NBA драфт, трансфери, шпекулации

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
3
дајте бе линк од пресконференцијава
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
^
Ја гледам на ТВ
Сега ќе видимо што ќе каже кралот! Ја сакам у Њу Џерси да иде поинтересно ќе биде за лигата еден фаворит плус одма !
А и симпатичен тим ми биле од увек!
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
3
^
Ја гледам на ТВ
Сега ќе видимо што ќе каже кралот! Ја сакам у Њу Џерси да иде поинтересно ќе биде за лигата еден фаворит плус одма !
А и симпатичен тим ми биле од увек!
na koja tv imat?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Ја на мојава кабловска имам ЕСПН
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Majaми!

ЛБЏ иде на Флорида!
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
3
мајами формира неверојатно трио
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Крис Бош, Двејн Вејд и Леброн Џејмс ... аууууу жеже
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Уште прееска на Yahoo стоеше дека Леброн оди на одмор во Мајами, што за повеќето аналитичари значеше речиси сигурно дека тоа е негова наредна дестинација.
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Ај шо ќе ми биде мерак да ги исплескат Мајами следната година година. Има ли некој што ќе сака да ги гледа како победуваат (освен нормално фанови на Мајами).?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Аууууу триово на Мајами. Ќе биде весела сезона 2010/2011
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Од секогаш сум бил против таквите тимови формирани експресно...Ете ме снајди омилениот играч да биде дел од таков тим

Едно е јасно.Сите а посебно Вејд и Џејмс треба да си го намалат своето его со цел успех на тимот... Според мене со овој потпис завршија надежите ЛеБрон да стане најдобар стрелец.Во овој тим очекувам да има просек по 23-24 поени по утакмица

ПАрите собрани од оваа пресконференција одат во доброволни инвестиции

--- надополнето ---

atanase напиша:
Од секогаш сум бил против таквите тимови формирани експресно...Ете ме снајди омилениот играч да биде дел од таков тим

Едно е јасно.Сите а посебно Вејд и Џејмс треба да си го намалат своето его со цел успех на тимот... Според мене со овој потпис завршија надежите ЛеБрон да стане најдобар стрелец.Во овој тим очекувам да има просек по 23-24 поени по утакмица

ПАрите собрани од оваа пресконференција одат во доброволни инвестиции
Одеднаш пред Медисон се скандира Кармело Кармело
Њујорк долго чекаа за ова лето и убеден сум дека ќе направат бомба тим.Сигурен сум дека ќе земат уште две ѕвезди.Истокот годинава ќе биде невероватно интересен...
Мајами,Њујорк,Бостон,Орландо,Чикаго ццц
Западот осиромашува.ЛАЛ и така немаше конкуренција.Ослабена Јута,ослабен Феникс ако се растури триото на Сан Антонио... лошо
Тоа е тоа ги слушнавме сите бомби сега останува да чекаме да почне сезоната...поздрав
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Сега сите Леброн Фанс, ќе ставаат <3 и на Мајами.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Сега му треба поддршка на Кливленд од вистинските фанови, како никогаш досега. Затоа што со одлуката на Леброн, ако нема заинтерсираност за Кавси можат да пропаднат и да влезат во лигата на Ванкувер,Сиетл...


P.S Газдата на Кливленд со отворено писмо до фановите на Кливленд:

"Лично гарантирам дека Кливленд Кавалирс ќе освои титула пред сам-назначениот поранешен "крал".

Еве го цело писмо --> http://www.nba.com/cavaliers/news/gilbert_letter_100708.html

Донекаде го разбирам, но ова се сериозни зборови, сепак и Леброн му донесе многу пари на Кливленд. Но ок се работи за чесност, лојалност, и изјавите на Леброн " Ќе освојам титула во мојот град".

По неговата одлука, не само Дан Гилберт(газдата) туку и многу аналитичари имаа тешки зборови за Леброн.

LeBron comes out looking like coward, not king ----> http://www.cbssports.com/nba/story/13618008/lebron-comes-out-looking-like-coward-not-king/rss


P.S 2 Мајкл Бизли од Мајами пуштен во Минесота. Тоа е направено со една причина да се потпише некој добар играч во Мајами, конкретно шутер. Е сега Реј Ален потпиша две годишен договор со Бостон, останува Мајк Милер ( еден од моите поомилени играчи).

Еве најново инфо --> "Mike Miller's dad says he's signing with Heat and Michael Beasley is headed to Minnesota."

P.S 3
Вчера на улиците во Мајами, како на парламентарни избори ...



--- надополнето ---

Ај малку надеж за фановите на Кливленд, кој сега малку ги симпатизирам :)

Управата на Кливленд направи се за да го задржи Леброн после поразот од Орландо. Ги донесија Шек и Антоан Џејмисон. Две години по ред имаа најдобар скор во регуларната сезона. Е сега тоа што многу пати го кажував, ќе го кажам пак...секој напад на Кливленд завршуваше со Леброн Џејмс, тој беше и алфа и омега во офанзивните шеми на Мајк Браун. Е сега ако Леброн од X причини не можеше да го реалзира нападот, и тимот автоматски губеше. Значи Кливленд играше во напад 1 против 5 , да може ЛЕброн да е задоволен. Е тоа му се врати на многу пати како бумеранг во плејофот.

Стварно не гледам Кливленд да направи нешто лошо. Но стварно гледав како Леброн прави лошо во плеј офот...И тоа што го кажав по серијата со Бостон, денес го кажа и газдата на Кливленд:

"Toj се откажа. Тој се откажа во петтата утакмица. Но не само во неа, тој се откажа и во втората, четврттата и шесттата. Серијата со Бостон беше многу нетипична за толкава звезда во овај спорт. "

Е сега оваа ситуација веднаш ме асоцира на Новицки. И Новицки ова лето се стави на пазарот, но на крајот пак потпиша со својот тим. Тоа е лојалност, тоа е почит. Истите зборови можат да се кажат и за Данкан и за Коби(иако јавно бараше да биде трампан, се вразуми).

Еве го пак Гилберт:

" Не е ова за неговото заминување. Ова е за неговата непочит. Време е луѓето да почнат да ги држат атлетите должни за своите постапки. Ова е начинот на кој сакате да ги растете своите деца? Го држев ова во себе многу долго време. "

Замислете Лери Брд да го напуштеше Бостон? Или Џордан Чикаго? Меџик Лејкерс? Сигурно нивните траги немаа да бидат вакви какви што се. И кога му било тешко на нивните тимови, останаа покрај нив, и потоа изградија династии.

Сепак она дека Кливленд ќе освои титула пред Мајами, не верувам , Гилберт дозволи емоциите да го надвладеат.

Но сепак ако сте фанови на Кливленд, останете со Кливленд. Имате добра организација, која стигна до финале еднаш, во последните години го имавте најдобриот скор во регуларните сезони, и се надевам дека со некои 2-3 играчи нови, повторно ќе бидете блиску до врвот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom