NBA сезона 2009/2010

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
брао Селтикс...
i cant help it i ball like a celtic...кине :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Е*ати школото е*ати човек да неможе раат една утакмица од НБА да си изгледа:tapp:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Одом фантастичен до сеа. На средина на втора мислев дека Лејкерс ќе се одлепат, за среќа Амаре не дозволи ќе биде жустро у второ.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
62-55 полувреме водат Лакерси... одлична партија прикажа ова полувреме Одом...
само така нека продолжат лесно ќе ги добиеме, не се некој си предизвик, Јута и Оклахома пред се со Дурент беа вистински предизвик :smir:

--- надополнето ---

Kоби Брајант 21 поен во 3/4 и вкупно 35... феноменaлно шутот му оди вечерва :vozbud:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
UTRE GAME 2 ORLANDO-BOSTON od 2:30,edna super utakmica,kako ke odgovori ORLANDO!!!

LAKERS-PHOENIX do poluvrem skoro i da nemase odbrani,vo 3 cetvrtina
KOBE SHOW 21 poen,zavrsi so 40 poena edna brilijatna partija,nema
KOBE trenirano edna nedela ili otkako L.A.tepase so UTAH,voa e strasno
ides na utakmica,i davas 40 poena vo FINALE na ZAPAD,ja nemam zborovi.
Sto primi na poluvreme L.A. 55 kosa,da svatam nekako ama sto e so odbranava na SUNS,128 poena kako da igraa prijatelska utakmica,ODOM
dobra utakmica 19 poena i 19 skoka,GASOL 21 poen,ako ja izgubat vo
SREDA,2 utakmica SUNS,komotno moze da se zboguvaat so sezonata.
 
P

PewDiePie

Гостин
Зашто осеќам дека Орландо ќе го засиса пак? :tv:
Бостон си е Бостон,вака ќе ги кокне и Лејкерс само да заврши серијава со Меџик :zlo:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.895
Поени од реакции
8.756
зошто мислам дека Бостон ќе изгуби со 20 поени разлика... хмм
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Се надевам дека мајмунот џејмс го гледаше натправарот и играта на Коби и притоа научи нешто:tv:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Се надевам дека мајмунот џејмс го гледаше натправарот и играта на Коби и притоа научи нешто:tv:
иди бегај бе, Д КИИИИНГ е најдобар плус и ЕМВИПИ е, не паѓа он толку ниско да учи баш од некој си Коби... он е најдобар сите други се класи зад него, моментално на плејстејшн :vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Се надевам дека мајмунот џејмс го гледаше натправарот и играта на Коби и притоа научи нешто:tv:
Расист...хаха
Многу разлика има од тој двобој до овој...Феникс е сосема друга екипа од Бостон.На Бостон ако му дадеш 100 исто како на Санс да му дадеш 130.А и многу подруго е кога го имаш Бајнам а не 38 годишен Шек или Одом на местото на торлакот Џејмисон или па дефанзивец како Артест место Ентони Паркер а за Гасол да не зборуваме.По друго е кога одбраната се плаши од цела петорка а подруго е кога се плаши само од еден.Џејмс заврши за ваа сезона и оставете го на мира.Одгодина кога ќе го направат дрим тимот и кога екипата (било која) на Џејмс ќе гази ќе велите па тоа е дрим тим не е само Џејмс заслужен .И сето тоа е нормално но не го заборавајте овој дрим тим на Лејкерс
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
иди бегај бе, Д КИИИИНГ е најдобар плус и ЕМВИПИ е, не паѓа он толку ниско да учи баш од некој си Коби... он е најдобар сите други се класи зад него, моментално на плејстејшн :vozbud:

И после мене тато ми кажа дека еднаш имало еден чичко што се викал Мајкл Џордан, и дека Коби има 4 прстени, и дека имало кошарка и пред Џејмс

Ау бе децава шо ми идат на живци вака. Дај не га трујте темава со вакви нискоинтелегентни постови.

Injured knee and still kickin', NBA where Kobe Bryant Happens
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Расист...хаха
Многу разлика има од тој двобој до овој...Феникс е сосема друга екипа од Бостон.На Бостон ако му дадеш 100 исто како на Санс да му дадеш 130.А и многу подруго е кога го имаш Бајнам а не 38 годишен Шек или Одом на местото на торлакот Џејмисон или па дефанзивец како Артест место Ентони Паркер а за Гасол да не зборуваме.По друго е кога одбраната се плаши од цела петорка а подруго е кога се плаши само од еден.Џејмс заврши за ваа сезона и оставете го на мира.Одгодина кога ќе го направат дрим тимот и кога екипата (било која) на Џејмс ќе гази ќе велите па тоа е дрим тим не е само Џејмс заслужен .И сето тоа е нормално но не го заборавајте овој дрим тим на Лејкерс
Сега тебе вака ти одговара, а зошто скокаше пред почеток на плеј оф натпреварите, ќе станеле Кавс шампиони:pos2:

Што сега, повторно да не не е само до Коби, ако не се другите, Коби ќе е катастрофа:tapp: Едноставно Коби е измислен играч за лебронче, кој треба да учи како е да си тимски играч и за 10-15 години може ќе земе една титула, ама ако му направат дрим тим, инаку црно му се пишува!
Дрим тим е овој на Лејкерс зошто е составен од работници, а не ѕвезди! Бостон и Орландо имааат каде каде поголем фонд на играчи и поголеми ѕвезди но Лејкерс е нешто посебно, земаат не толку познати играчи и ги прават ѕвезди за разлика на пример од Бостон кој ги собра најдобрите играчи од слабите екипи и има ол стар петорка во секој момент. Ама и нив ќе ги поминиме!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Сега тебе вака ти одговара, а зошто скокаше пред почеток на плеј оф натпреварите, ќе станеле Кавс шампиони:pos2:

Што сега, повторно да не не е само до Коби, ако не се другите, Коби ќе е катастрофа:tapp: Едноставно Коби е измислен играч за лебронче, кој треба да учи како е да си тимски играч и за 10-15 години може ќе земе една титула, ама ако му направат дрим тим, инаку црно му се пишува!
Дрим тим е овој на Лејкерс зошто е составен од работници, а не ѕвезди! Бостон и Орландо имааат каде каде поголем фонд на играчи и поголеми ѕвезди но Лејкерс е нешто посебно, земаат не толку познати играчи и ги прават ѕвезди за разлика на пример од Бостон кој ги собра најдобрите играчи од слабите екипи и има ол стар петорка во секој момент. Ама и нив ќе ги поминиме!
Маани шо скокаше туку и зема да се клади на аватари:pos2:
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Маани шо скокаше туку и зема да се клади на аватари:pos2:
Па тоа ми е муабетот друже, го читав пред да почне плеј офот како ќе растурале како во регуларна сезона, како "кралот" ќе освоел конечно прстен:pos2: и други басни и сказни за мали(и малку поголеми деца).
Леброн може да земе прстен во тенис или шах, а кога се работи за колективен спорт, треба да поработи како на себе, така и на својот тим, а не сите да ги изајлази и да чекаат само на него, а кога ќе дојдат на биг ганс да бидат комотно избушени!

--- надополнето ---

Несомнено и двајцата дека го сакаме.Три години дали имам испуштено 50 утакмици на КАВС.Несомнено големите се познаваат кога е најтешко.Што и да се случи вечерва ќе го сакаме уште.Но едно е сигурно.Вечер Џејмс мора да докаже дека е играч за големи натпревари.Дека знае да игра кога најмногу треба и кога сите очи се вперени во него.Знае дека е време да почне да освојува прстени да оди до самиот крај.Не игра добро последните 2 утакмици.Многу притисоци многу сопки.Противникот насочен само кон него.Како ќе се справи ме интересира многу.Вечерва ја брани титулата КРАЛ...
Титулата не ја одбрани иако сите очи беа вперени во него и тие очи забележаа дека нема ни к од крал, каков е тој крал без прстен, самопрогласен?
Јас знам кралеви како на пример Меџик Џонсон, Мајкл Џордан, Коби Брајант, Карим Абдул Џабар, ама тука нема лебрончиње тарзанчиња, туку играчи!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom