NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Ај ќе зирнем кој ќе стигнем дома, имам нов тел ја немам апликацијата.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Offline draft оти не е закажан драфтот. Ќе го закажам за кога што ќе се договориме, и јас имам админ привилегии очигледно.

Само да се преброиме и да кажиме кога да го закажам. Ако може некој нека направи евиденција колку сме и дали треба некој да го избркаме од постоечките екипи што не е заинтересиран.

Иницијален предлог од мене еве нека е Недела, 20.12 во 19:00. Таман некој ден пред почеток на сезоната. Ако мислите работен ден дека е поарно можи и така.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Јас не сум во лифата пошто не играв лани . Така да ако има место ќе.играм годинава

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Може ли драфтот да биде барем во 21.00? Било кој ден освен сабота (19.12) ми одговара мене, само саатницата ми е малку проблем.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Тргни го Skopje Lakers MK нема да игра сезонава @Xsago
Тргнат.

Кој друг нема да игра од ланските?

kajgana info.JPG
Автоматски споено мислење:

Јас не сум во лифата пошто не играв лани . Така да ако има место ќе.играм годинава

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Ќе те додадам, само да видиме кој друг да исфрлам.

Или ако сакате, да ги исфрлам сите па потоа наново да се приклучуваат оние што се заинтересирани. Можи и така.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Тргни го Теам Poposki, немам некако веќе мерак.
 
Член од
6 април 2011
Мислења
16
Поени од реакции
5
Offline draft оти не е закажан драфтот. Ќе го закажам за кога што ќе се договориме, и јас имам админ привилегии очигледно.

Само да се преброиме и да кажиме кога да го закажам. Ако може некој нека направи евиденција колку сме и дали треба некој да го избркаме од постоечките екипи што не е заинтересиран.

Иницијален предлог од мене еве нека е Недела, 20.12 во 19:00. Таман некој ден пред почеток на сезоната. Ако мислите работен ден дека е поарно можи и така.
Јас не можам во недела ни во 19:00, ни во 21:00. Би претпочитал во понеделник во 21:00, доколку на останатите им одговара.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Solomonsko reshenie Sabota 21?
@Nikac_Aerodrom пиша дека не можи во Сабота.

Значи понеделник 21:00?
Автоматски споено мислење:

Потсетување, тие што не играа лани да ми пратат маил во ПП, за да ве додадам.

Исто така тие што не планираат да учествуваат годинава нека пишат, да ги тргнам од лигата. Особено ова важи за North Patriots и Team Moskov кои не се сеќавам дали беа активни минатата сезона (ако сте заинтересирани нема проблем :) )
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Моментално сме 19.

Треба да најдеме уште еден да се пријави што би сакал да игра или уште еден да се одјави што не планира, а досега не се пријавил.

Драфтот го закажувам за понеделник во 21:00, ако нема забелешки.
 
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
Дали фатив да дадам гол у 90та минута или тешко? Драфтот ми е сеедно кога ќе биде ионака сите ми се пповредуваат у текот на сезоната. Оваа година успех ќе ми биде да ми останат сите живи, короната да не ми сотре некој

иначе со Bogota Shutters играм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom