Muse

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Muse - Mercy [Official Lyric Video]

Мех... Старлајт втор дел... Фала богу ова е последен радио сингл. -.-
Couldn't have said it better myself. Туку го гледам распоредот на песните, оваа е трета, односно четврта. Белким после неа ќе тргне.
Седма песна е JFK во загради. Ќе вметнат говор од Кенеди или што е работава?:cautious:
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Couldn't have said it better myself. Туку го гледам распоредот на песните, оваа е трета, односно четврта. Белким после неа ќе тргне.
Седма песна е JFK во загради. Ќе вметнат говор од Кенеди или што е работава?:cautious:
Брат, овие селф пародија како да си прават ... боли ко ќе го слушам ова xD
Psycho не беше радио сингл, ваљда затоа е посолидна од наредните две...
JFK ќе биде кратко нешто, како интро, со говор од Кенеди и музика...

Е сеа после следува "главното" во албумот...
Сите тројца на интервјуа се изјасниа дека Тhe Handler им е омилена песна од албумот, била најблиску до Showbiz/OoS ерата... Дури и лирикално била во тесна врска со Showbiz (песната).
Тhe Globalist трае 9:40, најдолга мјуз песна досега (после Citizen Erased - oколу 7 мин)... Би требало да биде нешто јако, особено после најавувањата од Мет дека ја смета за Citizen Erased sequel... But Matt says all kinds of things... барем тоа досега го научивме :D
Oд Reapers излезе про шот лајв снимка, ама некако не ми е добро измиксан звукот... Слушни ако не ти е страв дека ќе си ја расипеш :D
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Брат, овие селф пародија како да си прават ... боли ко ќе го слушам ова xD
Psycho не беше радио сингл, ваљда затоа е посолидна од наредните две...
JFK ќе биде кратко нешто, како интро, со говор од Кенеди и музика...

Е сеа после следува "главното" во албумот...
Сите тројца на интервјуа се изјасниа дека Тhe Handler им е омилена песна од албумот, била најблиску до Showbiz/OoS ерата... Дури и лирикално била во тесна врска со Showbiz (песната).
Тhe Globalist трае 9:40, најдолга мјуз песна досега (после Citizen Erased - oколу 7 мин)... Би требало да биде нешто јако, особено после најавувањата од Мет дека ја смета за Citizen Erased sequel... But Matt says all kinds of things... барем тоа досега го научивме :D
Oд Reapers излезе про шот лајв снимка, ама некако не ми е добро измиксан звукот... Слушни ако не ти е страв дека ќе си ја расипеш :D
Ќе да се влезени во некој енвироменталистички филм, па форсираат рециклирање. :D Во трите песни што ги чув досега имав неколку дежа-ви моменти и тоа ме плаши и за другите. Инаку не, не сум гледал ништо од оние концертните снимки, ама и не сакам да гледам, ќе си чекам студиска. :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Купив карта за концертот во Рим, ако оди некој нека ми пише :cool:
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Кул е песнава, не заебавајте... Needs a few more listens :D Е сеа, кога споредуваме со ремек делата од Origin и Аbsolution, нормално дека нема да е то то...

Морам да признаам дека малку ме подразочара студиската верзија... Во живо е едно 10 пати појака, fucking Мuse...

Многу кул риф, кул соло, опасно аутро (особено лајв)... Рефренот ми е онака, ништо посебно... ама музичкиот дел ми е солиден, потсеќа на олд мјуз, иако сепак, не на тоа ниво...

Јас се жалам на студиската верзија, ама слушам преку crappy earbuds, на делови со повеќе слоја и покомплексен аранжман ми пиштат -.- ... Луѓе шо слушаат со ѕверски опреми велат дека била опасна и студискава верзија, повеќе од солидна... Ахх, очајно ми требаат квалитетни over ear слушалки, ама тоа е, суша :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Muse - Bliss

Да си пуштиме то шо си сакаме :D Некни ги слушав пак и сфатив дека песнава сум ја сакал повеќе од шо мислев дека ја сакам.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Мет порано има изјавено дека таа му е омилена песна која ја напишал. Аватаров ми е од тој спот :D

Инаку мене така ми е за повеќето песни од Мјуз. Многу пати пуштам некоја песна која доooлго време ја немам слушнато, и си викам...зошто по ѓаволите не го слушаш ова почесто :D

Изгледај ја Bliss на овој концерт во Токио, каква кулминација на крај само...
A и овие 40 секунди...damn

Не знам како овај епик перформанс на Showbiz го немам никогаш постирано
Muse - Showbiz live @ Reading Festival 2006 [HD][DOUBLEPOST=1433201151][/DOUBLEPOST]Ауу новава The Handler еј, ептен по мој вкус песната.
Kaков тон има гитарата... Oпшто песната ја има онаа wicked. Мuse-y атмосфера, слободно може да се вклопи во Origin of Symmetry. Mногу силен риф, фалсетата и завивањата на Мет ме ежат.

Не лажеше Мет ко рече дека песната ќе биди поврзана со Showbiz, и музички (фалсетата), а и...

Showbiz (1999): "Controlling my feelings for too long"
The Handler (2015): "I won't let you control, my feeling anymore"

И ако не ги свират двете заедно во блок, глупи се :D

Вонер чистка праат од јутуб во дел од секундата, еве ви линк за симнување https://www.dropbox.com/s/wfd4xdd42j07yc5/The Handler(Muse).mp3?dl=0
 
Последно уредено:

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Mногу слабо идам на кајгана во последно, и ради обврски и други срања немам време да чкртнам нешто за албумот. Ќе биде кај и да е. :D Засега ќе ја оставам омилената песна.

Muse - The Handler [Official Lyric Video]
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
In a Interview Matt and Dom stated that when they were recording the Black Holes & Revelations album, Bowie showed up to the studio to collaborate with them but they were not prepared so they just played him some songs and they said he liked them.

Also Matt said that "He seems to linger around bands he thinks are cool," Bellamy says. "We played him a few tracks. He liked Invincible. We were going to ask him to play on it but I bottled out."

 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Купица настани годинава, апсолвентска екскурзија, дипломски, триста чуда :LOL::LOL: Многу ми се оде на Мјуз :place::place::place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom