NBA 2K12

Кој ли ке биде на насловна во новата NBA 2K12

 • Лери Брд

  Гласови: 15 26,8%
 • Меџок Џонсон

  Гласови: 13 23,2%
 • Мајкл Џордан

  Гласови: 32 57,1%

 • Вкупно гласачи
  56

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.525
Поени од реакции
3.807
Трпение, ако играш неколку сезони може, ама во први 2-3 нема шанса, дури играта сама не ти дозволува, ја у третата сезона водев у МВП рејс, прв бев, и после одеднаш тренерот ме седнува на клупа и 3 пута ми ја намалува минужата на 20 натпревари до крај на сезона и бројките ми паѓаат и изгубив.

Играм 5-та сезона 98 имам рејтинг и оваа сезона ја добив МВП наградата и на ол стар и на сезоната !!

Друга работа, глеај да си прва звезда во тимот !
ја уште во 2рата сезона бев прв кандидат за МВП па ми се случи тоа со седнувањето на клупа по што се изнервирав и си отидов од никс и ме земаа во Клиперс кај што сум прв плеј а во тим ѓи имаме Грифин,Џ Смит од атланта,Амину и Гордон и сме многу јаки.. :) Шампиони ќе бидеме сезонава ми се чини
 

Александар Wallace

Струмички
Член од
2 јануари 2008
Мислења
132
Поени од реакции
5
Потешка игра за играње немам играно .. на HALF OF FLAME и 12 мин губам по 50 поени разлика ... па добро некој си таму асдасдасд играч погодува свашта , а мојот Коби едвај да погоди :С
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.755
Поени од реакции
2.615
Потешка игра за играње немам играно .. на HALF OF FLAME и 12 мин губам по 50 поени разлика ... па добро некој си таму асдасдасд играч погодува свашта , а мојот Коби едвај да погоди :С
Намести слајдери..побарај на гугл се ке најдеш за да можеш да играш нормален натпревар на хал оф фејм лошо е оптимизирано AI-то...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.845
Поени од реакции
15.318
Потешка игра за играње немам играно .. на HALF OF FLAME и 12 мин губам по 50 поени разлика ... па добро некој си таму асдасдасд играч погодува свашта , а мојот Коби едвај да погоди :С

Не е тешка, глупа е ! АИ-то на твоите играчи е никако, се над ПРО левел е рамно на скоро сигурен пораз, треба да имаш ти 40 поени 10-тина скока и преку 7-8 асистенции и 4-5 украдени топки за да ти победи тимот, буквално се на твој грб треба да биде !!

Ја мислев со пачовите ќе се среди ама јок, играм у Детроит моментално, и ростеров ни е следен Ја (со 99 рејтинг), Џејмс ХАрден, Тадеус Јанг, Кевин Лов и Ендру Бајнам , едвај 6-ти на Исток завршивмо, Назр Мохамад и КВаме Браун против моиве изгледаат као Шек и Данкан, неможем со вакви центри ни 10 асистенције да напраем, ги блокираат ка од шала !!
 

Александар Wallace

Струмички
Член од
2 јануари 2008
Мислења
132
Поени од реакции
5
ништо ке чекаме 2013 да дојди па белким ќе им текне и нив и на конами да си ги средат работите :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.240
Поени од реакции
5.800
гледам повеќето од вас ја играте оваа игра онлајн,ја денес си напраив акаунт и сеа дали ќе можам да играм 1 на 1 со мојот другар? барав насекаде ама не најдов таква опција освен quick play (шансите се мали да ме поврзи со другарот)
и друго,што е работата со слободните удари? 0/12 (онлајн)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.991
Поени од реакции
76.493
Ептен се нанерврав.
Сега еден натпревар на My Player.
Значи си одам од Бостон доаѓам во Лејкерс.
Кога гледам во Бостон дошол Леброн.Ај си викам барем јас го имам Коби.После некој месец го трејдаат Коби. :mad:
И ај некако завршив прво место во конференција.
А иначе цела сезона кога и да играм со Голден Стејт играта како да сака да изгубам.Погодуваат од каде сакаат.Играчите не ми подаваат едноставно се е против мене.
1 месец пред крај на сезона 8 место со Голден Стејт.
Викам леле ова ќе биде тешко.
Кога гледам 3 утакмици пред крај на сезона Мемфис на 8мо место.
Си викам овие лесни се.
Почнува плејоф и гледам Стејт завршиле 8мо.
Симулирам до неџт кеѕ гаме и гледам губам 3-1 !!!!!

Намалувам на 3-2 и сега играв на гости кај нив.
А бе чудо едно.
Јас со 95 3поинт шут утнувам сам а овие некои дебили со двајца пред нив 3ка даваат.
Се нанервирав и си реков дека нема да и дозволам да играта да ме победи.
Ем ме тргнаа од позиција плејмејкер за плејофов за да не ми дозволат сам да ги решам.Ем новиов Плејмејкер не подава уште и ова со тројкиве?
Нема шанси.АЛТ+Ф4 и ќе правам така додека не ги елиминирам Стејт.
Ако може играта да ме заебава можам и јас неа.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.178
Поени од реакции
4.881
Има training camp, поминете го за да научите контроли. Мада и после треба раце да искршиш али се учи.

Лошото е што како и лани pc верзијата е без осветлувањето од конзолите така да не изгледа баш нај нај. Ќе се среди со модови колку толку али пак мислам нема да биде доволно.

http://downloads.moddingway.com/file/15326.html

Ова обавезно.
кај да го ставам овај фолдеров што го спуштив ???
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.577
Поени од реакции
4.388
Чекај ова шо го читам е нешто како Become a legend на ПЕС? А оти не си играте нормална сезона со некој тим?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.399
Поени од реакции
54.586
Чекај ова шо го читам е нешто како Become a legend на ПЕС? А оти не си играте нормална сезона со некој тим?
Оти не ми се игра нормална сезона. :)

него, у MyPlayer нема 3point и SlamDunk а !? A таман си накачив скилот за забивање и купив јак signature. (n)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.178
Поени од реакции
4.881
дајте некој поискусни во играва помош ... Почнав да играм MyPlayer али играчов многу turnover ми прави .. сам .. не знам ни што е тоа ни што прави .. дај кажете како да го стопирвам тоа ..вчера ја спуштив и прв пат ја играм ..
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.622
Поени од реакции
20.864
Turnover значи изгубена топка. Значи секој погрешен пас, излегување во аут, одзимање топка од страна на противникот...
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.701
Поени од реакции
2.805
Ај помош ако може ...
неможем никако да ја наместим да биде на цел екран ... пробав алт и ентер али ни така нејќе ако знае некој како нека каже :)
 
На врв Bottom