NBA драфт, трансфери, шпекулации

Статус
Затворена за нови мислења.

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Леброн може да отиде и во Мајами. Затоа Бош и Вејд потпишаа побрзо од него.

Најпаметно нешто направи Дурант. Потпиша 5 годишен договор со Оклахома за некаде околу 80 милиони. Без телевизии, без јавувања од некаде, и без посебно закажување на едночасовна прес-конференција на национална програма.

Секоја чест Дурант, му покажа како се прави.

--- надополнето ---

P.S
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Точно е или само шпекулација? Карлос Бузер потпишал 5-годишен договор со Булси вреден 80 милиони.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Точно е или само шпекулација? Карлос Бузер потпишал 5-годишен договор со Булси вреден 80 милиони.
До четврток не смеат да се потпишуваат договори !
А за сега сигурен е само Амаре Стадемаер у Њу јорк, и сега овие двајца. За Бузер ништо не сум прочитал!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Точно е или само шпекулација? Карлос Бузер потпишал 5-годишен договор со Булси вреден 80 милиони.
Точно е... Официјално втора бомба ... Карлос Бузер е нов член на Чикаго Булс

После овој потпис јас лично сум 70 % сигурен дека утре ЛеБрон ќе каже ... Чикаго

Ако до лани бевме во дилема сега е сигурно дека Истокот ќе биде подобар од Западот
 
B

BooBojan

Гостин
Точно е... Официјално втора бомба ... Карлос Бузер е нов член на Чикаго Булс

После овој потпис јас лично сум 70 % сигурен дека утре ЛеБрон ќе каже ... Чикаго

Ако до лани бевме во дилема сега е сигурно дека Истокот ќе биде подобар од Западот
И сега не му останува ништо друго на леброн освен Њу Јорк или Чикаго ако сака да освои некој прстен!!
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Крис Бош и Двејн Вејд заедно во Мајами - речиси 100% сигурно. Очекувале и Леброн Џејмс да им се приклучел. Ако по некоја случајност се оствари такво нешто (ништо чудно) Мајами ќе ми биде најодвратен тим.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Не верувам дека Леброн ќе си иде у Мајами, премногу ризичен потег би било тоа за него а и за Мајами. Дури ни овие тројца не гарантираат титула во НБА. А доколку не би успеале да дојдат до титулата тоа би било рамно на катастрофа, критики еден куп, цела година под енормен притисок. Може да влијае деструктивно на сите тројца.
А и еден аналитичар од НБА рече "Кога би играле сите тројца во еден тим, нема да им се бројат титулите што ги освоиле, туку титулите што НЕ ги освоиле"
А и трета работа, Леброн нема да прифати да иде у тимот на Вејд ;)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Што знам баш таков тим му треба на ЛеБрон.Да ја освои првата титула да добие дополнителен стимул.Таков тим гарантира титула.Впрочем кажете ми еден тим што освоил титула а немал двајца или тројца бомба играчи... Отиде ЛеБрон во таквото финале и беше искинат од Сан Антонио.Тој играше во прва петорка со Павловиќ,Хјуз,Гуден и Илгаускас а од другата страна Паркер,Данкан и Џинобили...
Лејкерс ... Коби и Шекил па Коби,Гасол и Бајнам
Детроит ... Билапс ,Хамилтон, Принс
Мајами ... Шек и Вејд
Затоа е толку клучна оваа одлука за ЛеБрон.Ако избере грешен потег како што рече еден форумџија од инзвонреден потенцијал може да излезе од друштвото на Коби и Мајкл и да влезе во друштво на играчи како Картер или Мегреди

Моја огромна желба е Кливленд но очигледно е дека Кливленд неможе да привлече ѕвезда.ЛеБрон долго го убедувал Бош да дојде во Кливленд но на овој не му бил атрактивен за живеење градот и очигледно се реши за Мајами.Стадемаер отиде во Њујорк а Бузер еве во Чикаго... Ако остане во Кливленд ќе има уште една загубена сезона... Кругот се стеснува Кливленд од главен фаворит полека излегува од конкуренција
 
B

BooBojan

Гостин
Пред малку на вестите на Алфа слушав околу Леброн дека според извори блиски до ESPN Леброн ке потпишел со Мајами па сега што ке биде ке видиме!
 
H

hogar

Гостин
вечер ќе има емисија во живо во 3 по наше на ЕСПН и ЛеБрон таму ќе каже каде ќе продолжи..да не има некој стрим случајно за глеање??
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
http://atdhe.net/20441/watch-lebron-james

Оди уште сега програма.Најава за РЕШЕНИЕТО како што го нарекуваат.Се разгледуваат сите опции за ЛеБрон...
Според многумина вакво нешто се нема случено.ВОлку прашина околу едно потпишување.Но тоа е кралот


Амаре Стадемаер
"Дојдов овде (Њујорк) за да играм со ЛеБрон"
Двен Вејд
"Лажам ако речам дека не го сакам ЛеБрон во тимот"
Крис Бош
"Се надевам ЛеБрон ќе ни се придружи"

Пред Медисон има неколку стотина навивачи на Никс кој чекаат прослава...
Се чека ЛеБрон
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
И Чикаго добра опција е за него, посебно после преселбата на Бузер во булси. Во случај да потпиши и Леброн, Чикаго би имале супер тим конкурентен за титула. Мислам дека веќе сигурно Кливленд и Њу Џерси отпаднаа од трката, остануваат Мајами, Њујорк и Чикаго. Не сум во можност да гледам, па пишете ако има нешто интересно ..
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
aj ako moze nekoj da dade drug link. fala
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Фаворит според стучњаците во студиото е Мајами ...


Не би сакал да заврши во Њујорк.И покрај Стадемаер не ми идат како организиран тим покриен на сите позиции...
Јас лично најмногу сакам останување во Кливленд или евентуално Чикаго или Мајами
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom