NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    72

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.033
Поени од реакции
2.804
Иначе, Милвоки планира нешто со себе или ќе танкаат до вгодина?
Не, сериозно, Гркот со кој планираат да игра?
Не им се исплатеше ризикот со Даме и Док.
Даме има преголем договор,немаат многу флексибилност со капот и не знам што можат нешто посериозно да направат.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.033
Поени од реакции
2.804
Кавалирс се тивки ,ќе има трејд по мене Гарланд ќе биде трејдуван, за Донован останува да видиме.
Донован по се изгледа ќе продолжи со Кливленд а за Гарланд не знам кој би го земал,можеби Лејкерс ќе бидат доволно очајни после PG и Клеј ако не успеат и Демар да го земат па да одат по Гарланд а можеби и тој ќе остане во Кливленд,клубот донесе нов тренер.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.792
Поени од реакции
5.235
Донован по се изгледа ќе продолжи со Кливленд а за Гарланд не знам кој би го земал,можеби Лејкерс ќе бидат доволно очајни после PG и Клеј ако не успеат и Демар да го земат па да одат по Гарланд а можеби и тој ќе остане во Кливленд,клубот донесе нов тренер.
Лејкерс мислам дека ќе идат по Јанг,вака ептен се комедија ништо чудно Леброн и помалиот син да си го донесе во Лејкерс за две години кога ќе иде на драфт.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.033
Поени од реакции
2.804
Лејкерс мислам дека ќе идат по Јанг,вака ептен се комедија ништо чудно Леброн и помалиот син да си го донесе во Лејкерс за две години кога ќе иде на драфт.
Рич Пол со изјава дека Брон е спремен да потпише за помалку за да им помогне на Лејкерс,но ако ги закопа со 3 години преку 160 милиони ќе испадне траги-комедија.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.507
Поени од реакции
42.998
Pojako ke se vklopese Klay vo Lakersi. Kakov retard odbi da igra so LeBron i Dejvis.
Da stvarno, odbi da igra tamu i otide kaj finalistot od ovaa godina, koj saka da izgradi sampionski tim a ne gerijatrija, za da ima kakvi takvi sansi za uste eden prsten. Kako ne mu e sram.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.528
Поени од реакции
5.863
Едино лошо кај Клеј е што не постои у дефанзива.

Сеа го имаш него, Кајри па и Лука што се негатива у одбрана. Незнам како ќе освојат така титула.

Ај Лука може да игра одбрана, тоа го докажа ама нема мотор како Џордан/Леброн/Коби да истури 40 поени и плус да биде одличен у одбрана, или ќе игра одбрана со 20че или нема да игра а ќе иде на 40ка.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
562
Поени од реакции
285
Едино лошо кај Клеј е што не постои у дефанзива.

Сеа го имаш него, Кајри па и Лука што се негатива у одбрана. Незнам како ќе освојат така титула.

Ај Лука може да игра одбрана, тоа го докажа ама нема мотор како Џордан/Леброн/Коби да истури 40 поени и плус да биде одличен у одбрана, или ќе игра одбрана со 20че или нема да игра а ќе иде на 40ка.
Bas ova sakav da prasam poso dosta pisuvaat po twitter deka e minus vo odbrana, ne e toa sto bil ke mora kajri ili vasington na prvata zvezda ke pustaat dosta na bekovskite pozicii kako kaj Milvoki.

So potpisov na Dzordz 76ers scored nekoi tuka nekade so Niksi.

Okolu Hartenstajn da dodadam sea bilo koj sto ke ima breakout sezona kako negovata ke ja bara priblizno taa suma sto e bas loso.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
606
Поени од реакции
1.897
Mene Hartenstein ne mi beshe nisto posebno, znaese premnogu lesno da se namesti i napolni so fauli i da e aut od utakmica. Dobro e sto ne se povreduva ama kako igrac nema mnogu da im fali na Knicks.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.563
Поени од реакции
3.650
Се направи против тежа за Селтикс со Фила. Ако иде све како шо се очекува има да биде прејако конференциско финале.
Западот кланица како и секогаш, топ 4 истите освен Клиперс сеа Мавс , ама ај да видиме уште некои промени дали ќе има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom