Multi tools

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од smole, 28 мај 2014.

 1. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.200
  Допаѓања:
  11.375
  Сакам и јас!
   
  На StormRage му/ѝ се допаѓа ова.
 2. EDCer

  EDCer Не ми офкај пред време...

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  371
  Со арно да си го служиш, ова е многу добро, подобро лежи во раката од неговиот поголем брат.
   
  На StormRage му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StormRage

  StormRage Веома Опасна Фигура

  Член од:
  9 јануари 2008
  Мислења:
  5.804
  Допаѓања:
  4.538
  Закон е
  плус има добар сет со него еден аголен штрафцигер со глави за менување... it's OP
   
 4. EDCer

  EDCer Не ми офкај пред време...

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  371
 5. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  11.538
  Допаѓања:
  1.527
  колку пари толку музика...според сликиве (апаратот ти има добар микро зум) ова е некое герате направено од ефтин материјал, .ова ти е исти бичим челик ко на пример клуч кој оди со шмирглшајбна....
   
 6. boleramone

  boleramone

  Член од:
  31 мај 2015
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  43
  Не би рекол дека е ефтин. Ова не би требало да се случи на ваков мултитул. Имаше и некој друг на форумов што се пожали од летерманот, а гледав видеа со тестови што ги правеа за сечење на челични жици и се воодушевив, ама ова сега што го глеам ме разочарува.
   
  На EDCer му/ѝ се допаѓа ова.
 7. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  1.976
  Допаѓања:
  913
  @EDCer , стегни со салотејп и нема гајле:D:свиркам:....се зезам.

  Ледерманите имаат гаранција, ама па кај нес нема застапник:confused:.
   
  На EDCer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. EDCer

  EDCer Не ми офкај пред време...

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  371
  Има, Микеи, само што имам лошо искуство со нив, имам напишано одамна ( @boleramone изгледа јас сум бил со другите акаунти :D) типот ми вели ,,немаме ние тука такви машини та го поправиме тоа'' и му велам дека сакам само да го испратат до фабриката и да ми кажат колку поштарина ќе ме кошта, и пак со истиот одговор, како да му велам ,,еве, ти поправими го''. Торко. Сега незнам дали пак да прашам или да контактирам тука со еден член што работи во стреланата кај Камник.
  Инаку за Leatherman станува збор, не е кинеско ѓубре, и оваа клешта има поминтао многу повеќе отколку цел мој алат собран заедно.
   

Сподели преку: