Multi tools

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Grom od kleshta, milo mi e sto otide vo dobri race!
Фала друже :), да си земиш и ти нешто вакво (ако кажам ,,поубаво'', поубаво нема :)) со повеќе додатоци. Само лошо што си ги исечив ноктите вчера, сега за сега само клештата ја отварам :D, за другите работи е зорт.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Се подновив со SwissTool Spirit III со кожна футрола.

Помал е и полесен од SwissTool обичниот кој го имав, наместо 2 сечила има едно кое е коцкасто ака butter knife, има ножички и ред други работи. Јас сум многу задоволен од изгледот, димензиите и функциите кои ги има, секаде го носам со мене.







Имам 2 парчиња за продавање, со кожната футрола, упатството за користење и оригиналната кутија (пакувањето). Нови, некористени. Цена 5500 денари/парче фиксно, без замени.



Имам за продавање и едно парче SwissTool Spirit Plus ист како на сликата подолу со додатоците кои се на сликата, упатството за користење и оригиналната кутија (пакувањето). Нов, некористен. Цена 7100 денари фиксно, без замени.




Последното парче кое го имам истотака за продавање е Victorinox Cyber Tool 34. Нов, некористен. Цена 4000 денари фиксно, без замени.



Сите мултитилови се нови, некористени и оригинал. Праќам по карго низ цела Македонија на мој трошок. Контакт по пп.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Victorinox Camper? И како си задоволен со двете?[DOUBLEPOST=1418103842][/DOUBLEPOST]Клештите од смоле ги имам осетено во рака и не да рекламирам, тоа и на него му кажав дека многу подобро лежат во рака за разлика од мојава цигла :). Имаат и двете предности и недостатоци, за тоа, а и за се друго да си знаете.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
Victorinox Camper? И како си задоволен со двете?[DOUBLEPOST=1418103842][/DOUBLEPOST]Клештите од смоле ги имам осетено во рака и не да рекламирам, тоа и на него му кажав дека многу подобро лежат во рака за разлика од мојава цигла :). Имаат и двете предности и недостатоци, за тоа, а и за се друго да си знаете.

Малото летерманче е одлично за секојдневна употреба. Многу солидна изработка има. А што се однесува до викториноксот исто така е стандардно добар. Ма да мање више само летерманот го користам бидејќи е многу практичен.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
На SOG Leatherman футрола?

Јас мислам дека се фејк.

Ако некој ги зима, нека пише тој што ги праќа опција да се отвори при прием во карго пратката, да се видат на лице место, ако ти се допаѓа земи ја ако не врати ја назад. Јас така би направил кога би купувал нешто по карго од човек кој не го знам. А не би.

Инаку е мачка во вреќа.

Јас не сум заинтересиран.

Само Vic и Wenger за мене.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
На SOG Leatherman футрола?

Јас мислам дека се фејк.

Ако некој ги зима, нека пише тој што ги праќа опција да се отвори при прием во карго пратката, да се видат на лице место, ако ти се допаѓа земи ја ако не врати ја назад. Јас така би направил кога би купувал нешто по карго од човек кој не го знам. А не би.

Инаку е мачка во вреќа.

Јас не сум заинтересиран.

Само Vic и Wenger за мене.
Абе што зафркаваш, на валтер има футрола сог-от... Ама не е битно... И јас не сум ЗА, доволно ми се свис тулот и вингменот :).
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Да бе лошо сум видел. Како и да е i'll pass.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Ако се тоа што пишува, тогаш се многу ефтини, ама ако не се тогаш е зезнато.
Убаво пиша смоле, отвори го пакетот на лице место и види дали ти се бендисвит.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Се подновив со SwissTool Spirit III со кожна футрола.







Имам 2 парчиња за продавање, со кожната футрола, упатството за користење и оригиналната кутија (пакувањето). Нови, некористени. Цена 5500 денари/парче фиксно, без замени.

Имам за продавање и едно парче SwissTool Spirit Plus ист како на сликата подолу со додатоците кои се на сликата, упатството за користење и оригиналната кутија (пакувањето). Нов, некористен. Цена 7100 денари фиксно, без замени.




Последното парче кое го имам истотака за продавање е Victorinox Cyber Tool 34. Нов, некористен. Цена 4000 денари фиксно, без замени.



Сите мултитилови се нови, некористени и оригинал. Праќам по карго низ цела Македонија на мој трошок. Контакт по пп.
Предновогодишен попуст -15% на сите цени.
 
Член од
22 октомври 2009
Мислења
22
Поени од реакции
46
Дечки дали имате некакво искуство со мултитулот од Беар Грилс што го даваат во Лукоил со купончиња на 50 % попуст.Доста сум загреан за да го земам па ако некој има коментар нека пише слободно.;)
П.С.Смоле Сајбертулот со попуст би дошол околу 3400 ден или ?ПОЗЗ :)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287






Има 2 парчиња за продавање, со кожната футрола, упатството за користење и оригиналната кутија (пакувањето). Нови, некористени. Цена 5500 денари/парче фиксно, без замени.



Имам за продавање и едно парче SwissTool Spirit Plus ист како на сликата подолу со додатоците кои се на сликата, упатството за користење и оригиналната кутија (пакувањето). Нов, некористен. Цена 7100 денари фиксно, без замени.




Последното парче кое го имам истотака за продавање е Victorinox Cyber Tool 34. Нов, некористен. Цена 4000 денари фиксно, без замени.



Сите мултитилови се нови, некористени и оригинал. Праќам по карго низ цела Македонија на мој трошок. Контакт по пп.
1000 денари попуст на сите модели до 15.02.2015
 

Kajgana Shop

На врв Bottom