NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    74
Член од
9 декември 2010
Мислења
592
Поени од реакции
318
Odlicen dogovor za Franz vredi sekoe peni.
Ej Budi Hild odbil da odi vo Lejkers ceni deka pogolemi mu se sansite vo Voriors.
Najiznenaden definitivno od potpisot na Pol vo San Antonio.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.369
Поени од реакции
3.640
Najiznenaden definitivno od potpisot na Pol vo San Antonio.
Некако логичен потег,плус Поп лично му се јавил за да дојде.Во Спурси има многу млади деца што им треба ментор, плус на Спирси им треба плејмејкер.
Некаде во Февруари некој очаен контендер може да проба да го трејда CP3 па да испадне win-win за сите.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.136

Ако успеат и двајцата да ги приберат , огромна длабочина во ростерот и дефанзивно ѕид ќе бидат. Може и Лука да го олабават регуларен дел на сезона на просек 33-34 минути играње.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.967
Поени од реакции
11.017

Ако успеат и двајцата да ги приберат , огромна длабочина во ростерот и дефанзивно ѕид ќе бидат. Може и Лука да го олабават регуларен дел на сезона на просек 33-34 минути играње.
Добар е потегот, им треба Динвиди баш како што викаш за Лука да одмори малку, а Денис замена за Андерсон шо го пуштија во Вориорси.


Ej Budi Hild odbil da odi vo Lejkers ceni deka pogolemi mu se sansite vo Voriors.
Реално, со оглед на тоа дека Леброн откако дојде во Лејкерс се заебава и поголеми му се.
Лани АД ја изгура цела сезона со повреди на препони, глуждови, грбот... никогаш не изиграл на тоа ниво цела сезона, најверојатно се надеваше дека ќе направат нешто ама сите други потфрлија.
Сезонава, не знам, ако не успеат да го донесат Дамар, цацко ќе им игра напад, мислам дека и АД нема толку да се замара + ко шо е склон на повреди...
Другите, се виде, без сериозно запнување од суперстари и од тренери ниту Дило ти игра, ниту пак Ривс (овај ги зеде парињата и го снема, буквално цела сезона беше под радар).

Кај Голден Стејт, ем си го опкружија тимот со дефанзивци, ем со добри тројкаши. Мелтон од Фила ич не е заебанција, кога Стеф ќе одмара тој ќе оди на терен и ќе ги ремети другите екипи, има и шут добар за 3 поени, одбрана игра супер, комплетен играч во секој поглед - се чудев во Фила зошто нема повеќе простор, повредата по заминувањето на Харден го направи своето ама јас таков играч не би трејдал.
Тука, може дури и во некои комбинации да игра во прв тим, Кер многу ротира состави. Го дадоа старецот Пол, видоа дека од Каминга свирче на бива, од Муди исто и сега со Подижемски, Мелтон и Бади Хилд се покриени од надворешни позиции + гледаат да ги трејдаат Муди, Каминга и Гери Пејтон II за да го донесат Марканен од Јута.
Мислам дека Јута сака уште некој пик во причата, затоа досега не го има трејдано, а не знам овие колку тоа имаат да дадат.

Доколку, сепак, успеат да го донесат и Марканен, по мене, тоа одма ги прај контендери за најмалку полуфинале, а можда и финале на Западот.
Го имаат уште Стеф, Мелтон да покрие + одбрана, Дрејмонд и Марканен под кош (Џексон Дејвис под кош, млад ама борбен, куца, лепи блокади, Луни колку да се најди 3-4 минути по натпревар, со него титули зедоа, дели лакти ич не му ја мисли), Хилд со Подижемски исто ќе се свичаат, Вигинс не го даваат, пошто очекуваат да има подобра сезона од лани, очигледно испаѓа дека колку-толку се покриени на сите позиции со резерва играч шо е битно за цела сезона. Марканен е сепак клучната фигура тука, ако го донесат, четврока шо можи сè да прај, плус мека рака има за тројка, уф, тимот е напакиран без разлика од кое место ќе влези во ПО да игра против било која екипа на западот.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.136
Абе никој ништо нема да каже за Пистонс?
Еве им ја стартната петорка за следна сезона.
PG: CADE CUNNINGHAM
SG: MALIK BEASLEY
SF: TOBIAS HARRIS
PF: ISAIAH STEWART
C: JALEN DUREN

Малик сеа ми искочи дека потпишал , Дурен е потценет центар доста.
Можат до плеј ин , малку се креваат.
Автоматски споено мислење:

Тргни го Лука , Македонија може да се носи со овој ростер на Словенија.
Раштиман оркестар у одбрана.
 
Последно уредено:

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.369
Поени од реакции
3.640
Абе никој ништо нема да каже за Пистонс?
Еве им ја стартната петорка за следна сезона.
PG: CADE CUNNINGHAM
SG: MALIK BEASLEY
SF: TOBIAS HARRIS
PF: ISAIAH STEWART
C: JALEN DUREN

Малик сеа ми искочи дека потпишал , Дурен е потценет центар доста.
Можат до плеј ин , малку се креваат.
Многу тешко,минатава сезона имаа 14 победи, за плеј ин ќе им требаат околу 40 победи што е огромна разлика.

Хјустон танкаа неколку години а пред две сезони имаа 22 победи,лани го подобрија младиот ростерот со искусни играчи ги потпишаа ВанВлит,Дилон Брукс,Арон Холидеј и Џеф Греен и со 41 победа не успеаа да влезат во плеј ин на Запад.

Развивање на успешен тим во Нба е процес и не може магично да се случи тоа за една сезона.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.136
Umren Doncic na pocetok od treta cetvrtina ima 8 izgubeni topki
Знаеме дека го имаш ставено плус.

Спанулис како ги има поставено евролигашки своиве , не можат кошот да го видат неколку акции словенциве.
Ќе им праат проблеми на Австралија и Канада на ОИ. Не гледам како би изгубиле од Хрватска по ова денес. Нешто поквалитетен состав на Хрватска им дава малце повеќе шанси.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
1.028
Поени од реакции
1.538
Знаеме дека го имаш ставено плус.

Спанулис како ги има поставено евролигашки своиве , не можат кошот да го видат неколку акции словенциве.
Ќе им праат проблеми на Австралија и Канада на ОИ. Не гледам како би изгубиле од Хрватска по ова денес. Нешто поквалитетен состав на Хрватска им дава малце повеќе шанси.
Nebitno dali go imam staveno plus, 8 turnovers i site slobodni gi utna 2 od 6. Malku podobro da igrase blisku ke bea rezultatski na -10.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.136
Nebitno dali go imam staveno plus, 8 turnovers i site slobodni gi utna 2 od 6. Malku podobro da igrase blisku ke bea rezultatski na -10.
Толку и можат на -10 да дојдат.
Така ќе биде и на ОИ со Америка.
Квалитет си е квалитет.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.009
Поени од реакции
112.318
Преслаба е Словенија, ги гледав некња со Нов Зеланд, катастрофа жива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom