Muse

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Еден од помодерните бендови кои звучат феноменално и потсеќаат на некои рок легенди како Queen. Постојат од 1994 година и постигнаа голема слава во централните држави во Европа. Прават алтернатив, прогресив рок со специфични примеси на други тонови, со што ги прават песните поинтересни и поприфатливи. Членови: Matthew Bellamy (вокал, пијано, гитара), Christopher Wolstenholme (бас гитара), Dominic Howard (тапани). Епа кој слушнал за бендов, нека коментира, ме интересираат повеќе мислења за нив. :)
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Пред некое време знаев само две три песни нивни, Supermassive Black Hole, Plug In Baby и слично. Ама брат ми почна да ги слуша ненормално, па со него сум принудена и јас да ги знам сите песни. Цела соба е со нивни постери и цд-ња. И да, солиден бенд, добри песни. :pipi:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сеа коа ке ви дојде Aurora Borealis...


 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
New born (оваа навечер ако ја слушаш ќе помислиш дека си у хорор филм) и Plug in baby (кој почеток го држи оваа...) им ги знам од постарите. А од новите оние кои им се хитови - Resistance (оваа хит голем мене ми беше), Undisclosed desires, Neutron star collision.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Сеа коа ке ви дојде Aurora Borealis...
Дупла тема е, во другата имам пишувано повеќе...
Една од рок групите на кои им знам цела дискографија на памет. Мислев ќе дојдеа оваа година на Егзит, не ни поминаа од овие простори, ама ваљда некогаш ќе ги видам у живо.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Музиката што ја прават некако не е по мој вкус, ама затоа басот УБИВА БУКВАЛНО! :vozbud: :) Посебно на Time is running out и Hysteria
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Омилениот алтернатив рок бенд. Се надевам дека ке имам прилика да отидам на некој концерт зашто се ѕверови.


п.с. ме мрзеше да ја барам дуплата, и така ќе ги спојат темите.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Омилениот алтернатив рок бенд. Се надевам дека ке имам прилика да отидам на некој концерт зашто се ѕверови.
Чекај, прво Биберот ќе го донесат, па после се овие :pos:

Јак бенд, не знам кој ги нема слушнато Undisclosed desires, Neutron star collision, оваа Hysteria.. Закон.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Чекај, прво Биберот ќе го донесат, па после се овие :pos:

Јак бенд, не знам кој ги нема слушнато Undisclosed desires, Neutron star collision, оваа Hysteria.. Закон.
Баш тие 2 песни се најискомерцијализираните (после Supermassive Black Hole, само разликата е што SBH е стварно добра песна).
Преслушај им ги другите албуми, навлези им во текстовите и сфати им ја идејата - толку ти треба да се заразиш со музиката што ја прават и (претерано) вистинитите политички погледи кои ги има во 90% од песните.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Добар бенд, еден од ретките што останаа доследни на музиката што ја правеа во почетокот и не станаа тешка идиотштина.
Мојот all time favorite

 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Мене една од појаките песни (пошо забораив погоре да пишам :)) ми е Plug in baby. Малце со песнава потсеќаат на Пласибо, ама у принцип многу многу им е подруг стилот на музика.

 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4

прва песна што ја слушам од нив и што да кажам... прво па мушко. ногу јако
оти не ми е текнало порано да ја отворам темава :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom