NBA сезона 2009/2010

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Маани шо скокаше туку и зема да се клади на аватари:pos2:
Си го скокнал постот во кој на сопствена сметка се зезав затоа...
А кажи ми момче зошто тогаш не го прифати облогот???
Значи си го видел а не прфати??? Не веруваше во твојот тим???
Јас тогаш го преценив мојот ти си го потценил...нормална работа

--- надополнето ---

Ова што го направи хауард е за исклучување, гарнет не игра на ниво, подобро би рекол дека е дрво исто како и реј ален кој промашува отворени шутеви. додека хаурд е доста добар во напад. изедначена утакмица и неизвесна до самиот крај.
Ова беше харизматичниот Хауард?Суперменот...Абеее
Овој Редик па невешто како да прашуваше по судиите зошто е фаул...Го утепа и тоа не било кој туку човек кој треба да го почитува.Пол Пирс
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.129
Поени од реакции
790
Ќе има добар финиш... само да не отиде 2-0 за Бостон, после серијата нема да се гледа... а годинава многу серии заминаа јабана безвезе!

... јеботе, сега некако фали Туркуоглу... нели? Аххх Орландо, Орландо...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
решавачки момент промашувањата на слободните на картер, но исто така и гарнет промаши задњиот шут им даде шанса на орландо во последниот напад кој не го искористија. сеуште не е готово, орландо нема да с епредаде и ќе биде интересна и наредната утакмица да се гледа.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Нова победа за Бостон на гостински терен, ништо од Орландо а толку ветуваа со осумте победи по ред во плејофот
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Многу јаки овие Орландо, не си ја знат силата
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
UTRE GAME 2 ZAPADNO FINALE od 3:00 LAKERS-PHOENIX klucna utakmica za SUNS!!!

ORLANDO-BOSTON edna vistinska playoff NBA kosrka,ili cista KLANICA,
utakmica izramneta,vo celost,iskustvoto, koliktivot ,strasna odbrana,i igrata
bazirana od fantasticniot DOC RIVERS,iil sutira toj sto ima cista pozicija,
nikoj ne igra za poeni za licna statistika,timski e uspexot na BOSTON,a
zosto ne go koristi STAN VAN GUNDY,BRANDON BASS,zosto PIETRUS igra
samo 15 minuti,odlicen igrac vo napad i odbrana,zosto go drzese vo igra
cela utakmica ili 34 minuti J.J.REDICK dade 16 poena OK,ne gi usporuvam
suterskite karakteristiki negovi,na kraj mu treba 5 dena da pobara time out
izgubi zlatni sekundi za timot,3 do 4 sekundi vredni,kako i da e on si znae
najdobro,koj sum jas da kazuvam,samo mi bese zborot ima ORL dobra klupa...kako i da e BOSTON gi pobedi 2 nagosti i sega vodi so 2-0,se seli
serijata vo SABOTA vo TD GARDEN,se poblisku e FINALETO na NBA normalno ima uste mnogu rabota,treba da se pobedat uste 2 utakmici,
vakov BOSTON,da ispusti FINALE,naucna fantastika,PAUL PIERCE so
28 poena i brilijantniot,strasniot,ili neznam uste sto RONDO so 25 do 2-0
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Од цела утакмица не ми остана јасно зошто Ван Ганди или играчите на Орландо не побараа тајмаут веднаш одкога ја добија топката.Ми се чини дека тие и бараа но предоцна свирна судијата.3,5 сек се покажаа како премалку...А и Нелсон имаше фор да даде уште еден чекор ама тоа е кога си под притисок на време на противнички играч а си на центарот е многу поинаку.Сепак имаше добар правец топката недостигаше 20 самтиметри за да влезе
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Орландо ќе освоеле :pos:
 
B

BooBojan

Гостин
LEBRON VS KOBI
Иако сум фан на Лејкерс ке кажам дека моментално Леброн е за нијанса подобар од Коби дали годините полека си го прават своето не знам ама изгледа да.НО иако е Леброн подобар тоа е од фајде само во регуларниот дел од сезона а изгледа дека во play-off е друга приказната во него Коби е најдобар.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Мислам дека по овие 2 победи, Бостон е речиси сигурен финалист. Орландо ме разочара со оглед на играта цела сезона, очекував долга и неизвесна серија, но тешко да се вратат сега.

На крајот направија тешка глупост со тајм - аутот, а и Картер промаши 2 клучни слободни на 30 сек до крај. Бостон има одлични поединци, и секој натпревар барем 2ца од нив се на највисоко ниво. Ако на Гарнет и Ален не им оди, Рондо и Пирс превземаат и обратно. Рондо здиве во плејофот, феноменален е.

Мислам дека ќе гледаме финале Лејкерс - Бостон, и дека Лејкерс ќе се одмаздат за поразот пред 2 - 3 години.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Koга Стен не најде против игра на овој Бостон кој играше речиси цел натпревар без Реј Ален кој беше очаен, па и Кеј Џи не беше на ниво, Перкинс цел натпревар проблеми со лични незнам кога ќе ги победат.
Овој Редик ја не би го стаел 5 минута по натпревар да игра а не 20, дечкото си нема поима и крај енд оф стори. Винс требаше повеќе да игра како и Џејсон Вилијамс, кој кога играл вакви натпревари Барнс, Нелсон и Редик играле кошарка на нинтендо 64. Ах Стен Стен, јес да беше одличен вчера али многу многу многу вчера играта се подпираше на него, можев да видим и фрустрации на лицето на Винс кога 2-3 пута му подаде на Хауард ( ваљда по наредба на Стен) а имаше чисти позиции за шут...
Утакмица изгубена само од тренерот, сум го сметал за Док за подпросечен тренер и дека освои титула само ради екстра квалитетниот состав, но појќе и појќе ме убедува у спротивното, вчера ги ротираше играчите фантастично , знаше кога да го уфрли Шид, кога Тони Ален и Глен Дејвис, и одлично беа поставени. Браво Док
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
@netsfan

Те чекам неколку дена за реплика за Стен Ван Ганди,те нема нешто.
Сега и ова му се дешава, изгледа у право дека сум бил.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788
Ќе има добар финиш... само да не отиде 2-0 за Бостон, после серијата нема да се гледа... а годинава многу серии заминаа јабана безвезе!

... јеботе, сега некако фали Туркуоглу... нели? Аххх Орландо, Орландо...
Каква глупост сега тропна... ти навистина мислиш дека со Туркоблу подобро ќе беше??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom