Nintendo

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.655
Поени од реакции
38.588
Ми текна дека денес, во ова sjw време, нема шанси Game Boy да се нарече некоја конзола.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.655
Поени од реакции
38.588
Цена, од каде итн
470 evra, од Cosmos, Солун
Switch + Variety Kit bundle, со екстра SM Odyssey и кериинг кејс за Свичот и додатна гаранција 3 години (таx free 55 eur)

Картот и уште нешто башка ги земав, надвор од таа цена
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.307
Поени од реакции
9.295
470 evra, од Cosmos, Солун
Switch + Variety Kit bundle, со екстра SM Odyssey и кериинг кејс за Свичот и додатна гаранција 3 години (таx free 55 eur)

Картот и уште нешто башка ги земав, надвор од таа цена
SW-7162-5835-5608

Додај ме ако си за некоја партија MK8 онлајн додека не почнале да го наплаќаат онлајн сервисот.

 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.655
Поени од реакции
38.588
А богами тоа ќе биде од втора половина на септември...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.979
Поени од реакции
5.416
20 евра годишно за онлајн сервисот не е многу. Е сега само уште да се види што све ќе вклучува. Онлајн играње, cloud saves, пристап до NES игри со онлајн мултиплеер... само уште не се знае кои и колку игри.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.655
Поени од реакции
38.588
Можат ли неколкумина да се соберат да се внесат во еден фамилијарен акаунт за Свич-онлајн? (многу е поевтино неголи посебни по 20 евра акаунти даа праат)
Прашувам затоа што мислам дека е дозволено IP-ата на членовите на фамилијата и нивните Свичови, да бидат на различна адреса.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.048
Поени од реакции
3.883
Можат ли неколкумина да се соберат да се внесат во еден фамилијарен акаунт за Свич-онлајн? (многу е поевтино неголи посебни по 20 евра акаунти даа праат)
Прашувам затоа што мислам дека е дозволено IP-ата на членовите на фамилијата и нивните Свичови, да бидат на различна адреса.
Screenshot_20180922-213710.png
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.655
Поени од реакции
38.588
Го знам ова, прашањето ми е сосема друго.
Не знам како си ме сфатил, ама јас прашувам дали можеме јас, ти и уште шестмина да се собереме во фемили акаунт и да плаќаме 35 за сите, годишно.
Проблемот е во тоа што нит сме фамилија, нит имаме исти презимиња, нит исти IP.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.048
Поени од реакции
3.883
Го знам ова, прашањето ми е сосема друго.
Не знам како си ме сфатил, ама јас прашувам дали можеме јас, ти и уште шестмина да се собереме во фемили акаунт и да плаќаме 35 за сите, годишно.
Проблемот е во тоа што нит сме фамилија, нит имаме исти презимиња, нит исти IP.
Те разбрав, да можеш до 8 на различни конзоли да аднуваш и да ги имаат привелегиите онлине
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.655
Поени од реакции
38.588
Те разбрав, да можеш до 8 на различни конзоли да аднуваш и да ги имаат привелегиите онлине
а што имаме сите осморица различни презимиња и IP?
ќе знаат дека не сме фамилија

Ако е така, никој нема оноа за 20 да им го купи.
Нинтендо ми се многу тригер хепи за бенхамер.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.655
Поени од реакции
38.588
Игра ли некој ОнЛајн на Switch преку интернет на VIP или Telekabel?
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.655
Поени од реакции
38.588

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.653
Поени од реакции
13.892
Чисто информативно наскоро во Галерија, сите официјални производи на NINTENDO ... така да навали народе :)
Galerija
1 hr ·
The wait is over!! ⚡ Со огромно задоволство ве известуваме дека наскоро, сите официјални Nintendo продукти ќе можете да ги најдете во продавниците на Галерија, подржани со лиценцирана Nintendo гаранција!

#Nintendo #Switch #galerijamk
 
На врв Bottom