NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.668
Поени од реакции
3.777
Здраво :)

Мислам со 5-6 луѓе, не можиме да заиграме сезонава кајгана лигата. Ама, то не значи дека е лигата мртва, премногу традиција има за то, можи да речиме дека е пауза годинава, и догодина пак да се активираме својствено.

Од петте заинтересирани (Nikac_Aerodrom ; Хефест ; xxixka ; Недоделкан ; клошарињо), дали некој би бил заинтересиран да игра сезонава во друга лига, во која играме со "Stone Cold Steve Buschemi" и "Team Incognigo" минимум 5-6 години. Имаме едно или три места (9 тима сме, "head to head all categories" на espn е типот на лига), за заинтересираните - слободно пишете.
Ја сам заинтересиран
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.740
Поени од реакции
11.590
Здраво :)

Мислам со 5-6 луѓе, не можиме да заиграме сезонава кајгана лигата. Ама, то не значи дека е лигата мртва, премногу традиција има за то, можи да речиме дека е пауза годинава, и догодина пак да се активираме својствено.

Од петте заинтересирани (Nikac_Aerodrom ; Хефест ; xxixka ; Недоделкан ; клошарињо), дали некој би бил заинтересиран да игра сезонава во друга лига, во која играме со "Stone Cold Steve Buschemi" и "Team Incognigo" минимум 5-6 години. Имаме едно или три места (9 тима сме, "head to head all categories" на espn е типот на лига), за заинтересираните - слободно пишете.
+1
 

Gorjan88

A Raptors Fan
Член од
7 октомври 2014
Мислења
21
Поени од реакции
4
Со клошарињо сме 10 во "резервната" лига, уште 2 места има.
 

Gorjan88

A Raptors Fan
Член од
7 октомври 2014
Мислења
21
Поени од реакции
4
5 сме, уште барем 3 ако се јават - да ја почниме сезоната (малце закаснато)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom