Netflix (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ми помина 1 месец фрее, и сега продолжив ама ми зема 9.19 долари нели е 7,99 или некоја такса зима плус?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
Ми помина 1 месец фрее, и сега продолжив ама ми зема 9.19 долари нели е 7,99 или некоја такса зима плус?
Би требало да ти зима 9 долари (т.е. 8.99) бидејќи мислам дека е поскапено од пред некое време.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
VPN $3 + $9 netflix = $11 .не е многу..дали можам да го поврзам на тв... каков уред ќе ми треба.. твто не ме смарт.. фуего ми е нов ама не е смарт..

дали воопшто е можно да се гледа нетфликс на тв со некаков уред кој ќе оди на прокси па после на нетфликс..
и друга работа дали филмовите имаат англиски subtitles т.е преводи англиски..
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
VPN $3 + $9 netflix = $11 .не е многу..дали можам да го поврзам на тв... каков уред ќе ми треба.. твто не ме смарт.. фуего ми е нов ама не е смарт..

дали воопшто е можно да се гледа нетфликс на тв со некаков уред кој ќе оди на прокси па после на нетфликс..
и друга работа дали филмовите имаат англиски subtitles т.е преводи англиски..
Google Chromecast.

Само не знам дали ќе ти врши работа со прокси.

И да, повеќето од филмовите и сериите имаат subtitles.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Едно прашање само. Сфаќам у Америка ова да го користат пошто се оди в зандана за симнување торенти, ама оти би купил Нетфликс овде?
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Едно прашање само. Сфаќам у Америка ова да го користат пошто се оди в зандана за симнување торенти, ама оти би купил Нетфликс овде?
За што би се замарал за 5 стотки месечно со туркање и слични работи.. Не дека се малце пари... ама многу покомоетно, порано т.е навреме, поквалитетна слика и се подобро би било на нетфликс

И нема врска.. кога бев Америка еден од менаџерите туркаше филмови од пајратбеј.. дури и ги шиткаше по 5$... никогаш проблем немал над десет години користел тореенти.. кажваше дека можно е да го гонат за тоа што продава ама за тоа дека турка ништо не можи да му направат.. по година две си стави нетфликс а богами и муштериите негови си ставија нетфликс така да прекина со туркање..

8$ за сите филмови да ти бидат достапни цело време средени со англиски текст.. посебно ако гледаш многу како мене.. и не е баш скапо..


И крај краева мислам да најдам барем уште 2-3 со кои ќе ја делам претплатата.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
VPN $3 + $9 netflix = $11 .не е многу..дали можам да го поврзам на тв... каков уред ќе ми треба.. твто не ме смарт.. фуего ми е нов ама не е смарт..

дали воопшто е можно да се гледа нетфликс на тв со некаков уред кој ќе оди на прокси па после на нетфликс..
и друга работа дали филмовите имаат англиски subtitles т.е преводи англиски..
3 +9 = 12

Јас корустам хола нема потреба од впн беспрекорно работи со него првиот месец ми беше фрее и сеа ми зема 9.19долари нз зш така кога е 7.99 ќе видам колку ке ми зеде следниот може ако сакаш ќе делиме 1месец ти плаќаш 1 месец ја и тераме по пола поисплатливо е.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Незнам дали е прикладно место за овој пост но чисто да споделам радосна вест дека од денеска Netflix е достапен низ целиот свет вклучувајќи и Македонија. Така да за сите оние кои сакаат вистински акаунт слободно нека се регистрираат.

https://media.netflix.com/en/press-releases/netflix-is-now-available-around-the-world
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
„Сега кога конечно е достапен легално во Македонија, повеќе нема да симнувам пиратски торенти. Ќе платам и ќе си гледам квалитетни серии и филмови“.













Said no Macedonian ever.
 
Последно уредено:

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Постојат луѓе кои размислуваат поинаку и плаќаат за она што гледаат. Не навлегувам во приватни убедувања и тролања што зошто и како.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Уплатив за 1 месец, првиот месец е фрее, многу малце филмови има, не е какко УС со еден тон наслови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom