NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    72

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.532
Поени од реакции
5.866
Мое предвидување финале исток Бостон Фила и Ембид се повредува у гејм 3 и тука пука двомечот :kafence:
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.797
Поени од реакции
5.261
@Македон1312 многу добро што го задржавме главниот играч,со Гарланд ако се иде паметно може да се земат два топ играчи,мислам дека знаат што прават.Мора и Мобли да го заджиме одличен играч како во напад така и во одбрана.
 
Член од
17 јуни 2022
Мислења
107
Поени од реакции
376
@Македон1312 многу добро што го задржавме главниот играч,со Гарланд ако се иде паметно може да се земат два топ играчи,мислам дека знаат што прават.Мора и Мобли да го заджиме одличен играч како во напад така и во одбрана.
Добар тим склопивме/склопуваме, Мобли мора под секоја цена да остане, столб на одбраната, солиден е и во напад, сигурно ќе е стално топ 3 за ДПОЈ, ако си ја поправи малку и офанзивата, лесно ол-стар играч.

Штета и за Секстон и за Гарланд што не искочија тоа што го замислувавме. Ете Гарланд беше изабран и за ол-стар, ама некако не го исполни целиот потенцијал, а можеби и само јас сум имал преголеми очекувања од него. Секстон ми беше доста драг и ми беше нејасно зошто 2 драфта по ред бираме плеј, што им беше замислата не знам, доста играчи од нивните генерации што беа полошно избрани моментално се доста подобри играчи и од двајцата, поготово во класата на Секстон, Шаи, Брансон, МПЏ, а ги има и доста други. И со самото избирање на Гарланд следната година, некако стагнираше развојот на Секстон, се гушеа еден со друг и стално играше некој надвор од позиција. Златни шанси се пропуштија во тие 2 драфта, ама ете така требало да биде, кој знае дали би имале прилика да го гледаме Мичел во дресот на Кливленд да не беше избран Секстон. Најјакото сеќавање од Сексланд ми е дефинитивно газењето на Нетси, кога им дебитираше БИГ3 со, КД, Ирвинг и Харден, а Секстон сам им стави 40+, се сеќавам на утакмицата како вчера да беше. :D По 2 3 дена повторно ги победивме семоќните Нетси, и така го разубавија тмурното време кое владееше во Кливленд таа сезона.

Со Мичел, секоја сезона е загарантиран ПО, со тоа и расте апетитот, штета што Ален се повреди во оваа сезона пред Бостон, он ни најмногу фалеше во тимот за нешто повеќе, плус што им фалеше и Порзингис ним. Но со тој ростер тој е плафонот прва, друга рунда евентуално да ни се деси среќа со повредите, па ние да останеме целосно здрави а другите тимови да ги уништат повредите, но во оваа сценарио има голема дистанцата помеѓу заблуда и реалност. Би сакал да го трејдаме Гарланд за нешто добро, но ќе видиме да ли ќе се најде некоја будала која ќе го земе покрај големата плата.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.407
Поени од реакции
7.694
Значи на исток највеќе победи во регуларна сезона ќе има Филаделфија а у финале ќе игра Бостон, вака како што ми се гледа у моментов :)
На запад ко и лани ништо не е сигурно, секој што ќе влезе во плеј-офф може да победи секого, освен Лејкерс кои и да влезат у плеј-офф ќе испаднат у прва рунда.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.460
Поени од реакции
5.501
Денвер најголеми губитници засега, 2 лета со ред им заминува клуч играч а не носат ништо. Мора да влезат all-in и да го искористат прајмот на Јокара наредни 2-3 години да освојат барем уште еден прстен. Ако не направат некој луд трејд за брзо можат да го загубат и Јокиќ, жалосно ќе е да заврши само со 1 прстен поради циции газди.

Јас би му дал се на Јута за Марканен, страшно добро би им легнал и на 3 до 5 ќе покрива и е идеален и шутер и катер за да игра покрај Јокиќ.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.844
Поени од реакции
10.513
Лејкерс мислам дека ќе идат по Јанг,вака ептен се комедија ништо чудно Леброн и помалиот син да си го донесе во Лејкерс за две години кога ќе иде на драфт.
И после, Дуо Трио, ќе си ја пејат градинарот цвеќето го расне.

Добар тим склопивме/склопуваме, Мобли мора под секоја цена да остане,
Може да ни го пуштите во Големото Аполко? :semolam::semolam:
Добро ќе го чуваме, промис. :love::love:
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.575
Поени од реакции
3.662
Словенија ги чека Грција каде што 95% го јадат. Лука денес циглара.
Хрватска - Грција ќе биде занимливо.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.586
Поени од реакции
16.500
Искрено и јас ја гледам Филаделфија на врвот на Истокот, можеби и во финалето. Ник Нрс е поозбилен тренер од оној чоукерот Риверс.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.077
Поени од реакции
80.983
Денвер најголеми губитници засега, 2 лета со ред им заминува клуч играч а не носат ништо. Мора да влезат all-in и да го искористат прајмот на Јокара наредни 2-3 години да освојат барем уште еден прстен. Ако не направат некој луд трејд за брзо можат да го загубат и Јокиќ, жалосно ќе е да заврши само со 1 прстен поради циции газди.

Јас би му дал се на Јута за Марканен, страшно добро би им легнал и на 3 до 5 ќе покрива и е идеален и шутер и катер за да игра покрај Јокиќ.
Може цигларот да дојде у Нагетс.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.532
Поени од реакции
5.866
Bas denes na shorts na jutub mi iskoci nekoe bate blisko do rakovodstvoto na denver kade tvrdi deka Jokic go sakal ciglarot vo timot..
Вестрбрук е многу исхејтан играч, пре он да ми влага од клупа него Реџи Џексон.

Проблем е сеа кој ќе го смени КЦП, а башка уште да се подобри ростерот, вака губат пак од Минесота па можда и Далас.

У финале и да стигнат губат од Бостон па и од Фила.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.033
Поени од реакции
2.805
Rich Paul: Lebron James is willing to take pay cut to help Lakers improve the team.

Screenshot_20240703-174620~2.png
Наместо 3 години 162 милиони,2 години 104 милиони.


Screenshot_20240703-180255-653.png


:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom