MTV или VH1

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Секако дека ќе се одлучам VH1-навистина квалитетна музика, се е застапено ама повеќе внимание е посветено на рок музиката, и што е најважно-главата не те боли од досадните реклами, кои на МТV ги има на кило!
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
дефинитивно VH1...од Х причини е тоа така...тоа е тоа шо треба да биде, ако е под MTV,ама тука MTV служе како катализатор,а само квалитето продужува на VH1...затоа е ногу појако
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
VH1. Причина? Ги има повеќе..... Прва е што нон стоп пуштаат музика а не го дрват со тоа која шмизла со кој ропак заглавила синоќа во барот додека детестиот братучед се кецал со полусестрата на Бритни.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
VH1 дефинитивно. 10-12 саата ми е пуштено дневно.:tv: Баш за слични причини како горните. Бидејки пуштаат најдобра музика, вистинска глазба со супер пеачи. А МТВ не е музичка телевизија, она е преполна со емисии, дали 20 посто од програмата им е песни :nenene:... така ми е зборот.
 

Gabu

Les Paul
Член од
26 април 2008
Мислења
75
Поени од реакции
7
VH1 дефинитивно :)
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
VH-1 е закон стварно
MTV ми е дебилска телевизија
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Како што гледам го делам мислењето на 90% од членовите дека VH -1 е поквалитетна. Како прво дава различни жанрови, од различни декади, има интересни листи на Top 50,100 и пред се не досадуваат толку со реклами и глупави емисии.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
VH1 пош ме нервираат реклами и кози што се мислат кој знае што па цепидлачат... барем не ме замараат после секоја песна со глупи реклами

VH1 имаат квалитет и навистина даваат подобри песни
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Vh1 definitivno poso ima muzika za secij vkus od metal pa se do elektro.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
VX1-музички тв канал
MTV-која и чива?Ги има еден куп и сите се спакувани у исти најлон.Единствена работа која вреди да се гледа од време на време е Headbangers Ball а таа ја даваат од времето покасно,да не се расипела младината.Катакљизма
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
VH1... poradi toa sto ne gi pustaat samo ovaa novava komercijalna muzika i vo sekoe vreme mozes da se potsetis na nekoja melodija od porano.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
VH1!!!Се разбира дека тој канал, повеќе ја сакам таа музика.Не дека на MTV не чини ама VH1 повеќе ми се допаѓа.Башка MTV многу често имаат и емисии надвор од музика, а VH1 си е само за музика:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom