NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Не ми е јасно како сум победил 624-623 :eek: Последно сношти ко проверив губев со околу 25 поени, а Кајри ги пропушти трите утакмици неделава, од старт ми беше чкртнат мечапот
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.318
Поени од реакции
6.568
Не ми е јасно како сум победил 624-623 :eek: Последно сношти ко проверив губев со околу 25 поени, а Кајри ги пропушти трите утакмици неделава, од старт ми беше чкртнат мечапот
Просто :)

Пропуштив да префрлам играчи од Bench на utility.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Една од најлошите сезони што сум играл до сега.. јебем ти ковид 19 секоја недела по 2-3 одсуствуваат ради ебаниов вирус.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Член од
26 август 2013
Мислења
169
Поени од реакции
168
Ако некој сака заради ситуацијава и му требаат role играчи на trade block ми се следниве:

Donte DiVincenzo
Dillon Brooks
Bobby Portis
Tim Hardaway Jr.
Al Horford
JaMychal Green

Секоја понуда е добредојдена за старт на преговори.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Ахх бее цела серија без Кемба и Лавин а претходната против никој 814 поени. Ништо од 3-Peatot тежок малеррр а бомба склопен тим...
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.481
Поени од реакции
7.304
И мене ме утепаа отсуства.. поготово Харден
 

Gorjan88

A Raptors Fan
Член од
7 октомври 2014
Мислења
21
Поени од реакции
4
Здраво дечки.

Дали има расположение за игра за годинава? Не мора да сме 20 луѓе, само греота е да згасни лигата скрос, јас неколку години играм во неа, сигурно има меѓу вас шо имаат играно скоро 10.

Кој е за?
 

Gorjan88

A Raptors Fan
Член од
7 октомври 2014
Мислења
21
Поени од реакции
4
Здраво :)

Мислам со 5-6 луѓе, не можиме да заиграме сезонава кајгана лигата. Ама, то не значи дека е лигата мртва, премногу традиција има за то, можи да речиме дека е пауза годинава, и догодина пак да се активираме својствено.

Од петте заинтересирани (Nikac_Aerodrom ; Хефест ; xxixka ; Недоделкан ; клошарињо), дали некој би бил заинтересиран да игра сезонава во друга лига, во која играме со "Stone Cold Steve Buschemi" и "Team Incognigo" минимум 5-6 години. Имаме едно или три места (9 тима сме, "head to head all categories" на espn е типот на лига), за заинтересираните - слободно пишете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom