NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 април 2013
Мислења
3.048
Поени од реакции
5.133
Дали фатив да дадам гол у 90та минута или тешко? Драфтот ми е сеедно кога ќе биде ионака сите ми се пповредуваат у текот на сезоната. Оваа година успех ќе ми биде да ми останат сите живи, короната да не ми сотре некој

иначе со Bogota Shutters играм
Ти си веќе во игра. Сите што учествуваа лани се во лигата со исклучок на тие што најавија дека нема да играат годинава.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.801
Поени од реакции
6.995
ќе има рандом генератор за драфт редоследот или како ќе оди?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.117
Дечки лигата ни е фул, драфтот закажан за понеделник во 21:00.

Со среќа нека ни е на сите!!!
Тагувајте утре 10 мин пред драфтот да не заборават луѓе :D
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.048
Поени од реакции
5.133
Член од
26 август 2013
Мислења
105
Поени од реакции
40
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.898
Поени од реакции
4.517
Луѓе, кажете како да се пријавам кај треба ?
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.048
Поени од реакции
5.133
Вака на прв поглед, доста изедначена сезона не чека. Ниту екипа не дели. Не видов ни екипа што би ја отпишал. Сите се тука негде. Ќе зависи од активност и се разбира малку среќичка со повреди.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.631
Поени од реакции
18.498
Имам бајаџи центри, ако е некој заинтересиран Мо Бамба или Ник Вуќевич за добра понуда може да ги добие. Преферирам СФ/ПФ у замената
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
900
Поени од реакции
4.100
@Xsago не планирав да играм сезонава, затоа не се пријавив, али се предомислив сега и ќе терам.. а за драфтот како и да е вчера не можев да бидам присутен
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.048
Поени од реакции
5.133
@Xsago не планирав да играм сезонава, затоа не се пријавив, али се предомислив сега и ќе терам.. а за драфтот како и да е вчера не можев да бидам присутен
Да ти кажам право доста добар тим ти скоцкал autodraft-от :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.117
По грешка ми се стисна ПЏ Такер да го извадам, оставете ми го од вејверс, нова година е :D :(
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.618
Поени од реакции
715
Мислам дека машинерија склопив пак.Неделава 407 до сеа без Морант, Кемба и Џексон.Да се опорават уште некое коло и очекувам јака сезона...
Screenshot_20210107_142414_com.android.chrome.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom