Multi tools

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Денес кај Домнет ги нарачав:

1. WorkChamp;
2. Кожна футрола за WorkChamp;
3. Rescue Tool One Hand со кој доаѓа и најлонска футрола;

Луѓето ми дадоа одлични цени (да не испадне дека ги рекламирам но тоа е вистината), не ми побараа ни капар (многу фер) и рекоа дека ќе стигнат крај на Јуни / почеток на Јули. Штом ги земам ќе напишам по едно (макар кратко) review.

Во меѓувреме кој друг има/сака да купи некаков multitool нека пише на темава :)
Тек сеа дојдоа нарачките, луѓето ми се извинија за каснењето и ми дадоа на поклон Victorinox кујнско ноже :)

 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Тек сеа дојдоа нарачките, луѓето ми се извинија за каснењето и ми дадоа на поклон Victorinox кујнско ноже :)

Честито, со арно да ги користиш :)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Фала, поубави и повеќе да ти се вратат!
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
31
Има некој што сака да купи мулти алатка: нож, штрафцигер, клешта, и други корисни работи?
 

Attachments

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Само што направив мод на микрата :).
SAM_0665.JPG
SAM_0666.JPG
SAM_0667.JPG
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Тек сеа дојдоа нарачките, луѓето ми се извинија за каснењето и ми дадоа на поклон Victorinox кујнско ноже :)

Го осети ли тоа кујнското ноже, добро ли е? Бидејќи и мене ми должат едно такво, кога ја направив последната порачка, не ми го донесоа пакетот до дома, туку морав да одам до местото каде што ги истовараат сите пакети на Карго експрес. Кога отидов таму малку се потскарав со човекот бидејќи не само што ме навреди дека ние младите сме мрза, туку и не сакаше да го донеси пакетот до дома. Но отпосле видов дека на ливчето не беше означено полето ,,до врата''. Контактирав со Домнет и ми се извинија и рекоа дека се грешка и дека ќе искомпензираме со едно такво ноже со мојата следна нарачка или ако одам кај нив во Скопје :).
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
kujnskoto noze e vrv!

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk 2
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
@smole пофали се што имаш ново :). Стави некое сликО.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Бидејќи се расеков сликајќи го Multi tool-от ќе постирам рандом нет слика, линк и мој коментар.

Неделава добив на поклон Victorinox Swisstool I in leather pouch 3.0323.L , во кутија, скроз нов.



Мултитулот е одличен, има доста алатки и е тежок и робусен, што ососбено ми се допаѓа, впрочем го видоа @4NHK0 и @kooperativa кога се видовме на кафе, нека пишат ако сакаат нивно видување. По тоа што имам читано multitool-овите на Victorinox важат за најквалитетни во светот, споредени со Leatherman, SOG и останатите повеќе или помалку познати брендови.

Малце ми е тапа бидејќи јас го меркав Swisstool Plus II , па се размислувам да го продадам овој што сега го имам и да доплатам за поновиот модел.

Доколку некој е заинтересиран за купување нека ми пише понуда во пп, па ќе видам дали ќе го продавам или ќе си го чувам.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Бидејќи се расеков сликајќи го Multi tool-от ќе постирам рандом нет слика, линк и мој коментар.

Неделава добив на поклон Victorinox Swisstool I in leather pouch 3.0323.L , во кутија, скроз нов.



Мултитулот е одличен, има доста алатки и е тежок и робусен, што ососбено ми се допаѓа, впрочем го видоа @4NHK0 и @kooperativa кога се видовме на кафе, нека пишат ако сакаат нивно видување. По тоа што имам читано multitool-овите на Victorinox важат за најквалитетни во светот, споредени со Leatherman, SOG и останатите повеќе или помалку познати брендови.

Малце ми е тапа бидејќи јас го меркав Swisstool Plus II , па се размислувам да го продадам овој што сега го имам и да доплатам за поновиот модел.

Доколку некој е заинтересиран за купување нека ми пише понуда во пп, па ќе видам дали ќе го продавам или ќе си го чувам.
П.П. Јас го сакам, само да потоберам некој дИнар :D.
 
Последно уредено:

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Бидејќи се расеков сликајќи го Multi tool-от ќе постирам рандом нет слика, линк и мој коментар.

Неделава добив на поклон Victorinox Swisstool I in leather pouch 3.0323.L , во кутија, скроз нов.



Мултитулот е одличен, има доста алатки и е тежок и робусен, што ососбено ми се допаѓа, впрочем го видоа @4NHK0 и @kooperativa кога се видовме на кафе, нека пишат ако сакаат нивно видување. По тоа што имам читано multitool-овите на Victorinox важат за најквалитетни во светот, споредени со Leatherman, SOG и останатите повеќе или помалку познати брендови.

Малце ми е тапа бидејќи јас го меркав Swisstool Plus II , па се размислувам да го продадам овој што сега го имам и да доплатам за поновиот модел.

Доколку некој е заинтересиран за купување нека ми пише понуда во пп, па ќе видам дали ќе го продавам или ќе си го чувам.
Ако е работава за фалење, ............. ГО ФАЛАМ!
Без шеги, навистина е топ, јако, цврсто, мислиш дека можеш да исечеш челична жица од 5мм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom