Multi tools

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Врвот би го преправил во "pen blade" тоа е нешто слично како и големото сечиво.[DOUBLEPOST=1402136227][/DOUBLEPOST]
Од ибеј ја порачав,премногу е лесна и цврста.За практичност не сум ја употребувал многу освен како хебла за нешто да отворам или свиткам.Рачунај како штрафцигер,само поцврсто,значи немаш страв да не ти се скрше или свитка.[DOUBLEPOST=1402132490][/DOUBLEPOST]Инаку на Paint :) имам направено мои дизајни за multitool.Еве еден од нив:
Прегледај го приврзокот 94518
Ти требаат подебели ѕидови, со таа дебелиа тешко дека може да се користи како хебла.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Топ цени имаат Домнет. Баш споредував некои цени со цените на Амазон и тука се некаде, за разлика од Микеи (Leatheman) и Outdoor (Gerber) кадешто цените идат и до 100% во споредба со тие од Амазон.

Домнет. Препорачано. :)

Во план ми е да си ја зголемам колекцијата на Victorinox.
До сега ги имам Swiss Champ, Spartan, Spartan Blue, Solo, Bantam Eco Line.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
133
Поени од реакции
127
Утрово пробав да порачам Hunter OD од домнет.Се логирав,следно,следно,следно и готово...Мора да е грешка нешто.Значи не напишав ниту адреса,ниту трансакциска или број на картичка ниту ништо.Без никаков податок(освен име,презиме и маил од профилот) ми вратија:

Naracanie se proizvodi so vkupna cena1980.
Data:12:57:45 AM
Korisnicko ime:
Prezime:
Mail adresa: (мојата,анонимна)

Vo zavisnost od izbraniot nacin na isporaka proizvodite ke gi dobiete isprateni na
Vasa adresa ili pak istite moze da gi podignete od nase prodazno mesto dokolku ste izbrale
Vie da ja podigate robata.Za nekoi proizvodi nacinot na isporaka e isklucivo na Vasa adresa.
Plakanjeto na proizvodite e na lice mesto pri dostavuvanje na robata na Vasata adresa ili pak vo nase prodazno mesto.

Site proizvodi koi ke gi dobiete treba so karakteristiki da odgovaraat na karakteristikite navedeni na web stranata.

Vo slucaj da naracanite proizvodi ne gi dobiete vo rok od 1 raboten dena Ve molime
Vednas da ne kontaktirate preku dolenavedenite kontakt informacii

Za bilo koja dopolnitelna informacija slobodno kontaktirajte ne.

Domnet - Victorinox
ul:Dame Gruev br 1
Skopje
Telefon za iten kontakt:02 322 55 39; vo termin na rabotno vreme
Rabotno vreme:08:00h do 20:00h
meil:domnetmk@t-home.mk

Pozdrav od timot na Domnet- Victorinox

Ми пресметаа и поштарина од 150д.што е сосема во ред,но не ми е јасно како е пресметано,кога немаат адреса.Некој со искуство го молам да ми помогне.[DOUBLEPOST=1402231735][/DOUBLEPOST]
Утрово пробав да порачам Hunter OD од домнет.Се логирав,следно,следно,следно и готово...Мора да е грешка нешто.Значи не напишав ниту адреса,ниту трансакциска или број на картичка ниту ништо.Без никаков податок(освен име,презиме и маил од профилот) ми вратија:

Naracanie se proizvodi so vkupna cena1980.
Data:12:57:45 AM
Korisnicko ime:
Prezime:
Mail adresa: (мојата,анонимна)

Vo zavisnost od izbraniot nacin na isporaka proizvodite ke gi dobiete isprateni na
Vasa adresa ili pak istite moze da gi podignete od nase prodazno mesto dokolku ste izbrale
Vie da ja podigate robata.Za nekoi proizvodi nacinot na isporaka e isklucivo na Vasa adresa.
Plakanjeto na proizvodite e na lice mesto pri dostavuvanje na robata na Vasata adresa ili pak vo nase prodazno mesto.

Site proizvodi koi ke gi dobiete treba so karakteristiki da odgovaraat na karakteristikite navedeni na web stranata.

Vo slucaj da naracanite proizvodi ne gi dobiete vo rok od 1 raboten dena Ve molime
Vednas da ne kontaktirate preku dolenavedenite kontakt informacii

Za bilo koja dopolnitelna informacija slobodno kontaktirajte ne.

Domnet - Victorinox
ul:Dame Gruev br 1
Skopje
Telefon za iten kontakt:02 322 55 39; vo termin na rabotno vreme
Rabotno vreme:08:00h do 20:00h
meil:domnetmk@t-home.mk

Pozdrav od timot na Domnet- Victorinox

Ми пресметаа и поштарина од 150д.што е сосема во ред,но не ми е јасно како е пресметано,кога немаат адреса.Некој со искуство го молам да ми помогне.
Инаку и јас му вратив но сеуште немам добиено одговор.
Zdravo.Da prasam.Znaci denes go poracav proizvodot i utre mi stignuva na vrata,taka?I drugo,odbrav da platam so platezna kartica,a nemam vneseno nikakvi informacii(transakcionen broj,broj na kartica nitu pak adresa).Ako nema nikakvi informacii,mojata adresa e ,,(мојата адреса,анонимна)'' br.? (град).Ve molam vratete mi na porakata i objasnete mi bidejki prv pat poracuvam od vas i opsto onlajn.Vi blagodaram.
 
Последно уредено:

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Најубаво е да им се јавиш и ќе ти кажат што е работата.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Ако си од СК иди до кај нив, ако не си врти им на телефон и договорете се, ако се сложат да платиш на курирската служба и превоз и цената на производот така би ти било наједноставно.

На мејл враќаат 100%.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
133
Поени од реакции
127
Ако си од СК иди до кај нив, ако не си врти им на телефон и договорете се, ако се сложат да платиш на курирската служба и превоз и цената на производот така би ти било наједноставно.

На мејл враќаат 100%.
Не сум од Скопје,но кога бев пред 3-4 дена,бев позади собрание и не можев да го најдам.А за тоа да,така и јас мислам,ми доаѓа пратката дома,парите за производот и превозот на рака,фискална ако дадат и готово.[DOUBLEPOST=1402314183][/DOUBLEPOST]Помош...Од ибеј преку еден роднина со 17$ шипинг...Нема поефтин шипинг,тоа е...
SOG Powerlock 3600д.
Leatherman Wave 3900д.
Vctorinox Swisstool 5200д.
 
Последно уредено:

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Сега ми текна да не случајно несмее по курирски служби да се праќаат ножеви.

Мислам дека имаше и некоја заебанција со нарачка на ножеви од странство, провери си убаво да не фрлиш пари за џабе, на царина да не ти го запленат.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
133
Поени од реакции
127
Сега ми текна да не случајно несмее по курирски служби да се праќаат ножеви.

Мислам дека имаше и некоја заебанција со нарачка на ножеви од странство, провери си убаво да не фрлиш пари за џабе, на царина да не ти го запленат.
Имам порачувано од ибеј претходно ножеви,без проблем...
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Епа ок тогаш...
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
133
Поени од реакции
127
Само што ми стигна Victorinox Hunter OD од Домнет.Гo порачав во неделата и ми кажаа дека ќе стигне за еден работен ден.Задоволен сум од услугата и вниманието посветено од страна на Домнет и ви ја препорачувам и на вам.Се на се ме фати (1980+150 за поштарина) 2130.Еве го ножот и на сечилото ми се гледаат носот и едното окo :D
 

Attachments

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Само што ми стигна Victorinox Hunter OD од Домнет.Гo порачав во неделата и ми кажаа дека ќе стигне за еден работен ден.Задоволен сум од услугата и вниманието посветено од страна на Домнет и ви ја препорачувам и на вам.Се на се ме фати (1980+150 за поштарина) 2130.Еве го ножот и на сечилото ми се гледаат носот и едното окo :D
Со здравје да си го користиш, супер нож, и јас го разгледував, особено поради добрата цена.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
133
Поени од реакции
127
Со здравје да си го користиш, супер нож, и јас го разгледував, особено поради добрата цена.
Фала.Да ти кажам право и јас гледав на другите странски интернет страни за цената и навистина е поефтин од каде било.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
Само што ми стигна Victorinox Hunter OD од Домнет.Гo порачав во неделата и ми кажаа дека ќе стигне за еден работен ден.Задоволен сум од услугата и вниманието посветено од страна на Домнет и ви ја препорачувам и на вам.Се на се ме фати (1980+150 за поштарина) 2130.Еве го ножот и на сечилото ми се гледаат носот и едното окo :D
Со здравје да си го користиш !!!
Да те служи многу години.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
133
Поени од реакции
127
Со здравје да си го користиш !!!
Да те служи многу години.
Благодарам.[DOUBLEPOST=1402676025][/DOUBLEPOST]Само што си дојдов од Калањево,планина Серта...Мојот Victorinox Hunter се покажа одлично сечејќи дрва,леб,мачкајќи путер од кикиритки,правење дупки во дрва со шилото и сл.Презадоволен од него од овие 2-3 дена употреба...А што се случи со мојот Leatherman Style PS? Од ништо...Значи возејќи се во џип се случило ова...
SAM_0544.JPG SAM_0543.JPG Се скрши ,,федерчето'' што ги отвара ножичките.Значи колку и да ги отвараш и затвараш (нормална употреба) НЕМА ШАНСИ да се скрши...Уште не ми се верува...Незнам како, но ете...Додека беше во моето Maxpedition Micro торбиче и се возело во џипот,се скршило...Незнам...Ништо не ми е јасно...Значи со сила некој да сака да го скрше,не би можел...А бидејќи јес сум зигурен дека никој не ми се чепкал,навистина ми е чудно...Незнам шт ода ви кажам...Го купив ново,пред околу половина година и еве што ме дочека...Leatherman...Со 25г. гаранција...Тоа е тоа...Ако можам да ги заменам со 2 работи од Leatherman Micra,ОК,или пак да го направам ноже или шило...Незнам што да правам сега за сега,а од вас барам помош ако може некој да ми каже (ако воопшто има) каде да најдам сервис на Leatherman да ми се поправи Multitool-от...
 
Последно уредено:

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Баш ми е ќејф за Victorinox-от, не се ни сомневав дека може да биде нешто поразлично од одличен.

Leatherman-от од каде го купи? Имаш ли фискална/фактура за него? Пишана гаранција?

Во МК мислам дека Микеи продаваат Leatherman, прашај ги нив за сервис, ако те одјебат пиши им директно на Leatherman што и како ти се случило, бидејќи они се маваат во гради дека им се профи квалитет сработите кои ги произведуваат би требало да ти вратат со препорака каде да идеш, или да им го пратиш по пошта за сервис во најблискиот сервисен центар/директно кај нив во фабрика (нагаѓам) или некоја трета опција да ти предложат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom