Поени од реакции
14.130
На врв Bottom