NBA 2K12

Кој ли ке биде на насловна во новата NBA 2K12

  • Лери Брд

    Гласови: 15 26,8%
  • Меџок Џонсон

    Гласови: 13 23,2%
  • Мајкл Џордан

    Гласови: 32 57,1%

  • Вкупно гласачи
    56

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.616
Поени од реакции
81.335
Добро бе до толку незнате гугл да користите, па сега ние треба да ви изиграваме секретарки и да ви даваме торенти.
МРЗАТА УБИВА
Барав на некои страни нигде не најдов за сони 2. Затоа овде пишав. Таман работа се на готово да барам;)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Барав на некои страни нигде не најдов за сони 2. Затоа овде пишав. Таман работа се на готово да барам;)
Capture.JPG
И сега го гледаш датумот на верзијата која ја бараш!?
Инаку и јас неможам да ја најдам на торенти, нека ти каже некој друг.
Извини за мојот циничен пост погоре:D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Добро бе до толку незнате гугл да користите, па сега ние треба да ви изиграваме секретарки и да ви даваме торенти.
МРЗАТА УБИВА
Хаха, ако ми најдеш линк за Sony 2 те частам... ;) Ама нема, бар добро знам да користам Google
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
ХАХАХАХА вчера шо ми се деси, не ми се веруваше, играм со лејкерс, и артест дава тројка, и таков запален се улетува и се качува на записничка ко нездрав :pos::pos::pos: излеа имало таков настан у нба па од таму им дошла идеа и у играва да го вметнат
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
ХАХАХАХА вчера шо ми се деси, не ми се веруваше, играм со лејкерс, и артест дава тројка, и таков запален се улетува и се качува на записничка ко нездрав :pos::pos::pos: излеа имало таков настан у нба па од таму им дошла идеа и у играва да го вметнат
Леле колку ви сум љубоморен што можете да ја играте:oops:
Додека на го средам проблемов со графичкава нема НБА за мене:(, тешко се издржува
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
НБА којзнае од кога немам играно, дајте помош како во одбрана, а не знам ни да закуцам човече...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
НБА којзнае од кога немам играно, дајте помош како во одбрана, а не знам ни да закуцам човече...
Имаш мислам доста туторијали во играва, ама верувај ми полесно во живо ќе закуцаш и ќе научиш баскет да играш, него на играва...според мене, превише ја искомплицираа :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Имаш мислам доста туторијали во играва, ама верувај ми полесно во живо ќе закуцаш и ќе научиш баскет да играш, него на играва...според мене, превише ја искомплицираа :)
Не ја знам 12 како е но 11 беше перфектна.Дечки контролите наместетеги по ваша желба и нема да имате проблем со ништо.И за куцање мислам дека де дршеже турбо копчето и за шут. Кога ке ја симнам 12 ке ви кажам најдобро оптимизирани контрили, вака невреди да се мачите
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Има training camp, поминете го за да научите контроли. Мада и после треба раце да искршиш али се учи.

Лошото е што како и лани pc верзијата е без осветлувањето од конзолите така да не изгледа баш нај нај. Ќе се среди со модови колку толку али пак мислам нема да биде доволно.

http://downloads.moddingway.com/file/15326.html

Ова обавезно.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Има training camp, поминете го за да научите контроли. Мада и после треба раце да искршиш али се учи.

Лошото е што како и лани pc верзијата е без осветлувањето од конзолите така да не изгледа баш нај нај. Ќе се среди со модови колку толку али пак мислам нема да биде доволно.

http://downloads.moddingway.com/file/15326.html

Ова обавезно.
ај ако не те мрзи стај го на медиа фајр излеа багнато е нешо не се симиња
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Колку за информација нека стои побарувачката на конфигурација за играва(за да не се прашува нонстоп)

NBA 2K12 Minimum System Rquirements
*OS: Windows XP/ Windows Vista/ Windows 7
*Processor: Intel Pentium 4 @ 2.6 GHz / AMD Athlon XP 2800+
*Memory Ram: 512 Mb
*Hard Disk Space: 8.5 Gb free
*Video: 256 Mb @ nVidia GeForce 6600 / ATI Radeon X1300
*Sound Card: DirectX Compatible
*DirectX: 9
*Keyboard / Mouse
*Installation: DVD-Rom Drive

NBA 2K12 Recommended System Requirements
*OS: Windows XP/ Windows Vista/ Windows 7
*Processor: Intel Core 2 Duo @ 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 6000+
*Memory Ram: 2 Gb
*Hard Disk Space: 8.5 Gb free
*Video: 512 Mb @ nVidia GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3850
*Sound Card: DirectX Compatible
*DirectX: 9
*Keyboard / Mouse
*Installation: DVD-Rom Drive
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
И првиот и вториот фајл се во ред
@Фициани пробај подоцна, проблемот најверојатно е до тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom